Your Pet, Our Passion.
Bokseris

Bokseris

Bokseriai yra vidutinio dydžio šunys. Jie labai raumeningi, tvirti, didele krūtine. Jų snukis trumpas, o smakras šiek tiek užriestas aukštyn. Trumpas kailis būna gelsvai rudas ir rudmargis, dažnai su keliomis baltomis žymėmis; taip pat jie gali būti visiškai balti. Vidutinis suaugusių patinų ūgis yra 57–63 cm, svoris – 30–32 kg. Idealiu atveju suaugusių patelių ūgis yra 53–59 cm, jos sveria apie 25–27 kg.

Verta žinoti
 • Šiek tiek patirties turintiems šeimininkams tinkamas šuo
 • Reikalinga tam tikra dresūra
 • Mėgsta aktyvius pasivaikščiojimus
 • Mėgsta pasivaikščioti po vieną ar dvi valandas per dieną
 • Didelis šuo
 • Minimalus seilėjimasis
 • Šukuoti reikia kartą per savaitę
 • Nehipoalerginė veislė
 • Balsingas šuo
 • Sarginis šuo. Loja, įspėja ir apsaugo fiziškai
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su kitais augintiniais
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su vaikais
Šios veislės gyvūnams gali pasitaikyti sveikatos sutrikimų

Bokserių veislė priskiriama brachicefalinėms veislėms, šio tipo šunims būdingos tokios problemos:
– Brachicefalinis kvėpavimo takų nepraeinamumo sindromas: brachicefalinėms veislėms (kurių trumpas ir suspaustas snukis) pasitaikanti būklė, kai užsiveria kvėpavimo takai ir dėl to gali sumažėti gebėjimas mankštintis ar net pasireikšti sunkus kvėpavimo sutrikimas.
– Odos uždegimas / infekcija: brachicefalinėms veislėms būdingas trumpas snukis ir normali snukio audinių apimtis. Tai reiškia, kad aplink snukį dažnai yra odos perteklius ir susidaro odos klostės. Odą šiose klostėse gali skaudėti, joje neretai išsivysto infekcija. 
– Akių opos: skausminga akies paviršiaus erozija. Tai dažniau pasitaiko brachicefalinėms veislėms dėl sudėjimo, nes šių šunų akys paprastai labiau išsišovusios.

Be to, galimi tokie sveikatos sutrikimai:
– Klubo displazija
– Aortinė stenozė: tai vienos iš kraujagyslių, vedančių iš širdies, susiaurėjimas, galintis sukelti širdies nepakankamumą.
– Bokserių kardiomiopatija, paveikianti širdies raumeninį audinį, todėl širdis negali tinkamai veikti ir gali sustoti.  
– Įvairių tipų vėžys, įskaitant limfomą1 (kai kurių imuninę sistemą sudarančių ląstelių vėžys) ir hemangiosarkomą2 (kraujagyslių endotelio ląstelių vėžys).
– Epilepsija3: ja sergant dėl nenormalios smegenų veiklos gali kilti priepuolių, kurie pažeidžia smegenis.
– Kryžminių raiščių liga, kuria sergant pažeidžiami kelio sąnario raiščiai, todėl gali atsirasti skausmas ir šlubavimas."

Charakteris

Bokseriai visą gyvenimą elgiasi tarsi šuniukai, todėl gali būti gyva bėda! Gyvybingi, stiprūs ir ištikimi, jie yra puikūs augintiniai visiems šeimos nariams – suaugusiesiems ir vaikams, bet gali būti padūkę, todėl nelabai tinka, jei namie yra labai mažų vaikų. Šie šunys bebaimiai ir labai pasitikintys savimi, jie nesiveržia kovoti, bet prireikus tikrai gali apsiginti. Jei jie bus palikti namie ilgam laikui, jų elgesys gali būti labai destrukcinis.

Kilmė

Bokseriai kilo iš dviejų mastifų tipo šunų, viduramžių Vokietijoje naudojamų medžioklei. Šie šunys buvo naudojami medžiojant šernus, lokius ir elnius. Minėti bokserių protėviai taip pat buvo naudojami jaučiams vilioti, kai tai tapo sportu. XIX a. šios veislės buvo sukryžmintos su buldogais ir taip buvo išveisti bokseriai.

Sveikata

Mankšta

Mityba

Priežiūra

Istorija ir kilmė

Idealus savininkas