Your Pet, Our Passion.
Šarpėjus

Šarpėjus

Šarpėjus lengva atpažinti iš odos raukšlių ant kūno ir „susiraukusio“ snukio išraiškos. Jie kampuotos formos, kresni ir atrodo galingi. Kailis trumpas ir šeriuotas, šiurkštus liesti. Šarpėjų kailis būna įvairių spalvų – išsamią informaciją žr. veislės standarto aprašyme. Suaugę šarpėjai būna 46–51 cm ūgio ir sveria apie 18 kg.

Verta žinoti
 • Patyrusiems šeimininkams tinkamas šuo
 • Reikalinga papildoma dresūra
 • Mėgsta aktyvius pasivaikščiojimus
 • Mėgsta pasivaikščioti po valandą per dieną
 • Vidutinis šuo
 • Minimalus seilėjimasis
 • Šukuoti reikia kartą per savaitę
 • Nehipoalerginė veislė
 • Tylus šuo
 • Sarginis šuo. Loja, įspėja ir apsaugo fiziškai
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su kitais augintiniais
 • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su vaikais
Šios veislės gyvūnams gali pasitaikyti sveikatos sutrikimų

Šarpėjų veislė labiausiai linkusi į odos ir ausų infekcijas dėl didelių odos klosčių.
 
Ši veislė taip pat priskiriama brachicefalinėms veislėms; šio tipo šunims būdingos tokios problemos:
– Brachicefalinis kvėpavimo takų nepraeinamumo sindromas: brachicefalinėms veislėms (kurių trumpas ir suspaustas snukis) pasitaikanti būklė, kai užsiveria kvėpavimo takai ir dėl to gali sumažėti gebėjimas mankštintis ar net pasireikšti sunkus kvėpavimo sutrikimas.
– Odos uždegimas / infekcija: brachicefalinėms veislėms būdingas trumpas snukis ir normali snukio audinių apimtis. Tai reiškia, kad aplink snukį dažnai yra odos perteklius ir susidaro odos klostės. Odą šiose klostėse gali skaudėti, joje neretai išsivysto infekcija. 
– Akių opos: skausminga akies paviršiaus erozija. Tai dažniau pasitaiko brachicefalinėms veislėms dėl sudėjimo, nes šių šunų akys paprastai labiau išsišovusios.

Taip pat galimi tokie šios veislės šunų sveikatos sutrikimai:
– Glaukoma: skausminga liga, kuria sergant padidėja akių spaudimas. 
– Lęšiuko pasislinkimas: būklė, kai lęšiukas pasislenka iš įprastos padėties akyje, o tai lemia regėjimo praradimą ir gali būti skausminga.
– Entropija / ektropija: skausmingas akių sutrikimas, pasireiškiantis akių vokų įvirtimu / išvirtimu. Tai vėlgi lemia veislei būdingas odos perteklius. 
– Šarpėjų karštinė: liga, dėl kurios pakyla aukšta temperatūra ir ištinsta sąnariai.

Charakteris

Įpratinti bendrauti šarpėjai būna atsidavę savo šeimynykščiams. Jie ištikimi, žaismingi ir judrūs, bet gali būti užsispyrę ir ginti teritoriją, jei jaunystėje neišmokomi tinkamai elgtis. Iš prigimties jie įtariai žiūri į nepažįstamus asmenis. Su katėmis sugyvena, jei įpratinami prie jų iš mažens, bet gali kilti problemų auginant kartu su kitais šunimis. Paprastai jie labai nemėgsta šalčio.

Kilmė

Šarpėjai žinomi jau daug amžių, jie išvesti sukryžminus mastifus ir Šiaurės veislių šunis. Šių šunų, kaip ir čiau čiau, kurių kraujo jie taip pat turi, liežuvis melsvas. Iš pradžių šarpėjų mėsa Kinijoje laikyta delikatesu, tačiau, šalyje uždraudus auginti juos kaip augintinius, ši veislė beveik išnyko. Laimei, veisėjo Matgo Law rūpesčiu šia veisle susidomėjo Vakarų pasaulis, ir ji buvo išgelbėta. Kai XX a. aštuntajame dešimtmetyje šarpėjai pirmą kartą buvo atgabenti į Vakarus, jie buvo vadinami rečiausios pasaulyje veislės šunimis.

Sveikata

Mankšta

Mityba

Priežiūra

Istorija ir kilmė

Idealus savininkas