Airių kviečiaspalvis švelniaplaukis terjeras

Airių kviečiaspalvis švelniaplaukis terjeras

Kviečiaspalviai yra vidutinio dydžio šunys, turintys išskirtinį švelnų kaip šilkas, šiek tiek banguotą natūraliai ir neįmantriai atrodantį kailį. Šių šunų kailis labai ypatingas, apibūdinamas kaip šiltos sunokusių kviečių spalvos. Suaugusių kviečiaspalvių patinų ūgis yra 46–49 cm, jie sveria apie 16–20,5 kg. Suaugusios patelės paprastai būna šiek tiek mažesnės.

Airių kviečiaspalvis švelniaplaukis terjeras
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Airių kviečiaspalvis švelniaplaukis terjeras
 • Šėrimasis: Nėra
 • Alergijos: Taip
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Terjeras
 • Mankšta: Iki 2 val.
Airių kviečiaspalvis švelniaplaukis terjeras
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Daugiau kaip du šimtus metų airių ūkininkai augino šiuos švelniaplaukius terjerus ir plėtojo jų veislę kovodami su kenkėjais – šie šunys geri žiurkgaudžiai ir puikūs ūkio šunys. XX a. ketvirtajame dešimtmetyje šią veislę pirmą kartą pripažino Airijos kinologų klubas, o penktajame dešimtmetyje – Jungtinės Karalystės kinologų klubas. Šie šunys yra seniausi vietiniai Airijos terjerai ir yra puikus įrodymas, kad Airijoje auginami ne tik puikūs lenktyniniai žirgai.

Charakteris

Šie šunys išsiskiria savo charakteriu ir mėgsta linksmybes. Jei galės dalyvauti visuose jūsų reikaluose, bus patikimi kompanionai. Kartais ima neklausyti ir neleidžia šeimininkui ramiai pasėdėti, bet yra kuo mieliausi ir nuotaikingiausi šunys. Jie greitai mokosi, bet, kaip dauguma terjerų, būna užsispyrę.

Sveikata

Airių kviečiaspalviai švelniaplaukiai terjerai yra sveiki šunys, tačiau juos gali varginti įvairios paveldimos ligos. Pagrindinės yra tam tikra paveldima inkstų liga ir skrandžio ir žarnų liga. Taip pat jie linkę į alergines odos ligas.

Mankšta

Airių kviečiaspalviai švelniakailiai terjerai yra aktyvūs šunys, turintys pakankamai mankštintis, antraip namuose jie darysis ne itin klusnūs. Suaugusiems kviečiaspalviams reikia mankštintis ne mažiau kaip valandą, bet geriau ilgiau, jei tik galite juos išvesti.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Nesišeriantį šilkišką ir šiek tiek banguotą kailį reikia kelis kartus per savaitę šukuoti, kad jis būtų švarus, žvilgėtų ir nesiveltų. Dažniau šukuoti reikia 7–24 mėnesių amžiaus šunis, kai formuojasi suaugusio šuns kailis.