Dobermanas

Dobermanas

Tai vidutiniško dydžio, galingi, bet elegantiški gyvūnai. Jų kailis lygus ir trumpas, gali būti rudos, juodos, mėlynos ar gelsvai rudos (Izabelės) spalvos su rūdžių spalvos žymėmis. Kūno laikysena turi būti išdidi, o šuo turi priminti grynaveislį žirgą. Suaugę patinai yra maždaug 69, patelės – 65 cm ūgio. Suaugęs šuo sveria apie 32–45 kg.

Dobermanas
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Dobermanas
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Darbiniai
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Dobermanas
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Vokietis Louisas Dobermannas, naktinis sargas, šungaudys ir mokesčių rinkėjas, pasitelkęs įvairias veisles, stengėsi išveisti geriausią apsauginį šunį, kad šis jį lydėtų darbinėse kelionėse. Taip XIX a. jis sukūrė šią veislę. Sakoma, kad dėl dydžio ir galios buvo pasitelkti rotveileriai ir vokiečių dogai, dėl greičio – greihaundai, o dėl glotnaus kailio, gracingos išvaizdos ir terjerams būdingo atkaklumo – Mančesterio terjerai. Dar gali būti, kad šie šunys turi šnaucerių, vokiečių pinčerių, vokiečių aviganių, kurtsharų ir veimaranerių genų. Siekdamas sukurti tobulą asmens sargybinį Dobermannas praleido 60 metų. Pirmasis dobermanas Vokietijos šunų kilmės knygoje buvo registruotas 1893 m.

Charakteris

Dobermanams reikia protinės ir fizinės veiklos. Jie turi būti tinkamai dresuojami, nes nuobodžiaujančiam šuniui gali kilti elgesio sutrikimų. Anksti socializuoti ir pripratinti prie kitų šunų, augintinių ir vaikų, dobermanai gali tapti mielais šeimos augintiniais. Tai ištikimi ir prieraišūs šunys, kurie tikrai apsaugos namus. Visgi šie šunys linkę klausyti vieno žmogaus ir nepakenčia erzinimo, todėl vaikus reikia išmokyti, kaip elgtis būnant netoli šuns. Už šuns elgesį atsakingas šeimininkas. Jei neturite pakankamai laiko arba šunų auginimo patirties, ši veislė jums netiks.

Sveikata

Labiausiai įprastos dobermanų sveikatos problemos yra širdies ligos, nesveikas kaklo slankstelis (Voblerio sindromas) ir Vilebrando liga (kraujo krešėjimo sutrikimas). Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Iki 12 mėnesių šuo turėtų trumpai, bet dažnai mankštintis. Dėl per didelio fizinio krūvio šuniui gali kilti sąnarių problemų. Tai aktyvi veislė, šunims patinka plaukioti, bėgti paskui dviratį ir lakstyti be pavadėlio. Suaugusiems liekno sudėjimo dobermanams rekomenduojama mankštintis daugiau nei dvi valandas per dieną.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Dobermanai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Dobermanų kailio priežiūra yra labai paprasta. Gerai nuglosčius gumine šukavimo pirštine bus pašalinti negyvi ir išslinkę plaukai.