Boseronas

Boseronas

Visiškai suaugę šie įspūdingi stambūs ir raumeningi šunys sveria apie 30–38,5 kg. Suaugę šunys yra maždaug 65–70 cm ūgio, patelės – apie 68 cm. Trumpas kailis yra juodas su specifinėmis rusvomis žymėmis arba trispalvis (pilkas ir juodas su rusvomis žymėmis).

Boseronas
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Boseronas
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Darbiniai
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Boseronas
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Greičiausiai XVI a. pabaigoje kilę iš vakarų Prancūzijos Beauce regiono, šios veislės šunys dėl savo kailio spalvų derinio dar vadinami „raudonosiomis kojinėmis“ (pranc. „Bas Rouge“). Boseronai, naudojami gyvuliams ganyti ir saugoti, yra stambiausi prancūzų aviganiai, turintys artimų ryšių su ilgesnio plauko briarais. Boseronai per pasaulinius karus buvo sarginiai šunys, nešdavę pranešimus per apkasus, jie ir šiandien tarnauja kariuomenėje ir policijoje.

Charakteris

Boseronai yra įžūlūs ir drąsūs, jie greitai mokosi. Tai „žmonių šuo“, reikalingas žmogaus draugijos, todėl nemėgsta per ilgai būti paliktas vienas. Šie šunys žinomi dėl savo pakantumo ir švelnumo. Vis dėlto tai užsispyrę šunys – atsižvelgiant į tai ir į poreikį mankštintis bei būti dresuojamiems, jie nėra tinkami pirmą šunį įsigyjantiems šeimininkams. Norint juos suvaldyti, reikia turėti daugiau patirties. Iš prigimties jie įtariai žiūri į nepažįstamus, todėl labai svarbi ankstyva socializacija.

Sveikata

Boseronai yra labai sveika veislė, bet rekomenduojama įvertinti veisiamų šunų klubų būklę ir regą, kad vėliau neišsivystytų tokių problemų.

Mankšta

Būdami iš esmės darbiniai šunys, boseronai yra labai energingi – ir fiziškai, ir protiškai, – todėl jiems reikia mažiausiai po dvi valandas per dieną mankštintis. Šie šunys pasiekia gerų rezultatų dalyvaudami šunų sporte, pavyzdžiui, darbinių savybių bandymuose ir „flyball“ rungtyse, jie labai džiaugiasi galėdami leisti laiką užsiimdami dresūra ir mankšta su savo šeimininkais.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis.

Priežiūra

Trumpas, storas kailis yra maždaug 3–4 cm ilgio, gana šiurkštus ir prigludęs prie kūno. Kailis trumpesnis ant galvos ir šiek tiek ilgesnis šlaunų užpakalinėje pusėje bei po uodega – neprižiūrimas šiose vietose gali susivelti. Kailį šukuokite du ar tris kartus per savaitę. Kaip ir kai kurios kelios kitos prancūzų aviganių veislės, boseronai ant užpakalinių kojų turi po dvigubą piršto pavidalo rudimentinę ataugą, kurią reikia reguliariai tikrinti, kaip ir kitus nagus.