Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Juodas, rudas ir baltas šuo laižo lūpas, sėdėdamas ant grindų

Kaip šerti vyresnio amžiaus šunį

Perskaitoma per 3 min.

Sulaukęs maždaug septynerių metų (stambesnių veislių – 5–6 metų, smulkesnių veislių – apie 9 metų) šuo laikomas sulaukusiu vyresnio amžiaus.

"Galite pastebėti, kad šuo aprimo – taip nutinka ir mums, kai senstame. Šuniui senstant taip pat bus mažiau matomų pokyčių; ima keistis šuns kūnas ir virškinimas, gali prireikti pagalbos šuns imuninei sistemai.

Norėdami geriausiai pasirūpinti savo keturkoju draugu, vertėtų pamažu pakeisti jo ėdalą į visavertį ir subalansuotą ėdalą vyresnio amžiaus šunims, kuriame būtų aukštos kokybės baltymų – toks ėdalas specialiai sukurtas taip, kad atitiktų besikeičiančius šuns mitybos poreikius ir ėdimo įpročius.

Ėdalo normos koregavimas

Vyresnio amžiaus šunys paprastai yra mažiau aktyvūs ir jų medžiagų apykaita lėtesnė, todėl galite pastebėti, kad sendamas šuo priaugo kažkiek svorio. Šuniui senstant vertėtų pereiti prie mažiau kaloringo raciono.

Daugumos rūšių vyresnio amžiaus šunims skirtas ėdalas pasižymi mažesniu kaloringumu ir rūpestingai subalansuotu kitų maisto medžiagų kiekiu, pavyzdžiui, svarbiausių riebalų rūgščių ir antioksidantų, palaikančių senstančių sąnarių ir imuninės sistemos būklę. Išmėginkite kurį nors PURINA ėdalą iš parodytų čia:

Kadangi vyresnio amžiaus šunys paprastai yra mažiau aktyvūs, ypač, jei jiems sunku judėti, pavyzdžiui, dėl osteoartrito, jie gali būti labiau linkę tukti. Nors nutukimą gali lemti kai kurie sveikatos sutrikimai, nutukimas taip pat sukelia sveikatos problemų ir labiau apkrauna sąnarius. Dėl to labai svarbu reguliariai stebėti šuns kūno būklę.

Kad lengviau suvaldytumėte vyresnių šunų svorį, vyresnio amžiaus šunų ėdalas paprastai kuriamas mažiau kaloringas ir su daugiau baltymų.

Jei manote, kad jūsų šuns svoris per didelis, apsilankykite pas veterinarą ir aptarkite tolimesnius veiksmus. Galbūt jūsų šuo tiesiog per daug ėda, o gal yra medicininių problemų, kurias reikia išspręsti. Bet kuriuo atveju veterinaras gali rekomenduoti mažesnio kalorijų skaičiaus dietą svoriui mažinti arba specializuotą dietinį šunų ėdalą, skirtą vyresniems šunims.

Prieš pradėdami šunį intensyviau mankštinti taip pat pasikonsultuokite su veterinaru, ypač, jeigu šuniui sunkiau judėti. Gali būti naudinga tokia mankšta, kai svorio apkrova juntama mažesnė, pavyzdžiui, hidroterapija.

Kaip pakeisti ėdalą

Pereinant nuo vieno ėdalo prie kito, visada vertėtų tai daryti pamažu. Tas pats taikoma ir suaugusių šunų ėdalą keičiant vyresnio amžiaus šunims skirtu ėdalu. Naujojo ėdalo po truputį pridėkite septynias ar dešimt dienų, proporcijas kasdien didindami. Nekeiskite ėdalo staiga, nes šuns virškinimas gali sutrikti.

Kaip šerti vyresnio amžiaus šunį

Jūsų šuo greičiausiai bus įpratęs būti šeriamas du kartus per dieną, nors sulaukus vyresnio amžiaus jam gali labiau patikti mažesnės, bet dažniau duodamos porcijos.

Kad atsiskleistų ėdalo skonis ir kvapas, patiekite jį kambario temperatūros. Atminkite, jei vyresnio amžiaus šunį šeriate ėdalu, kuris buvo laikomas šaldytuve, turite jį išimti likus dviem valandoms iki šėrimo, kad jis pasiektų tinkamą temperatūrą. Jei tai neįmanoma, šlapiąjį ėdalą galima trumpai pašildyti mikrobangų krosnelėje, bet pasirūpinkite, kad ėdalas nebūtų karštas, nes šuns jautrus snukis gali nudegti.

Sausąjį visavertį ėdalą reikia laikyti sausoje ir švarioje vietoje. Ėdalo kvapas ir skonis geriau išsilaikys, jei ėdalą laikysite pakartotinai uždaromoje pakuotėje arba sandarioje talpykloje.

Atėjus šėrimo metui, šunį šerkite ramioje vietoje, kur jis galėtų ėsti ramiai ir netrukdomas. Jei laikote kelis šunis, šerkite juos tuo pačiu metu, bet atskirai, kad jie neskriaustų ir negrobtų ėdalo vienas iš kito. Vyresniems šunims, sergantiems artritu, gali būti sunku pasilenkti iki ėdalo, todėl jiems patogiau, kai dubenėlis šiek tiek pakeltas.

Nepamirškite, kad vyresni šunys labiau linkę priaugti svorio nei suaugę, todėl neperšerkite šuns. Jei neseniai pakeitėte šuns ėdalą nauju, pirmiausia vadovaukitės šėrimo rekomendacijomis ant pakuotės. Rekomendacijos yra tik apytikslės, todėl reguliariai stebėkite savo šuns kūno būklę ir koreguokite ėdalo kiekį, kad išlaikytumėte idealų šuns svorį. Svarbi šuns raciono dalis yra švarus ir šviežias vanduo, kuris šuniui turėtų būti pasiekiamas bet kuriuo dienos ir nakties metu.