Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Džeko Raselio terjeras su raudona apykakle, žiūrintis pro langą.

Šuns priėmimas namuose

Perskaitoma per 4 min.

Vos po kelių dienų parsivesite namo naująjį šunį ar šuniuką? Lažinamės, kad nesulaukiate, kol keturkojis draugas taps jūsų šeimos nariu!

Nesvarbu, ar įsigyjate mažytį šuniuką ar priimate suaugusį šunį, tai išties jaudinantis įvykis visiems. Kol laukiate didžiosios dienos, bus ne pro šalį prasiblaškyti – laimei, yra keli dalykai, kuriais turėtumėte pasirūpinti iki atvykstant naujajam gyventojui.

Prieš atvykstant naujajam šuniui

Vos naujasis šuo ar šuniukas įžengs pro duris, pamiršite visus reikalus, todėl pasirenkite prieš jam atvykstant. Kad atvykusiam augintiniui galėtumėte skirti visą dėmes, prieš parsivedant naująjį augintinį reikia pasirūpinti keliais dalykais.

  • Įsigyjant šunį verta pasiklausinėti ir susirasti geriausią vietinį veterinarą, iš anksto pas jį užsiregistruoti (jei dar to nepadarėte). Verta iš anksto įsirašyti į klientų sąrašus, jei kartais šuo pasijustų blogai, jam reikėtų daugiau skiepų ar reikėtų sterilizuoti / kastruoti.
  • Pasiteiraukite ir apie draudimo politiką dėl netikėtų veterinarinių išlaidų padengimo.
  • Svarbu, kad naujasis šuo socializuotųsi su kitais šunimis ir žmonėmis. Veterinaras turėtų žinoti apie pamokas jauniems šuniukams, o gal tokios pamokos vedamos ir pačioje veterinarijos įstaigoje. Šuniukų pamokos yra labai smagios, dažnai jose šunys ir šeimininkai užmezga ilgalaikę draugystę. Iš anksto įsitikinkite, kad per pamokas šuniukai dresuojami tik juos skatinant pagyrimais ir apdovanojimais, nenaudojant bausmių, pavyzdžiui, karinio pobūdžio muštro ar dusinančių grandinių. Jei priglaudžiate suaugusį šunį, prireikus pagalbos prieglauda galbūt rekomenduos profesionalų dresuotoją.
  • Ant šuns antkaklio turi būti identifikacinis ženklas, jis visada turi būti dėvimas viešoje vietoje. Be ženklo, šuo taip pat turi būti pažymėtas mikroschema – šią neskausmingą procedūrą veterinaras atliks per kelias sekundes. Tai jau yra privaloma ir Lietuvoje.

Sutvarkę visus reikalus naujajam šuniui ar šuniukui sudarykite reikalingų daiktų sąrašą ir keliaukite apsipirkti. Tai gali būti labai smagu ir reikės nemažų valios pastangų, kad neišpirktumėte visos parduotuvės! Nors galbūt jausite pagundą savo naujajam augintiniui nupirkti daugybę naujų daiktų, pirmiausia pasirūpinkite toliau išvardytais dalykais.

  • Du dubenėliai – ėdalui ir vandeniui. Jie gali būti keraminiai ar nerūdijančio plieno, svarbu, kad būtų lengvai valomi.
  • Nailoninis ar odinis pavadėlis ir antkaklis. Kad jūsų šuniui būtų lengviau išmokti vaikščioti su pavadėliu ir jis nesitampytų, galbūt verta įsigyti švelniai nukreipiantį antsnukį. Taip bus lengviau dresuoti, o stambesnis šuo neišvers jūsų iš kojų!
  • Kailio priežiūros įrankiai.
  • Keli saugūs, linksmi ir stimuliuojantys žaislai.
  • Guolis. Guolių pasirinkimas yra didelis, todėl išsirinkite tinkamą pagal savo šuns dydį ir temperamentą – kai kurie šunys linkę labiau niokoti daiktus nei kiti! Kad ir kokį guolį išsirinksite, padėkite jį šiltoje ir ramioje vietoje, kur nebūtų skersvėjų.
  • Kambarinis metalinio tinklo narvas ar transportavimo dėžė. Šuniukai itin dažnai mėgsta būti transportavimo dėžėje, kur jaučiasi saugūs. Jei į vidų įdėsite jo gultą, o ant viršaus užklosite antklodę, tai bus saugi vietelė, kur šuniukas galės pasislėpti ir pailsėti, kai norės pabūti tyliai ir ramiai. Transportavimo dėžės taip pat padeda paspartinti šunų mokymą namuose, nes šuniukas nenorės suteršti savo ypatingosios vietos.
  • Ėdalas. Pasiteiraukite veisėjo ar prieglaudos prižiūrėtojų, kokiu ėdalu buvo šeriamas jūsų naujasis augintinis ir mažiausiai savaitę duokite to paties ėdalo. Ėdalą galėsite vėliau palaipsniui pakeisti, jei to norėsite ar tai teks daryti dėl sveikatos.

Atvykus į namus

Pagaliau ši diena išaušo! Visi namuose tikrai bus be galo susijaudinę ir labai norės pažaisti su naujausiu šeimos nariu. Tiesiog leiskite visiems šiek tiek laiko pasidžiaugti naujuoju kailiniu draugu ir netrukus visi apsiramins.

Yra dar keli dalykai, kuriuos turėtumėte padaryti atvykus naujajam šuniui.

  • Įsitikinkite, jog galite skirti laiko savo naujajam augintiniui, kad jis galėtų priprasti prie naujos aplinkos, o kasdienė rutina nusistovėtų. Dirbdami iš namų ar pasiėmę kelis laisvadienius galėsite skirti svarbaus kokybiško laiko savo naujajam draugui.
  • Išrinkite jam vardą. Vienas iš smagiausių dalykų įsigijus naują šunį, yra suteikti jam vardą – kaip ir šeimos nariui. Išsirinkę mėgstamą, iškart pradėkite juo vadinti ir kartokite kaskart, kai bendraujate su šuniu. Šuo netrukus jį atpažins ir išmoks ateiti pakviestas!
  • Susitarkite dėl taisyklių namuose. Svarbu, kad visi šeimos nariai elgtųsi nuosekliai, pavyzdžiui, šuo sutriks, jei vienas šeimos narys leis jam lipti ant baldų, o kitas – ne. Jei nėra kontroliuojami, nauji šuniukai labai greit išsiugdo įžūlių įpročių, todėl jei leisite jam prašyti ėdalo prie stalo vieną kartą, jis neatstos per kiekvieną valgymą! Taip pat kai kurias taisykles reikia nustatyti ir šeimos nariams. Pavyzdžiui, jei žinote, kad šuniukas graužia daiktus, prisiprašysite bėdos jam pasiekiamoje vietoje palikę brangius sportbačius ar mobilųjį telefoną.
  • Būkite ramūs. Naująjį šunį labai lengva apipilti meile, ypač jauniausiems šeimos nariams. Kol naujasis šuniukas pratinasi prie aplinkos, visada prižiūrėkite susijaudinusius vaikus ir leiskite šuniui kartais pabūti ramybėje.
  • Su naujuoju šuniuku laiką leiskite kokybiškai. Jei pasiėmėte laisvadienių, kol naujasis šuniukas įsikurs, per pirmąją savaitę palikite jį vieną namuose trumpam laikui, pamažu laiką ilginkite. Juk nenorite, kad grįžimas į darbą jam taptų sukrėtimu, taip pat nenorite grįžę rasti išsigandusio ir supanikavusio augintinio apkramtytų baldų.
  • Jei šunį imate iš prieglaudos, pasiteiraukite personalo, galbūt jūsų naujasis augintinis turi kokių nors pomėgių. Galbūt galėtumėte savo augintiniui ką nors padaryti ar duoti, kad jis greičiau apsiprastų.
  • Atsiminkite, kad dėl viso šurmulio ir patiriamų pokyčių šuo gali jaustis sukrėstas, todėl iš pradžių gali atrodyti kiek drovus. Šuo netrukus turėtų apsiprasti, kad jis yra dar vienas šeimos narys, bet kreipkitės į veterinarą, jei pastebite, kad jis ir toliau yra baikštus.

Veisėjas, iš kurio įsigijote šuniuką, arba veterinaras mielai jums padės ir patars, kaip pasirūpinti naujuoju šunimi arba šuniuku, kad jis būtų sveikas ir greičiau apsiprastų. Jums dabar tereikia jį pažinti, su juo žaisti ir linksmintis, mokyti jį ir stebėti, kaip jis auga ir tampa jūsų geriausiu draugu!