Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Rudas spanielis žaidžia su žaislu, guli.

Kaip priimti auginti ar išgelbėti šunį?

Perskaitoma per 4 min.

Suteikti gyvūnui antrą progą gyventi meilės kupinuose namuose yra puiku, bet suaugusio šuns įsigijimas gali būti ir labai naudingas.

Lietuvoje naujų namų ieško daugybė suaugusių šunų ir priglaustas toks gyvūnas jūsų gyvensenai ir šeimai gali būti net tinkamesnis nei nusipirktas šuniukas. Kad rastumėte puikų partnerį!

Kodėl imti šunį iš prieglaudos?

  • Šuniukai reikalauja daug pasišventimo – turėsite juos mokyti (ir valyti!), dresuoti ir skirti visą jiems reikiamą dėmesį.
  • Priglaudę šunį iš prieglaudos, turėsite šiek tiek vyresnį, atsakingesnį ir, jei pasiseks, namuose neteršti išmokytą draugą! Be to, jis gali suprasti kelias pagrindines komandas.
  • Iš prieglaudos paimto šuo charakteris jau bus susiformavęs ir jau turės įprastą režimą.
  • Prašoksite visus daug išlaidų reikalaujančius ankstyvuosius šuniuko gyvenimo metus: visas infekcijas, sterilizaciją, mikroschemų įdėjimą ir veterinarijos klinikos sąskaitas.
  • Galite rasti geriausiai jūsų gyvensenai, namams ir šeimai tinkantį šunį: šunų prieglaudos deda daug pastangų ieškodamos puikiai vienas kitam tinkančių žmonių ir šunų.
  • Jeigu daug laiko praleidžiate ne namuose, šuns pasiėmimas iš prieglaudos užsiėmusioms šeimoms gali suteikti galimybę globoti augintinį nevargstant su mažo šuniuko poreikiais, kuriais tenka rūpintis visą parą be išeiginių.
  • Beribė jauno šuns energija gali priblokšti, tad vyresniems žmonėms galbūt tinkamesnis yra vyresnis šuo.
  • Pagrindinės prieglaudos pagalbą siūlo visą šuns gyvenimą. Jeigu pasikeis jūsų gyvenimo aplinkybės, dauguma jų šunį priims atgal.

Sprendimas pasiimti šunį iš prieglaudos visuomet yra jaudinantis, bet kartu reikia apgalvoti daugelį klausimų.

  • Deja, kai kada šunys atsiduria prieglaudose dėl nepriežiūros ar prasto elgesio su jais. Kai kurie šunys atsineša skaudžias patirtis iš praeities, bet darbuotojai visada atvirai papasakos apie augintinio poreikius. Jeigu pasiimate sunkų gyvenimą patyrusį šunį, įsitikinkite, kad galite susidoroti su įsipareigojimais.
  • Jeigu šunų jau turite, juos supažindinti su gyvūnu iš prieglaudos reikia atsargiai.
  • Jeigu buvo naudotas veisimui ar parodoms, šuo gali būti išmokęs tam tikros elgsenos, kurią turėsite padėti pakeisti.
  • Gali prireikti laiko ir pastangų, kad iš prieglaudos paimtas šuo apsiprastų jūsų namuose ir užsimegztų ryšys. Bet neklausykite, kas kalbama – vyresnio amžiaus šunys gali išmokti naujų triukų!
  • Šunims reikia daug erdvės viduje ir lauke. Prieš priimdami šunį iš prieglaudos, įsitinkinkite, kad jūsų gyvenamojoje vietoje pakanka erdvės.

Jeigu jūsų namuose gyvena alergiškų žmonių, jūsų šeimai tiktų mažai besišeriančios veislės šnauceriai, pudeliai ir pan. Jeigu bėgiojate ar tiesiog mėgstate daug mankštintis, jums geras draugas būtų karietas lydėjusių šunų tipo augintinis, pavyzdžiui, dalmatinas. Kitu atveju, jeigu ieškote augintinio, kurį galėtumėte myluoti ant sofos, galbūt jums labiausiai tiktų kambarinių šunų veislės, pavyzdžiui, ši cu.

Įvairiausių šunų veislių yra be galo daug, todėl ją pasirinkite rūpestingai. Norėdami dar patarimų, daugiau informacijos rasite mūsų veislių bibliotekoje.

Šuns parsivedimo į naujus namus procesas

Prieš priimdami galutinį sprendimą, turėtumėte aplankyti ir pabendrauti su šunimis. Kai kurių prieglaudų darbuotojai prieš atiduodami šunį apsilanko namuose ir įsitikina, kad augintiniui ten bus tinkama aplinka. Jeigu jau turite augintinių, šie darbuotojai gali norėti pažiūrėti, ar šuo su jais sutars.

Namus paruoškite iš anksto ir įsigykite viską, ko prireiks jūsų naujajam draugui:

  • antkaklį ir pavadėlį,
  • dubenėlius ėdalui ir vandeniui,
  • narvą kelionėms,
  • guolį ir antklodę,
  • žaislų ir kramtalų,
  • ėdalo (tokio paties, kurį šuo ėsdavo centre).

Pirma diena

Parsivežę naująjį šunį, leiskite jam nusilengvinti lauke; visuomet veskite į tą pačią vietą, kad suprastų, kur yra jo „tualetas“. Susipažinti su šunimi – jaudinanti akimirka, bet žmonių paprašykite, kad elgtųsi ramiai ir prieš tai jam leistų ištyrinėti vietą.

Pirmąją naktį būdamas vienas šuo gali inkšti, bet nepasiduokite pagundai nusileisti jo raminti.

Antra diena

Kuo greičiau pradėkite įprastai šerti ir vedžioti. Jeigu šuo nori dėmesio ramybės metu, pasistenkite nepasiduoti – augintinis greitai supras, kada yra laikas žaisti.

Trečia diena

Už gerą elgesį apdovanokite skanėstais. Teigiamai skatinamas nuo pat pradžių šuo greičiau įsilies į jūsų šeimą.

Jeigu šuo yra neramus dėl ankstesnių patirčių, būkite kantrūs. Visada galite susisiekti su šuns prieglauda ir konkrečiai dėl jo gauti patarimų.

Ketvirta diena

Laikykitės jūsų sudarytos kasdienės dienotvarkės – režimo pojūtis veiks raminamai ir padės šuniui apsiprasti. Bet nepamirškite laiko žaisti! Šunys yra socialūs padarai, tad daug žaisdami stiprinsite judviejų ryšį.

Toliau

Su šunimi būkite kantrūs – gali prireikti kelių savaičių, kol jis visiškai apsipras ir prisitaikys prie režimo. Netrukus pamatysite, kaip išryškės jo charakteris!

Ar šuns paėmimas iš prieglaudos kainuoja?

Dauguma prieglaudų reikalauja šuns pasiėmimo mokesčio – įvairiose įstaigose jis skiriasi.

Kaip išgelbėti benamį šunį?

Apsiklausinėkite aplink bei internete ir įsitikinkite, kad šuo tikrai yra benamis; taip pat galite apsilankyti veterinarijos klinikoje ir sužinoti, ar jis neturi mikroschemos.

Išsiaiškinę, jog šuo tikrai yra benamis, prieš parsivesdami namo, jį nuvežkite į veterinarijos kliniką, kad būtų visapusiškai patikrintas ir paženklintas mikroschema.

Kaip vyksta šuns paėmimo iš prieglaudos procesas?

Įvairiais atvejais procesas skiriasi; vidutiniškai jis užtrunka maždaug savaitę, bet dėl daugelio veiksnių gali įvykti greičiau ar ilgiau.