Your Pet, Our Passion.
Šuns užmigdymas
Moteris sėdi su šunimi miške

Kaip išgyventi augintinio netektį

Perskaitoma per 2 min.

Netekę branginamo augintinio galime jaustis sugniuždyti, nesvarbu, ar reikia įveikti katės, šuns ar bet kokio kito gyvūno netektį. Vis dėlto svarbu atsiminti, kad esate ne vienas.

Netekę augintinio, sukurkite, kas jį primintų

Galite pastebėti, kad bus lengviau, jei sukursite ką nors, kas primintų jūsų augintinį, pavyzdžiui, galite sode surengti nedideles atminimo apeigas arba pasodinti medį ar kitą augalą – ten, kur augintinis palaidotas arba mėgstamoje vietoje. Tai gali padėti įveikti šuns netektį ir vaikams – jie galės stebėti augantį bei žydintį medį ir prisiminti savo augintinį.

Netekę šuns bandykite augintinio mirtį pripažinti ir paaiškinti vaikams suprantamais žodžiais, venkite painių eufemizmų ir nenuvertinkite situacijos svarbos.

Dauguma vaikų vertina atvirumą ir galiausiai jie džiaugsis, kad nebuvo klaidinami. Šuns netektis gali būti sudėtingas metas vaikams, pripratusiems, kad augintinis yra šalia. Atsižvelgiant į tai derėtų vengti tokių sąvokų, kaip „dingo“ arba „miega“, nes vaikams gali kilti tuščių lūkesčių vietoj to, kad galėtų priimti tikrovę ir atsisveikinti.

Pasidalykite savo jausmais

Nesigėdykite pasakoti, kaip jaučiatės. Atsisveikinus su šunimi ar kate paguodos gali suteikti pokalbis su kuo nors, kam teko patirti panašią situaciją.

Kada įsigyti naują augintinį

Netekus augintinio, nereikia skubėti įsigyti kitą. Savaime suprantama, kad išgyvenant šuns netektį norisi užpildyti šią „tuščią“ vietą. Vis dėlto tai padeda ne visada. Iš tiesų geriau skirti sau laiko visiškai atsigauti ir užbaigti praėjusį etapą. Jei vis dar jaučiate ankstesnio augintinio netektį, tai gali kliudyti gražiai naujų santykių pradžiai – metui, kai jūs ir jūsų naujasis draugas turėtumėte smagiai leisti laiką ir susipažinti vienas su kitu. Gedulas dėl šuns temdys laimę susipažinus su nauju šuniuku, lygiai taip pat netekus katės sunkiau iš karto išsirinkti naują kačiuką.

Bet kuris naujas augintinis, kurį priimate į savo namus, nusipelno progos lavinti savo individualybę ir pelnyti jūsų meilę nebūdamas ankstesnio augintinio šešėlyje, todėl nusprendę įsigyti naują draugą stenkitės nesirinkti labai panašaus į ankstesnįjį. Su abiem privalote elgtis sąžiningai, o tai reiškia, kad abiem turite rodyti pelnytą pagarbą.

Galvokite pozityviai

Svarbiausia yra nepamiršti, kad, nors išgyvenate sunkų metą, padėtis pagerės, o jums liks daugybė malonių prisiminimų apie puikius laikus, praleistus su savo augintiniu.