Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Šuo sėdi krūmuose

Kodėl mano šuo loja?

Perskaitoma per 2 min.

Kai kurie šunys kelia daugiau triukšmo nei kiti, bet loja visi šunys. Nesvarbu, ar laikote mažytį čihuahua, ar suaugusį vokiečių aviganį, greičiausiai teko girdėti juos lojant įvairiose situacijose.

Netgi galite pasakyti, kodėl jis loja. Pavyzdžiui, daug šunų loja, jei pamato ką nors, tariamai keliantį grėsmę, arba tada, kai tiesiog nori pasisveikinti!

Kartais galite nežinoti, kodėl šuo loja, todėl jei pabandysite išsiaiškinti, ką jis nori pasakyti, tai jums padės geriau suprasti savo šunį.

Kodėl šunys loja?

Kad ir kodėl šuo loja, jis turi vieną tikslą – pasakyti, kaip jaučiasi. Pavyzdžiui, jei šuo loja ant nepažįstamo žmogaus, jis nori jį įspėti laikytis atokiau, arba nori jums, savo šeimininkui, pranešti apie nepažįstamo žmogaus buvimą. Jei šuo nuobodžiauja, lojimu greičiausiai nori patraukti jūsų dėmesį ir su jumis pažaisti!

Kartais šunys gali loti pernelyg daug, o tai gali erzinti, jei truks ilgą laiką. Jei manote, kad jūsų šuo loja per daug, geriausia būtų pabandyti nustatyti priežastį. Jei problemos nepavyks išspręsti dresuojant šunį įveikti polinkį loti (pavyzdžiui, ant praeinančių žmonių) arba problemos nustatyti negalite, pasikonsultuokite su veterinaru. Kaip išvengti pernelyg intensyvaus lojimo, taip pat galite paskaityti čia.

Atminkite, kad sveikas lojimas visada reiškia kokią nors reakciją, ir tai neturėtų ilgai trukti.

Lojimo tipai

Nors lojimas dažnai gali skambėti vienodai, yra daug skirtingų jo tipų. Visais atvejais šuo nori jums ką nors pasakyti. Kodėl šuo loja, paprastai galite išsiaiškinti atkreipę dėmesį į jo aplinką arba pasvarstydami, ko jam gali trūkti.

Aplinka

Daugelis šunų loja ant ko nors, esančio jų aplinkoje, pavyzdžiui, pravažiuojančio triukšmingo automobilio, kitų gyvūnų ar net oro. Jei šuo loja nedaug, tai normalu, bet turėtumėte patikinti savo šunį, kad nėra ko jaudintis. Daugeliu atveju toks lojimas bus trumpas, tačiau jei taptų įpročiu, pasikalbėkite su veterinaru, kad rastumėte sprendimą.

Jei šuo loja todėl, kad bijo, yra nemažai būdų jam padėti. Šuo gali loti todėl, kad bijo stiprių garsų, pavyzdžiui, fejerverkų ar griaustinio. Jo baimę galite sumažinti sukurdami jam saugią vietą tokiais atvejais. Taip pat galite apsvarstyti, gal būtų verta naudoti raminamąsias priemones, kurios galėtų padėti nuraminti šunį esant baugiai situacijai.

Emocijos

Šuo gali loti ir iš susijaudinimo, baimės ar nuobodulio. Jei šuo loja iš nuobodulio, dažnai taip prašo dėmesio, todėl vietoj to, kad į lojimą reaguotumėte neigiamai, geriau pasirūpinkite, kad šuo būtų pakankamai stimuliuojamas. Visiškai normalu, jei šuo truputį loja reaguodamas į emocijas, todėl, jei lodamas nepersistengia, nesijaudinkite!

Fiziniai poreikiai

Šuo gali loti bandydamas išreikšti fizinį poreikį, pavyzdžiui, troškulį. Tokio lojimo galite išvengti, jei pasirūpinsite, kad šuo turėtų visko, ko reikia. Taip šuo gali loti, jei jam prireikia pasivaikščioti – lojimas šuniui yra geras būdas išleisti energijos perteklių, todėl visada pasirūpinkite, kad šuo būtų gerai pasimankštinęs.

Lodamas šuo gali reikšti džiaugsmą, smalsumą, alkį ar daugybę kitų dalykų. Jei stebėsite šuns nuotaiką ir aplinką, netrukus galėsite suprasti, ką jis nori pasakyti – galiausiai, juk tai yra šuns natūralus būdas bendrauti su jumis!