Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
Pūkuota tamsi katė šukuota kailiu.

Kačių oda

Perskaitoma per 1 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Katės odos išorinė būklė gali rodyti jos vidaus sveikatą. Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį ir kokie galimi sprendimai?

Ar katė pernelyg kasosi, laižosi arba kandžioja odą? Viena iš galimų priežasčių, kurią patikrinti reikėtų pirmiausia – blusos. Blusų įkandimai ne tik sukelia erzinantį niežulį, bet gali sukelti ir alerginę reakciją. Be niežulio, kiti blusų turėjimo simptomai gali būti plaukų išslinkimas pauodegyje, šašai ir raudoni odos pažeidimai. Blusas galima naikinti šampūnais, purškalais ir lašinamomis priemonėmis, taip pat rekomenduojama atlikti prevencines procedūras. Jei katei slenka kailis, ji turi pleiskanotų lopų, ant galvos, ausų ar letenų pastebite pažeidimų, tuomet jai gali būti labai užkrečiama grybelinė infekcija – trichofilija. Jei manote, kad jūsų katei trichofilija, nedelsdami kreipkitės į veterinarą, nes liga gali būti greitai perduota kitiems gyvūnams ir žmonėms.

Kas dar?

Dėl ausų erkučių ausys gali niežėti, būti paraudusios, jose gali būti tamsių išskyrų; utėlės sukelia stiprų niežulį; dėl niežų erkučių oda smarkiai lupasi ir pleiskanoja. Dėl mieliagrybių ar bakterinės odos infekcijos kyla paraudimas, niežulys, atsiranda išskyrų. Jei kyla abejonių, iškart kreipkitės į veterinarą.

Jeigu aiškios priežasties nėra, katei gali būti sezoninė alergija arba žiemą išsausėjusi oda. Būkite atsargūs, naudodami namų apyvokos priemones, nes jos katėms gali sukelti odos problemų. Dar vienas veiksnys gali būti stresas, todėl pabandykite išsiaiškinti, kokia tikroji priežastis.

Katė gali būti alergiška ėdalui: bet kokie maiste esantys baltymai jautrioms katėms gali sukelti alerginę reakciją. Jei manote, kad jūsų katė alergiška, apsilankykite pas veterinarą ir aptarkite eliminacinę dietą, kad išsiaiškintumėte pagrindinę priežastį.

Susiję straipsniai:

Purina One®
Perskaitoma per 4 min.

Katės maudymas

Perskaitoma per 4 min.

Kodėl mano katė mane laižo?