Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Moteris laikanti katę

Į ką atkreipti dėmesį katės nėštumo metu ir kačiuojantis

Perskaitoma per 3 min.

Kačių nėštumo komplikacijos retos, bet jų pasitaiko. Siekdama padėti katei kailinius kamuoliukus į pasaulį atsivesti lengvai, PURINA augintinių priežiūros komanda dalijasi patarimais, kaip kuo anksčiau pastebėti dėl pavojaus įspėjančius ženklus.

Kai jūsų katė katinga, patiriate didelį jaudulį. Suprantame, kad, būdami mylintys augintinių savininkai, tokiu metu galite nerimauti ir norėti jas apgobti dar didesniu švelniu, meilės kupinu rūpesčiu. Laimei, katės paprastai puikiai savimi pasirūpina pačios, todėl dėl nieko nereikia nerimauti.

Labai svarbu žinoti, kaip galite padėti katingai katei ir jai kačiuojantis. PURINA teikia specialistų patarimų savininkams, kaip šiuo laikotarpiu padėti augintiniams.

Keli simptomai gali rodyti, kad jūsų katės nėštumas nesivysto sklandžiai. Nedelsdami susisiekite su veterinaru, jeigu pastebėsite kurį nors iš šių ženklų:

Įspėjantys dėl problemų kačiuojantis ženklai

Kai katė ruošiantis kačiuotis, prieš atsiguldama atsivesti kačiukų ji tampa nerami. Turėtumėte vis patikrinti, kaip sekasi besikačiuojančiai katei, bet visą laiką su ja būti nereikia. Įsikišti ir susisiekti su veterinaru reikia tik tada, jeigu:

  • Praėjus 3–4 valandoms nuo kačiavimosi pradžios nepasirodo kačiukai. Žiūrėkite „Kačiavimasis“.
  • Stiprūs sąrėmiai trunka ilgiau nei valandą, bet katė neatsivedė nė vieno kačiuko. Tai suprasti galite iš įtempimo pilvo srityje.
  • Per 24 valandas nuo kačiavimosi pradžios katė neatsivedė visų kačiukų (jeigu nežinote, kiek kačiukų ji laukiasi, ją turėtų apžiūrėti veterinaras).
  • Pasišalino mažiau placentų nei katė atsivedė kačiukų – tai gali rodyti, kad jos liko viduje.
  • Išoriniuose lytiniuose organuose matote kačiuką, bet katė jo neatsiveda, nors ir stanginasi.

Galbūt nuliūsite, bet gana įprasta, kad kai kuriems kačiukams gimti nepavyksta, ir tai neturėtų prislėgti mamos. Jeigu kačiavimosi metu vienas ar keli kačiukai nugaišta, su veterinaru susisiekti nebūtina.

Apie problemas po gimdymo įspėjantys ženklai

Sveikiname – jūsų katė tapo mama! Ji turėtų greitai atsigauti ir netrukus apsiprasti su motinyste. Vis dėlto stebėkite, ar nėra tam tikrų ženklų, ir susisiekite su veterinaru, jeigu:

Po kelių valandų

  • Mama dreba, nenustygsta ar yra nerami – tai gali rodyti žemą kalcio lygį (eklampsiją).
  • Atsivedusi visus kačiukus, mama vis dar stanginasi.

Po kelių savaičių

  • Pastebite „gęstančių“ kačiukų. Taip vadinami kačiukai silpsta, nepriauga svorio, prastai ėda ar atrodo labai tylūs. Tai nutikti gali bet kada per pirmąsias kelias savaites po gimimo.

Po kelių dienų

  • Mama prastai jaučiasi, neėda, vemia ar turi temperatūros. Paprastai karštinę rodo apetito netekimas, depresija, energijos trūkumas, sumažėjęs troškulys, drebulys ar padažnėjęs kvėpavimas.
  • Pastebite, kad jos išskyros dvokia ar jose yra šviežio kraujo (juosvos ar rausvos kelias savaites po kačiavimosi yra normalu).
  • Mamos pieno liaukos paraudusios, yra kietos ar akivaizdžiai skausmingos.
  • Bet kokios dvokiančios, rudos ar kraujingos išskyros iš mamos spenelių.

Katės nebedomina ėdalas. Prieš pat kačiavimąsi gali sumažėti apetitas, bet per visą laikotarpį kitais atžvilgiais katė turėtų būti geros nuotaikos ir sveika.

Matosi, kad ji kenčia, yra nerami, daugiau nei įprastai kniaukia ar aktyviai laižosi išorinius lytinius organus, bet neatsiveda kačiukų.

Bet kuriuo nėštumo ar kačiavimosi etapu pastebite neįprastas dvokiančias makšties išskyras ar kraujavimą. Ji dažniau eina į tualetą, šlapinasi krauju ar tūpčioja, bet nenusišlapina. Tai gali rodyti gimdos uždegimą – jo negydant gali nukentėti kačiukai.