Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
kačiukas ant kelių

Naujos katės priėmimas į namus

Perskaitoma per 4 min.

Artėjant naujosios katės ar kačiuko atsiradimo namuose dienai, jūs neabejotinai jausite didelį jaudulį. Yra daugybė dalykų, kuriais galite užsiimti per tas kelias dienas iki atvykstant naujajam augintiniui.

Kad galėtumėte savo naują pūkuotąją bičiulę pasitikti jaukioje ir draugiškoje aplinkoje, kur ji jausis saugiai ir patogiai, reikia šiek tiek paplanuoti ir pasiruošti.

Prieš parsivedant naują katę

Nesvarbu, ar į namus parsivesite suaugusią katę ar mažą kačiuką, augintinio poreikiai bus tokie patys, ypač administraciniais klausimais. Štai keli dalykai, kuriais reikėtų pasirūpinti prieš atsirandant augintiniui.

  • Jei dar nesate išsirinkę veterinaro, paklausinėkite vietinių kačių augintojų, ką jie rekomenduotų, ir iškart užregistruokite savo naują katę. Bus kur kas ramiau, jei žinosite, kad jūsų augintinis jau yra užregistruotas, ir turėsite kur kreiptis, kai jis pasijus blogai ar prireiks sterilizuoti.
  • Pasikalbėkite su veterinaru apie draudimo politiką dėl netikėtų veterinarinių išlaidų padengimo.
  • Kol ten būsite, pasirūpinkite, kad naujoji katė ar kačiukas būtų paženklinti mikroschema, kuri padėtų jį rasti, jei augintinis kada pasiklystų.

Sutvarkius reikalus, laikas ir pasilinksminti – apsipirkti! Bus reikalingi šie dalykai:

  • Saugi katės nešyklė.
  • Du dubenėliai – ėdalui ir vandeniui. Rinkitės ne metalinius, o lengvai valomus keraminius ar stiklinius dubenis – kai kurioms katėms nepatinka atspindžiai ar šešėliai dubenyje, kai jos geria ar ėda. Pasirūpinkite, kad dubuo būtų pakankamai didelis ir katė galėtų prie jo pasilenkti ir ėsti ūsams nesiliečiant prie kraštų – kai kurioms katėms labai nepatinka, kai ūsai liečiasi.
  • Kraiko dėžutė ir kraikas. Geriausia naudoti to paties tipo kraiką, koks buvo naudojamas veislyne arba prieglaudoje, bent jau kol katė apsipras. Katė kraiką turi atpažinti ir – svarbiausia – žinoti, ką su juo daryti!
  • Katės guolis – daugumai patinka palapinės tipo guolis, kuriame galima saugiai ir jaukiai įsitaisyti, arba nuo grindų pakeltas guolis (pvz., dalis žaidimų įrangos).
  • Priežiūros priemonės, visų pirma, jei katė ilgo kailio.
  • Draskyklė iš medžio kamieno arba sizalio virve apvyniotas stulpas. Draskymas padeda katei palaikyti gerą nagų būklę, o specialus tam skirtas stulpas – atitraukti dėmesį nuo baldų ir kilimų.
  • Įvairūs žaislai. Mėgstamiausi bus tokie žaidimai, kuriuose dalyvausite ir jūs, pavyzdžiui, viliosite minkštais tabaluojančiais žaislais, kuriuos katė galės vaikytis ir pulti. Jie padės katei saugiai išlaisvinti natūralius medžioklės instinktus.
  • Ėdalas. Naująją katę bent savaitę šerkite tuo pačiu ėdalu, prie kurio ji įprato veisykloje ar prieglaudoje. Jei norėsite ėdalą pakeisti ar naujo ėdalo reikės dėl sveikatos priežasčių, pratinkite prie jo tik pamažu.

Jau namuose

Valio, išaušo nuostabi diena!

Sveikiname! Kad ir kaip džiūgautumėte, pasistenkite išlikti ramūs ir leiskite naujajai katei netrukdomai priprasti prie aplinkos. Keli patarimai padės jums pirmosiomis dienomis bendrauti su naująja kate.

 

  • Įsitikinkite, jog galite skirti laiko savo katei, kad ji priprastų prie naujos aplinkos, ir padėkite jai priprasti prie įprastos rutinos. Galbūt dėl to teks padirbėti iš namų ar pasiimti kelis laisvadienius, kad galėtumėte skirti kokybiško laiko savo naujajam augintiniui.
  • Pasiruoškite kelionei namo. Kelionė automobiliu jūsų katei gali būti šiek tiek trikdanti ir bauginanti, todėl apdorokite jos nešyklę raminamuoju feromonų purškalu ir padėkite nešyklę į lygią saugią vietą automobilyje arba ant grindų po kojomis ir uždenkite apklotu. Turėtumėte pastebėti, kad purškalas, tamsa ir atsargus vairavimas padeda katei nusiraminti. Paėmę katę iškart važiuokite namo – dabar ne laikas užšokti į parduotuvę!
  • Grįžę namo, pastatykite nešyklę ant grindų tyliame kambaryje ir palikite, kad katė galėtų pati, kai sugalvos, išeiti.
  • Vaikai ir kiti augintiniai šokinės aplink norėdami susipažinti su naujausiu šeimos nariu, bet jų susijaudinimas gali naujoką šiek tiek bauginti. Prižiūrėkite juos, kol naujoji katė pripras prie savo naujų namų.
  • Visada smagu augintiniui rinkti vardą. Kai apsispręsite, šaukite vardu kaskart, kai bendraujate su kate, kad ji greitai priprastų.
  • Visas šis jaudulys gali būti varginantis, ypač mažam kačiukui, tad jis greitai užsimanys pasnausti. Padėkite guolį kur nors šiltai, tylioje ir nuo skersvėjų apsaugotoje vietoje, kad kačiukas galėtų pailsėti.
  • Kraiko dėžutę padėkite ramioje ir lengvai prieinamoje kambario vietoje, kur niekas netrukdytų. Ji turi būti atokiai nuo guolio ir šėrimo vietos. Kraiko dėžutę tikrinkite bent dukart per dieną ir iškart kietas išmatas bei suteptą kraiką pašalinkite. Bent kartą per savaitę ištuštinkite ir dezinfekuokite visą dėžutę.
  • Šerkite kelis kartus per dieną po nedaug, nes taip lengviau sukursite labai stiprų ryšį.
  • Naujos katės 2–3 savaites neleiskite į lauką. Ji turi priprasti prie jūsų, prie visų kvapų ir garsų savo aplinkoje, taip pat ištyrinėti kiekvieną savo būsimų nuolatinių namų centimetrą. Jei įsigijote kačiuką, palaukite, kol į lauką jį leis išleisti veterinaras.
  • Saugodami savo katę pasirūpinkite, kad neliktų atvirų durų ar langų, pro kuriuos ji galėtų išsmukti. Į lauką ji galės išeiti tada, kai ir ji, ir jūs jausitės dėl to ramūs. Jei nežinote, kada tai bus, pasikalbėkite su veterinaru, kuris mielai jums padės.
  • Atminkite, kad naujajam šeimos nariui viskas bus nauja, sudėtinga ir įdomu, o tai gali šiek tiek jį priblokšti. Būkite pasiruošę tam, kad katė iš pradžių bus uždara, bet netrukus pripras prie naujųjų namų ir įsitrauks į jūsų šeimos gyvenimą. Jei atrodo, kad katė niekaip neįsidrąsina, pasikalbėkite su veterinaru.
  • Jei į namus parsivedėte išgelbėtą katę iš prieglaudos, paklausinėkite darbuotojų, ką, jų žiniomis, jūsų katė mėgsta. Galbūt galėsite ko nors savo katei pasiūlyti, kad ji jaustųsi labiau kaip namuose.

Veisėjas, iš kurio įsigijote kačiuką, arba veterinaras mielai jums padės ir patars, kaip pasirūpinti naująja kate, kad ji būtų sveika ir greičiau apsiprastų naujuosiuose namuose. Jums tereikia su savo naująja drauge artimiau susipažinti, žaisti ir linksmintis.