Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Šviesaus kailio kačiuką laiko moteris

Kaip priimti auginti arba išgelbėti katę?

Perskaitoma per 4 min.

Sprendimas priglausti katę turi daug pranašumų. Jūs suteikiate katei antrą galimybę gyventi mylinčioje šeimoje – tokios galimybės nusipelno kiekvienas gyvūnas.

Lietuvoje yra tiek daug kačių, kurioms reikia naujų namų, tad neabejotinai ir sau rasite puikią bičiulę!

Tai kupinas jaudulio laikas, bet neskubinkite įvykių. Skaitykite toliau – rasite svarbiausių patarimų, kaip paimti katę iš prieglaudos, sužinosite, kodėl geriau priglausti katę, o ne įsigyti kačiuką, ir kaip namuose elgtis su nauju šeimos nariu pirmą savaitę.

Kodėl verta imti katę iš prieglaudos?

  • Paimdami katę iš prieglaudos gaunate gyvūną su jau nusistovėjusiais įpročiais ir susiformavusiu charakteriu.
  • Geros reputacijos prieglauda bus kruopščiai patikrinusi katės sveikatą, katė bus sterilizuota, vakcinuota, be kirmėlių ir blusų, jai bus implantuota mikroschema.
  • Nereikės tiek lėšų, kiek prireikia pirmaisiais kačiuko auginimo metais, ir katė jau bus šio to išmokusi gyvenime – taigi ilgainiui mažiau išleisite veterinaro paslaugoms!
  • Senesnės katės mieliau nei kačiukai ramiai guli ir ilsisi, tad joms nereikės kasdien skirti tiek daug dėmesio.
  • Katės yra tvirtesnės, todėl mažesnė tikimybė, kad jos nukentės nuo pernelyg intensyviai rodomos mažų vaikų meilės.
  • Katės iš prieglaudos puikiai tinka aktyviai gyvenantiems žmonėms, kuriems stinga laiko mokyti kačiuką.
  • Suaugusi katė patiks vyresniems žmonėms, nes bus taikesnė ir tinkamesnė ramiam pensininko gyvenimui!

Žinoma, nėra griežtų taisyklių, nurodančių, kaip apsispręsti – įsigyti kačiuką ar paimti katę iš prieglaudos. Prieš nuspręsdami, turite gerai apgalvoti, kokie jūsų namai ir koks gyvenimo būdas.

Į ką reikėtų atsižvelgti paimant katę iš prieglaudos

  • Išsiaiškinkite, ar katė, kurią ketinate paimti, pratusi būti patalpose ar lauke. Katei bus sunku prisitaikyti prie visiškai kitokios aplinkos.
  • Deja, kai kada katės atsiduria prieglaudose dėl sudėtingų gyvenimo aplinkybių ar prasto elgesio su jomis. Iš prieglaudos paimta katė gali turėti tam tikrą „bagažą“ – sveikatos arba elgesio problemų.
  • Pagalvokite apie savo gyvenimo būdą, namus, šeimos narius ir jau turimus augintinius.

Kačių veislės

Labai svarbu ne tik nuspręsti, paimti katę iš prieglaudos ar įsigyti kačiuką, bet ir išsiaiškinti, kokia katės veislė jums yra tinkamiausia. Nors visų kačių bruožai skiriasi, nemažai galima nuspręsti ir pagal veislę.

Jei šeimoje yra alergiškų žmonių, jums tinkamiausia galėtų būti devonreksų veislės katė. Namams, kuriuose auga maži vaikai, puikiai tiks skudurinukių veislės katė: mažai tikėtina, kad ji kada įdrėks ar įkas, be to, ji labai mėgsta niurkymą ir dėmesį, net jei kartais ir persistengiama!

Paskaitykite, ką galima rinktis, ir pasikalbėkite su vietos prieglaudos darbuotojais. Jie daug galės patarti, kokia veislė jums būtų tinkamiausia. Daugiau informacijos apie įvairias kačių veisles galite rasti ir mūsų kačių veislių bibliotekoje.

Pirmoji savaitė namuose

Pirmosios savaitės naujuose namuose gali būti sudėtingos: būtinai pasiruoškite parsivesti į namus naują katę – vadovaukitės mūsų pirmosios savaitės vadovu.

Prieš parsivedant į namus:

Pasiruošti prieš galiausiai pasiimant katę yra ne mažiau svarbu!

Katės labai saugo savo teritoriją, todėl pasirūpinkite, kad katė gerai jaustųsi – sukurkite jai nedidelę saugią ir vien tik jai skirtą erdvę. Pasirūpinkite, kad kambaryje būtų kraiko dėžutė, ėdalo, vandens dubenėlis ir draskyklė. Katės saugiausiai jaučiasi uždarose erdvėse, tad sukurkite joms jaukią vietelę transportavimo ar kartono dėžėje.

Pirma diena

Neverskite iškart susidraugauti!

Pastatykite katės transportavimo dėžę naujuose namuose, atidarykite ją, išeikite iš kambario ir uždarykite duris. Geriausias būdas katei aklimatizuotis yra palikti ją ramybėje, bet vėliau patikrinkite, kaip jai sekasi.

Antra diena

Laikas pradėti megzti ryšį!

Įėję į kambarį, atsisėskite arba atsigulkite ir padrąsinkite katę raminamu balsu. Leiskite jai prieiti tada, kai ji pati panorės. Kartokite procedūrą tol, kol prie jūsų ji pradės ramiai jaustis.

Trečia diena

Iš pradžių katė gali ėsti nedaug – tai visai normalu, – bet pripratus prie naujų namų apetitas pamažu sugrįš. Geriausia ją šerti tuo ėdalu, prie kurio ji įpratusi, kad viskas jai būtų kuo labiau pažįstama.

Ketvirta diena

Laikas žaisti!

Pabandykite pašukuoti savo naująją katę arba su ja pažaisti, kad sustiprintumėte užsimezgusį ryšį, bet nepersistenkite! Prieš pradėdami naudoti, parodykite katei žaislus ar šepečius, tegul ji juos gerai apuosto.

Penkta diena

Laikas tyrinėti!

Palikite kambario duris praviras, tegul katė mato, kad gali laisvai išeiti ir pareiti. Bet pasirūpinkite, kad visos kitos namų durys ir langai būtų patikimai uždaryti ir katė negalėtų per anksti ištrūkti į lauką.

Šešta diena

Katė jau turėtų pratintis prie kitų šeimos narių ir visos kitos namų dalies. Supažindinkite su žmonėmis po vieną, kad katei nebūtų per daug įspūdžių. Pamokykite vaikus, kaip švelniai glostyti; iš pradžių geriau neimkite katės ant rankų.

Po dviejų savaičių

Lauke puikumėlis!

Jei priglaudėte įpratusią būti lauke katę, palaukite porą savaičių ir tik tada ją išleiskite. Pirmą kartą ją išleiskite prieš šėrimą, kad būtų priežastis netrukus sugrįžti pietų! Leiskite kurį laiką patyrinėti sodą, tada skanėstu paraginkite grįžti atgal.

DUK dėl katės paėmimo iš prieglaudos

Kur kreiptis norint paimti katę iš prieglaudos?

  • Susiraskite gyvūnų prieglaudą ir pasikalbėkite su jos darbuotojais, kad jie patartų, kokia katė jums galėtų patikti.
  • Kai kurių prieglaudų darbuotojai prieš atiduodami katę apsilanko namuose ir įsitikina, kad augintiniui ten bus tinkama aplinka.

Ar katės paėmimas iš prieglaudos kainuoja?

  • Jūsų bus paprašyta už priglaudžiamą gyvūną sumokėti mokestį; mokesčiai būna įvairaus dydžio. Į šį mokestį įskaičiuojamos jūsų katės priežiūros ir gydymo prieglaudoje išlaidos.

Ką daryti, jei radau paklydusią katę?

  • Paklausinėkite kaimynų – galbūt pavyks rasti šeimininką; galite iškabinti skelbimus arba teirautis per socialinius tinklus.
  • Jei šeimininkas neatsiranda, nuneškite katę pas veterinarą, kad patikrintų jos mikroschemą.

Ar galiu priglausti paklydusią katę?

  • Nors dauguma žmonių suplanuoja paimti katę iš prieglaudos, kartais gyvenime nutinka netikėtų dalykų! Jei jau išsiaiškinote, kad priklydusi katė tikrai neturi namų, prieš priimdami į namus gyventi nuneškite ją pas veterinarą išsamiai patikrinti.