Tibeto mastifas

Tibeto mastifas

Šie didžiuliai Tibeto mastifai, ištįsę daugiau į ilgį nei aukštį, yra galingi ir raumeningi šunys, jie atletiški ir vikrūs, orios laikysenos. Suaugę patinai siekia ne mažiau kaip 66 cm, o patelės – ne mažiau kaip 61 cm. Svoris – nuo 36 kg iki 72 kg ir daugiau, priklauso nuo šuns lyties, aukščio ir sudėjimo. Tankus kailis gana ilgas, o apie kaklą ir pečius yra „karčiai“, patinų matomi aiškiau. Kailis būna įvairių spalvų ir su įvairiomis žymėmis, visą informaciją rasite veislės standarto aprašyme.

Tibeto mastifas
 • Dydžio kategorija: Labai didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Tibeto mastifas
 • Šėrimasis: Stiprus
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Darbiniai
 • Mankšta: Iki 1 val.
Tibeto mastifas
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Nuo 1 iki 3 val.
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Tai sena veislė, manoma, kad jai 3000 metų. Gimtojoje šalyje Tibeto mastifai buvo auginami kaip sarginiai šunys, saugojo nuosavybę (taip pat ir vienuolynus) bei gyvulius. Markas Polas rašė, kad Tibeto mastifai yra „ūgio kaip asiliukai, o balsas galingas kaip liūto“. Šunų mėgėjai kitose pasaulio šalyse šią veislę atrado palyginti neseniai – Vakaruose ja susidomėta tik prieš šimtmetį.

Charakteris

Tibeto mastifai yra sargai iki kaulų smegenų, su jais nepajuokausi. Jie nepasitiki nepažįstamaisiais ir instinktyviai gina savo šeimynykščius bei nuosavybę. Kaip ir su visais sarginių veislių šunimis, su Tibeto mastifu reikia mokėti elgtis, jį būtina mokyti bendrauti ir dresuoti. Tinkamuose namuose jie būna ramūs, meilūs ir ištikimi kompanionai.

Sveikata

Tibeto mastifai yra labai tvirtos veislės šunys. Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, kartais išsivysto paveldimų akių ligų ir klubo displazija (liga, dėl kurios atsiranda judėjimo problemų). Todėl prieš veisiant rekomenduojama atlikti šunų akių tyrimus ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Šios veislės šunys turi mankštintis po valandą per dieną, bet bus labai patenkinti gavę progą pasimankštinti daugiau. Šuniukų negalima pervarginti mankšta, labai svarbu nepertempti tokios didelių šunų veislės augančio šuns raumenų ir sąnarių.

Mityba

Milžiniškų šunų veislių šunys pasižymi didžiuliu apetitu, dėl skirtingų sąnarių ir kremzlių poreikių jiems reikalingas kitoks mineralų ir vitaminų balansas. Tibeto mastifai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemos. Šio sutrikimo riziką galima mėginti sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Dvigubą kailį sudaro tankus, purus poplaukis (šiltesniu oru jis nusišeria) ir tankus, tiesus, standžios tekstūros viršutinis kailis. Uodega ir užpakalinės kojos yra gana gauruotos. Rekomenduojama porą kartų per savaitę iššukuoti, o šuniui šeriantis – šukuoti kasdien.