Sibiro haskis

Sibiro haskis

Tai vidutinio dydžio šunys; iš sudėjimo matyti, kad jie stiprūs, greiti ir ištvermingi. Dvigubo sluoksnio ir vidutinio ilgio kailiu, stačiomis ausimis ir papurusia uodega šios veislės šunys būna visų spalvų ir žymių, taip pat baltos, pasitaiko ir su įspūdingais raštais. Suaugę patinai būna 53–60 cm, o patelės – 51–56 cm ūgio. Suaugę patinai sveria 20–27 kg, suaugusios patelės – 16–23 kg.

Sibiro haskis
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Sibiro haskis
 • Šėrimasis: Stiprus
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Darbiniai
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Sibiro haskis
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

XIX a. šios veislės šunis augino čiukčiai, gyvenantys Sibire prie Kolymos upės. Subtilų šios veislės šunų charakterį veikiausiai galima sieti su subtiliu čiukčių charakteriu. Šunų kinkiniai buvo pagrindinė transporto priemonė, todėl haskiai tenykščiams gyventojams buvo nepaprastai svarbūs. XX a. pradžioje pirmieji Sibiro haskiai atkeliavo į Aliaską, tada jie buvo vadinami čiukčiais. Maždaug tuo metu išpopuliarėjo rogių lenktynės, o šios veislės šunų greitis nustebino ir sužavėjo šunų lenktynių dalyvius Jungtinėse Valstijose. Maždaug tuo metu amerikiečiai šiuos šunis pavadino Sibiro haskiais.

Charakteris

Šios veislės šunys garsėja geru temperamentu, jie mėgsta žmones, taigi iš prigimties nėra sargai. Jiems labai patinka ir reikalinga draugija, todėl nereikėtų ilgai palikti jų vienų, nes jie gali pradėti elgtis destruktyviai. Jie gerai sugyvena su kitais taikiais šunimis, bet yra energingi ir geri medžiotojai, todėl turi būti rūpestingai prižiūrimi ir mokomi bendrauti su kitais namuose gyvenančiais gyvūnais. Jie loja nedažnai, tačiau mėgsta kaukti, dažnai tik šiaip sau!

Sveikata

Sibiro haskiai yra sveiki ir ištvermingi šunys. Vis dėlto, kaip ir daugelį kitų veislių šunų, juos gali varginti paveldimos akių ligos, o kai kada ir klubo displazija (liga, dėl kurios atsiranda judėjimo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Šios veislės šunims reikia tikrai daug mankštintis, bet tik saugioje uždaroje vietoje arba pririšus prie pavadėlio, nes jie trokšte trokšta ištrūkti, ir neverta tikėtis, kad pašaukti sugrįš. Būtina gerai aptverti sodą, taip pat svarbu, kad tvora būtų aukšta, nes jie lengvai peršoka, net ir iš stovimos padėties. Suaugusiam Sibiro haskiui reikia mankštintis daugiau kaip dvi valandas per dieną.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Šukuoti ypač lengva – reikėtų šukuoti šepečiu ir šukomis per savaitę du ar tris kartus įprastu metu, bet šėrimosi laikotarpiu reikia šukuoti kasdien. Šios veislės šunys švarūs, jie beveik ar visai neturi šuns kvapo.