Pointeris

Pointeris

Pointeriai yra raumeningi ir grakštūs. Išskirtiniausias jų bruožas – tai būdinga pointerio stovėsena pakelta uodega ir priekine letena, o galva ištemptu kaklu nukreipta į grobio pusę. Jie eina didingai ir išdidžiai iškelta galva. Jų kailis lygus, tiesus ir trumpas, nepaprastai žvilgus, jis būna kelių spalvų – daugiau informacijos pateikiama šios veislės standarto aprašyme. Suaugę patinai siekia 63–69 cm ūgio ir sveria 30 kg, o suaugusios patelės siekia 61–66 cm ūgio ir sveria 26 kg.

Pointeris
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis:Trumpas / lygus
Pointeris
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paprastai tylus
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Paukštšunis
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Pointeris
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Pointerių kilmė nėra visiškai tiksliai žinoma – nežinia, ar jie kilę iš ispanų pointerių ar iš žemyninių pointerių. Aišku viena – anglų pointeriai buvo žinomi jau XVII a. pradžioje, tai Britų salose gyvenusių šunų veislė, šie šunys nurodydavę medžiotojams laukinius gyvūnus. Šie ankstesniųjų amžių šunys medžiodavo kartu su greihaundais – pointeriai parodydavę greihaundams kiškius, o tie juos sugaudavę. XVIII a. pradžioje atėjo paukščių medžioklės mada, tada ir paaiškėjo tikrieji pointerių gebėjimai. Iki šių dienų pointeriai yra ypatingi medžiokliniai šunys.

Charakteris

Pointeriai yra populiarūs darbiniai šunys. Kaip augintiniai, jie yra draugiški ir prieraišūs, gerai sugyvena su kitais šunimis ir naminiais gyvūnais, jei pripratinami prie jų nuo jaunystės. Pointeriai labai mėgsta dalyvauti šeimos reikaluose. Jie nėra puikūs sargai, nes visus sutinka vienodai svetingai, bet kam nors prisiartinus prie durų, suloja.

Sveikata

Pointeriai yra gan ištvermingi šunys. Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, šiems šunims gali išsivystyti klubo displazija (liga, dėl kurios atsiranda judėjimo problemų), todėl svarbu prieš veisiant įvertinti šunų klubų būklę.

Mankšta

Šie šunys pirmiausia yra lauko sporto gyvūnai, todėl jiems reikia labai daug mankštintis. Kai šuniukai užauga, būtinai reikia leisti jiems laisvai bėgioti šuoliais. Šie šunys medžiokliniai, tad paleisti nuo pavadžio reikia atsargiai, nes jie gali taip ir nulėkti savo reikalais. Sveikas suaugęs gyvūnas turi mankštintis daugiau kaip dvi valandas per dieną.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Šios veislės šunys gali būti linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Pointeriai yra viena iš veislių, kurių kailį lengviausia prižiūrėti, tereikia šukuoti šepečiu tik šėrimosi laikotarpiais. Tačiau kailį reikėtų reguliariai apžiūrėti, nes kartais atsiranda odos problemų.