Ūdrinis šuo

Ūdrinis šuo

Tai dideli, stiprūs skalikai, sukurti dirbti vandenyje. Ūdriniai šunys apaugę vandeniui atspariu, riebiu ir šiurkščiu kailiu, kuris būna visų skalikams įprastų spalvų (visą informaciją žr. veislės standarto aprašyme). Suaugusių patinų ūgis siekia apie 69 cm, o patelių – 61 cm. Svoris svyruoja nuo 36 iki 54 kg.

Ūdrinis šuo
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Ūdrinis šuo
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Skalikas
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Ūdrinis šuo
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Ūdros dabar retos ir saugomos, bet kažkada buvo laikomos kenkėjomis, keliančiomis pavojų brangiems žuvų ištekliams vandens telkiniuose, todėl joms gaudyti buvo išveisti specialūs šunys. Seniausias įrašas apie šiuos šunis yra iš XII a., Henriko II laikų. Į dabar pažįstamus ūdrinius šunis panašaus tipo šunys atsirado XVIII a. Nuo 1978 m., kai ūdrų medžioklė Anglijoje buvo uždrausta, veislės populiarumas ėmė mažėti ir dabar ši veislė laikoma pažeidžiama ir nykstančia.

Charakteris

Ūdriniai šunys yra draugiški ir gero būdo. Jie dideli ir gali būti padūkę, todėl, nors gerai sugyvena su vaikais, reikia saugotis nelaimės, jei vaikai labai maži. Šie šunys linksmi ir nerūpestingi, jie mėgsta būti gamtoje ir turi gyventi aktyviuose namuose.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, ūdriniams šunims gali išsivystyti klubo arba alkūnės displazija (sąnarių būklė, kuri gali būti skausminga ir dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl svarbu prieš veisiant įvertinti šunų klubų būklę.

Mankšta

Nėra ko stebėtis, kad ūdriniai šunys mėgsta šėlioti vandenyje ir nėra tobuli šunys pedantams! Užuodę dominantį kvapą, lėks iš paskos, todėl prieš paleidžiant nuo pavadėlio būtina patikimai išmokyti kvietimo komandų. Augimo laikotarpiu fizinį krūvį reikėtų riboti, kad šuo nepervargtų ir nebūtų per daug apkrauti sąnariai; suaugusiam turėtų pakakti dviejų valandų per dieną.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Ūdriniai šunys gali būti linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Ūdrinių šunų kailis yra apie 4–8 cm ilgio. Dvigubas kailis yra storas ir šiurkštus, palietus gali atrodyti riebus. Šiuos šunis reikėtų porą kartų per savaitę šukuoti rūpinantis barzdos švara, o nukarusias ausis reikėtų tikrinti reguliariai, kad jos būtų švarios ir sveikos.