Akita

Akita

Akita yra dideli, galingi šunys, jie atrodo tvirti ir orūs. Išdidžią galvos laikyseną ir povyzą pabrėžia mažos ausys ir tamsios akys. Įspūdį daro storas pliušą primenantis kailis, kuris būna rausvos ir gelsvai rusvos spalvos, sezamų spalvos, rudmargis ir baltas. Suaugę patinai yra 64–70 cm ūgio, o patelės užauga iki 58–64 cm. Svoris svyruoja nuo 34 iki 50 kg.

Akita inu
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Akita inu
 • Šėrimasis: Stiprus
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Universalūs
 • Mankšta: Iki 2 val.
Akita inu
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai: Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Akita yra stambiausia iš visų japoniškų veislių. Šie šunys išveisti Akitos provincijoje XVII a. Yra nuomonių, kad šie šunys pirmiausia buvo veisiami medžioti šernams, elniams ir juodiesiems lokiams; kiti mano, kad jie buvo skirti kovoms arenoje. Vis dėlto, kai Japonijoje (ir Europoje) šunų kovos prarado populiarumą, šunys tapo medžiokliniais. XIX a. pabaigoje buvo atgabenta kitų veislių šunų, todėl japoniškos veislės tapo nebe tokios populiarios. Tada buvo įsteigta Japonijos šunų išsaugojimo draugija, skirta apsaugoti vietinėms veislėms, kurios visos buvo paskelbtos nacionaliniais paminklais.

Charakteris

Tai stiprūs šunys – ir fiziškai, ir charakteriu, – todėl nerekomenduojami šeimininkams naujokams. Jiems reikia patyrusio šeimininko, taip pat būtina ankstyva bei nuosekli socializacija ir dresūra. Vis dėlto šie šunys labai ištikimi savo šeimos nariams. Jie yra drąsūs ir geri sarginiai šunys, bet per daug neloja. Šie šunys pasižymi stipriais medžioklės instinktais, ir to reikėtų niekada nepamiršti.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, akitoms gali išsivystyti paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Akita turi daug mankštintis, kad išliktų raumeningi. Vis dėlto, jei kurią dieną praleisite pasivaikščiojimą, šis šuo pernelyg „nesiskųs“. Atsiminkite, kad šie šunys yra medžiokliniai, todėl reikia būti labai atsargiems paleidus lakstyti laisvai.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Akita linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Kailį reikia du ar tris kartus per savaitę iššukuoti, kad jis atrodytų gražus, taip pat dukart per metus, kai šuo labai šeriasi, reikia šukuoti metalinėmis šukomis dvigubais dantimis.