Briuselio grifonas (trumpo / švelnaus plauko)

Briuselio grifonas (trumpo / švelnaus plauko)

Briuselio grifonai yra dviejų tipų – šiurkštaus ir švelnaus plauko. Išskirtinis grifonų bruožas – mopsą primenantis snukis. Nosis gana trumpa ir užriesta aukštyn. Didelės, iškilios akys yra dar vienas mopsus primenantis bruožas, kaip ir atsikišęs žandikaulis. Dėl to kai kurie žmonės grifonų snukį tapatina su beždžionių. Šie šunys būna rausvos, juodos arba juodos su gelsvai rusva spalvų. Suaugusių šunų ūgis siekia 18–20 cm, o svoris 2–5 kg.

Briuselio grifonas (trumpo / švelnaus plauko)
 • Dydžio kategorija: Žaisliniai
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Briuselio grifonas (trumpo / švelnaus plauko)
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Žaisliniai
 • Mankšta: Iki 1 val.
Briuselio grifonas (trumpo / švelnaus plauko)
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Briuselio grifonas yra belgiška veislė, sukurta XIX a., sukryžminus afenpinčerius, mopsus ir belgiškus arklidžių šunis. Dviračių ekipažų vežėjams reikėjo mažo protingo šuns, kuris saugotų ekipažus ir kovotų su kenkėjais arklidėse. Gatvės šunų tvirtumas, suderintas su afenpinčerių protu, ekipažų vežėjams davė naudos. Vėliau veislė buvo papildyta anglų nykštukiniais spanieliais, ir grifonų snukis tapo panašus į žmogaus veidą. Gali būti, kad šie šunys turi ir jorkšyro terjerų genų.

Charakteris

Grifonai nerekomenduojami kaip kompanionai vaikams – kartais šiurkštūs šių žaidimai gali būti neteisingai suprasti ir šuo prie vaikų gali tapti baikštus ir nenuspėjamas. Grifonai gali būti užsispyrę, bet jie greitai mokosi ir gali pasiekti įvairaus šunų sporto aukštumų. Jie nori būti arti šeimininko, o palikti vieni ilgam laikui gali elgtis destruktyviai.

Sveikata

Šiai veislei būdinga nedaug specifinių sveikatos problemų, bet, kaip ir kitų veislių šunys su santykinai plokščiu snukiu, jie gali būti linkę į kvėpavimo sutrikimus ir akių problemas. Kaip ir daugelis smulkių šunų veislių šunų, jie gali susidurti su laikino kelio girnelės išnirimo problema. Veislei būdingi paveldimi stuburo sutrikimai, todėl veisiamus šunis reikėtų tikrinti.

Mankšta

Aktyvūs ir į terjerus panašūs grifonai mėgsta gerai palakstyti, bet nesunkiai prisitaiko prie gyvenimo bute. Jiems reikia mankštintis mažiausiai apie pusvalandį per dieną.

Mityba

Žaislinių šuniukų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Šiurkščiaplaukės atmainos kailis yra šiek tiek ilgesnis ties skruostais, smakru, nosimi ir akimis. Kailio priežiūra nesudėtinga. Šiurkštų kailį reikėtų tris kartus per metus nupešti, išskyrus snukio plaukus, kuriuos reikia kirpti žirklėmis. Kad pasišalintų maisto likučiai, snukio plaukus reikia reguliariai šukuoti. Švelnaus plauko šunys labai šeriasi, ir jų kailį gana dažnai reikėtų perbraukti šukavimo pirštine, kad pasišalintų negyvi plaukai. Abiejų atmainų šunims reikėtų valyti galvos klostes, nes jos gali imti skleisti nemalonų kvapą.