Fildspanielis

Fildspanielis

Aristokratiškos išvaizdos fildspanieliai yra šiek tiek didesnio ilgio nei ūgio. Jų maloni išraiška, o kailis vidutinis arba ilgas, storas ir žvilgantis. Ant krūtinės, pilvo ir kojų užpakalinėse pusėse kailis šiek tiek ilgesnis, plunksniškas. Kailis gali būti juodos, rausvai rudos spalvos arba keršas, su gelsvai rudomis žymėmis arba be jų. Šie vidutinio dydžio šunys visiškai suaugę siekia apie 46 cm, sveria apie 18–25 kg.

Fildspanielis
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Fildspanielis
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Paukštšunis
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Fildspanielis
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Fildspanieliai egzistuoja jau apie 150 metų, kai buvo išveisti iš kokerspanielių ir stambesnių Sasekso spanielių. Manoma, kad fildspanieliai toliau buvo tobulinami, veislę papildant kitų regioninių spanielių, airių vandens spanielių ir gal net basethaundų genais. Kaip parodiniai ar darbiniai šunys jie niekada neturėjo gausybės gerbėjų, priešingai nei kokerspanieliai ar springerspanieliai, o per visą istoriją jų populiarumas keletą kartų labai sumažėjo. Iš tiesų Jungtinėje Karalystėje dabar jie laikomi reta, pažeidžiama veisle.

Charakteris

Fildspanieliai yra aktyvūs šunys, puikiai tinkami gyventi kaime, užmiestyje. Namuose jie ramesni ir labiau atsipalaidavę nei kai kurių kitų veislių spanieliai, yra prieraišaus, draugiško būdo.

Sveikata

Fildspanieliai yra ištverminga veislė. Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų, taip pat klubo ar alkūnės displazija (sąnarių būklė, kuri gali būti skausminga ir dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Šiems gamtą mėgstantiems, aktyviems šunims reikia mankštintis po daugiau nei dvi valandas kasdien. Šie šunys universalūs, jiems patinka bet kokia veikla, jei tik kartu dalyvauja šeimos nariai, o šuo yra užsiėmęs fiziškai ir protiškai.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Vidutinis / ilgas kailis yra šilko švelnumo, bet kartu labai praktiškas, nes yra tankus ir nepralaidus vandeniui, todėl apsaugo šunį nuo aplinkos ir nepalankių oro sąlygų dirbant. Kailį reikėtų kelis kartus per savaitę šukuoti, ypač vietose, kur kailis plunksniškas, nes jis linkęs veltis. Po pasivaikščiojimo apžiūrėkite šunį ir išrinkite iš kailio visas prisirinkusias šiukšles.