Nykštukinis švelniaplaukis taksas

Nykštukinis švelniaplaukis taksas

Tai mažo ūgio šunys ilga nugara ir trumpomis kojomis. Nors maži, taksai yra raumeningi ir galingai sudėti. Jie pasižymi plačia krūtine ir gerai išsivysčiusiomis priekinėmis kojomis. Jie turi trumpą, tankų ir švelnų kailį, kuris būna įvairių spalvų (visą informaciją rasite veislės standarto aprašyme). Suaugę nykštukiniai taksai yra 4,5–5 kg svorio ir maždaug 12–15 cm ūgio.

Nykštukinis švelniaplaukis taksas
 • Dydžio kategorija: Žaisliniai
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Nykštukinis švelniaplaukis taksas
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Skalikas
 • Mankšta: Iki 1 val.
Nykštukinis švelniaplaukis taksas
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Taksų kilmė atsekama iki XV a. Vokietijoje. Vis dėlto taksų tipo šunys buvo vaizduojami Senovės Egipto ir Meksikos meno kūriniuose, o panašaus šuns palaikai buvo rasti I a. po Kr. sudužusio laivo liekanose Italijoje. Vokiškas veislės standartas buvo nustatytas 1879, o veislės klubas įsteigtas 1888 m. Taksus į Didžiąją Britaniją atgabeno princas Albertas, ir XIX a. jie išpopuliarėjo Britanijoje bei Amerikoje. Nykštukiniai taksai buvo naudojami vietoj šeškų, kad išvaikytų iš urvų triušius.

Charakteris

Šie šunys vadovaujasi savo galva, todėl turi būti maloniai, nuosekliai ir kantriai dresuojami. Norint taksus pripratinti prie vaikų, nepažįstamų žmonių ir gyvūnų, būtina ankstyva socializacija. Šios veislės šunys prisiriša prie savo šeimos, dažniausiai prie kurio nors vieno šeimos nario, o su nepažįstamaisiais gali būti atsargūs.

Sveikata

Labiausiai įprasta taksų sveikatos problema susijusi su jų kūno forma, todėl jie linkę į stuburo sutrikimus. Širdies ligos šios veislės šunims taip pat gana įprastos. Kaip ir daugelio kitų veislių šunims, jiems gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų, todėl reikėtų reguliariai tikrinti veisiamų šunų akis.

Mankšta

Šiems šunims mažiausiai apie pusvalandį per dieną reikia mankštintis. Prieš paleisdami nuo pavadėlio, patikimai išmokykite šunį kvietimo komandų, nes medžioklės instinktai gali nuvesti jį paskui kvapą ar grobį. Atminkite, kad taksai buvo išveisti lįsti į žemę ir gali prasikasti pro įvairias tvoras, todėl patikrinkite, ar jūsų kiemas saugus.

Mityba

Žaislinio dydžio šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Lygaus kailio taksams daug priežiūros nereikia – juos reikėtų kartą per savaitę šukuoti gumine pirštine, kad pasišalintų negyvi plaukai.