Bostono terjeras

Bostono terjeras

Bostono terjerai yra maži šunys trumpu kvadratiniu snukiu ir stačiomis ausimis. Jie stiprūs ir raumeningi. Akys gana didelės, apskritos ir toli viena nuo kitos. Trumpo plauko Bostono terjerai būna įvairių spalvų, įskaitant rudmargius su balta spalva ir juodus su baltomis žymėmis. Visą informaciją rasite veislės standarto aprašyme. Suaugusių Bostono terjerų ūgis yra 38–43 cm. Svoris niekada neturėtų viršyti 11,5 kg. Pagal svorį jie skirstomi į tris klases. Mažo svorio – lengvesni nei 6,8 kg; vidutinio svorio – daugiau nei 6,8 kg, bet mažiau nei 9,1 kg; didelio svorio, sveriantys 9,1–11,5 kg.

Bostono terjeras
 • Dydžio kategorija: Mažas
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Bostono terjeras
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Universalūs
 • Mankšta: Iki 1 val.
Bostono terjeras
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Iš pradžių, XIX a. pradžioje, Bostono terjerai buvo išvesti sukryžminus anglų buldogus su anglų baltaisiais terjerais. Vėliau buvo atlikta daugiau veislių kryžminimų, ir Bostono terjerai buvo tobulinami. Tai vyko maždaug 1893 m. Vėliau kryžminant buvo pasitelkti anglų bulterjerai, bokseriai ir pitbulterjerai, taip pat kiti terjerai. Iš pradžių Bostono terjerai svėrė daugiau nei 20 kg, bet buvo veisiami vis mažesni ir mažesni, kol tapo dabar mums žinomo dydžio.

Charakteris

Bostono terjerai yra gyvybingi, linksmi šunys, kurie gali būti gana ryžtingi ir užsispyrę. Paprastai jie gerai sutaria su vaikais ir mėgsta žaisti, bet gali būti padūkę, todėl reikia pasirūpinti, kad žaidimai nebūtų per smarkūs, nes jie gali būti linkę į sužalojimus, ypač akių. Jiems patinka žmonių draugija ir jie būna prieraišūs augintiniai. Taip pat jie yra puikūs sarginiai šunys, nors nelinkę ambryti.

Sveikata

Jei Bostono terjero plokščias snukis bus pernelyg plokščias, gali būti blokuojami kvėpavimo takai, todėl kils kvėpavimo sunkumų. Panašiai, kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų, taip pat jie gali susidurti su laikino kelio girnelės išnirimo problema.

Mankšta

Šiems šunims nereikia itin daug mankštintis – pakanka maždaug valandos per dieną. Jie netrokšta ilgų pasivaikščiojimų, bet mėgsta visur eiti paskui savo šeimininką.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Bostono terjerų kailį prižiūrėti paprasta. Perbraukti šukavimo pirštine kartą per savaitę turėtų pakakti – taip bus pašalinami negyvi plaukai. Tai švari veislė, neskleidžianti šuniškų kvapų.