Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Bostono Terjeras

Bostono Terjeras

Bostono terjerai yra maži šunys trumpu kvadratiniu snukiu ir stačiomis ausimis. Jie stiprūs ir raumeningi. Akys gana didelės, apskritos ir toli viena nuo kitos. Trumpo plauko Bostono terjerai būna įvairių spalvų, įskaitant rudmargius su balta spalva ir juodus su baltomis žymėmis. Visą informaciją rasite veislės standarto aprašyme. Suaugusių Bostono terjerų ūgis yra 38–43 cm. Svoris niekada neturėtų viršyti 11,5 kg. Pagal svorį jie skirstomi į tris klases. Mažo svorio – lengvesni nei 6,8 kg; vidutinio svorio – daugiau nei 6,8 kg, bet mažiau nei 9,1 kg; didelio svorio, sveriantys 9,1–11,5 kg.

Verta žinoti
  • Nepatyrusiems šeimininkams tinkamas šuo
  • Būtinas pagrindinis mokymas
  • Mėgsta ramius pasivaikščiojimus
  • Mėgsta pasivaikščioti po valandą per dieną
  • Mažas šuo
  • Minimalus seilėjimasis
  • Šukuoti reikia kartą per savaitę
  • Nehipoalerginė veislė
  • Balsingas šuo
  • Sarginis šuo. Loja ir įspėja
  • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su kitais augintiniais
  • Gali prireikti mokyti, kaip sugyventi su vaikais
Šios veislės gyvūnams gali pasitaikyti sveikatos sutrikimų

Bostono terjerų veislė priskiriama brachicefalinėms veislėms, šio tipo šunims būdingos tokios problemos:
– Brachicefalinis kvėpavimo takų nepraeinamumo sindromas: brachicefalinėms veislėms (kurių trumpas ir suspaustas snukis) pasitaikanti būklė, kai užsiveria kvėpavimo takai ir dėl to gali sumažėti gebėjimas mankštintis ar net pasireikšti sunkus kvėpavimo sutrikimas.
– Odos uždegimas / infekcija: brachicefalinėms veislėms būdingas trumpas snukis ir normali snukio audinių apimtis. Tai reiškia, kad aplink snukį dažnai yra odos perteklius ir susidaro odos klostės. Odą šiose klostėse gali skaudėti, joje neretai išsivysto infekcija. 
– Akių opos: skausminga akies paviršiaus erozija. Tai dažniau pasitaiko brachicefalinėms veislėms dėl sudėjimo, nes šių šunų akys paprastai labiau išsišovusios.

Veislė taip pat būdingi tokie sveikatos sutrikimai: 
– Girnelės išnirimas. 
– Hemivertebra¹: tai problema, kai šunys gimsta turėdami stuburo deformaciją. 
– Kušingo sindromas, kai gaminama per daug natūralaus steroidinio hormono, kuris gali sukelti tokių simptomų kaip per didelis troškulys ir nuovargis. 
– Paveldima katarakta: ja sergant sudrumstėja akies lęšiukas, dėl to gyvūnas gali apakti. 
– Akių sausumas arba keratokonjunktyvitas: skausminga būklė, kai ašarų liauka nustoja tinkamai veikti. 
– Trečiojo voko liaukos prolapsas („vyšninė akis“), kai trečiojo voko viduje esanti liauka iššoka akies kamputyje.

Charakteris

Bostono terjerai yra gyvybingi, linksmi šunys, kurie gali būti gana ryžtingi ir užsispyrę. Paprastai jie gerai sutaria su vaikais ir mėgsta žaisti, bet gali būti padūkę, todėl reikia pasirūpinti, kad žaidimai nebūtų per smarkūs, nes jie gali būti linkę į sužalojimus, ypač akių. Jiems patinka žmonių draugija ir jie būna prieraišūs augintiniai. Taip pat jie yra puikūs sarginiai šunys, nors nelinkę ambryti.

Kilmė

Iš pradžių, XIX a. pradžioje, Bostono terjerai buvo išvesti sukryžminus anglų buldogus su anglų baltaisiais terjerais. Vėliau buvo atlikta daugiau veislių kryžminimų, ir Bostono terjerai buvo tobulinami. Tai vyko maždaug 1893 m. Vėliau kryžminant buvo pasitelkti anglų bulterjerai, bokseriai ir pitbulterjerai, taip pat kiti terjerai. Iš pradžių Bostono terjerai svėrė daugiau nei 20 kg, bet buvo veisiami vis mažesni ir mažesni, kol tapo dabar mums žinomo dydžio.