Borderkolis

Borderkolis

Borderkoliai yra vidutinio dydžio, proporcingai sudėti šunys. Kailis gali būti lygus arba vidutinio ilgio, labiausiai įprasta spalva yra juoda su balta, nors pasitaiko ir kitų spalvų derinių su balta spalva – rudos, mėlynai marmurinės, rusvos ir trispalvės. Suaugę patinai būna maždaug 53 cm ūgio, patelės šiek tiek žemesnės. Veislės svorio diapazonas yra apie 14–20 kg.

Borderkolis
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Borderkolis
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Ganymo
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Borderkolis
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Borderkoliai, kaip ir dauguma aviganių veislių, kilę iš Persijos aviganių. Veislė gyvuoja nuo XVIII a. pradžios, nors dabartinį pavadinimą gavo tik 1915 m. Koliai šimtus metų dirbo su piemenimis Škotiją ir Angliją skiriančiame regione ir buvo veisiami grynai dėl darbinių gebėjimų. Kai kurie borderkolių veisėjai baiminasi, kad, orientuojantis į išvaizdą ir grožį, veislė gali būti sunaikinta, todėl vis dar daugiausia dėmesio skiria darbinėms savybėms.

Charakteris

Borderkoliai visada pasirengę dirbti, yra dėmesingi, gyvybingi ir budrūs. Jie užmezga labai artimą ryšį su savo šeimininku ir šeimos nariais, bet, pakankamai nemankštinami, nėra idealūs šunys šeimai, kurioje yra labai mažų vaikų, nes iš prigimties linkę ganyti viską, kas juda, įskaitant ir vaikus! Jie ryžtingi ir narsūs, gali imti išdykauti, jei nebus užimti, nes jų smegenys nuolat aktyvios.

Sveikata

Koliai yra labai atspari veislė, jiems kyla nedaug sveikatos problemų. Vis dėlto, kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti paveldimų regos sutrikimų arba klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę. Epilepsija šios veislės šunims taip pat gana įprasta.

Mankšta

Kadangi turi poreikį būti užsiėmę ir labai nori įtikti, borderkoliai džiaugiasi dresuojami, nes tai puikus būdas mankštinti protą ir kūną. Tiems, kas nori dalyvauti klusnumo / vikrumo / „flyball“ / laisvojo stiliaus / ganymo varžybose, šie šunys yra tarsi dangaus dovana. Jei nebus mankštinami, borderkoliai gali imti elgtis labai blogai ir agresyviai. Suaugusiems šunims reikia mankštintis daugiau nei dvi valandas per dieną.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Ir vidutinio ilgio, ir lygaus kailio atmainai būdingas tankus viršutinis kailis ir storas minkštas poplaukis. Jei kailis ilgesnis, aplink kaklą ir pečius pastebimi karčiai. Kailį lengva prižiūrėti: vidutinio ilgio atmainos kailį reikėtų šukuoti porą kartų per savaitę, o lygios atmainos kailį – kartą per savaitę. Reguliariai reikia iššukuoti bet kokius kaltūnus.