Bedlingtono terjeras

Bedlingtono terjeras

Šie nedidelio / vidutinio ūgio ilgakojai terjerai lengvai atpažįstami. Jų siaura kaukolė, o kailis panašus į ėriukų, gali būti mėlynos, rausvai rudos ar smėlio spalvos, su įrudžiu arba be. Suaugusių patinų ir patelių ūgis yra 38–43 cm, o svoris siekia 8–10 kg.

Bedlingtono terjeras
 • Dydžio kategorija: Mažas
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kasdien
 • Kailio ilgis: Susivijęs / gauruotas
Bedlingtono terjeras
 • Šėrimasis: Nėra
 • Alergijos: Taip
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Terjeras
 • Mankšta: Iki 1 val.
Bedlingtono terjeras
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Veislę XVIII a. Nortumberlando Rotberio regione išvedė kalnakasiai, iš pradžių kryžminę vietinius terjerus ir negiminingus vipetus. Jie nebuvo paplitę iki 1869 m., bet iki tol pagarsėjo kaip kenkėjų gaudytojai, brakonierių talkininkai ir kovotojai. Dar jie buvo vadinami Rotberio terjerais arba čigonų šunimis (dėl dalyvavimo brakonieriaujant). Kitoje veiklos srityje – šunų kovose – Bedlingtono terjerai galėdavo kovoti iki mirties.

Charakteris

Bedlingtono terjerus reikia dresuoti, kad jie sutartų su katėmis ir kitais augintiniais. Jie praneša apie nelauktus atėjūnus, bet, šeimininkui šiuos įsileidus į namus, sutinka draugiškai. Bedlingtono terjerai yra geri sarginiai šunys, nes suerzinti yra gana drąsūs. Jie gana taikūs, jei pakankamai skatinami protiškai ir fiziškai.

Sveikata

Bedlingtono terjerams gali išsivystyti paveldima kepenų liga (vario kaupimasis kepenyse). Galima atlikti DNR testą, todėl visi veisiami šunys turėtų būti tikrinami. Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems gali išsivystyti regos sutrikimų, todėl veisiamiems šunims rekomenduojama patikrinti ir akis.

Mankšta

Bedlingtono terjerams reikia mankštintis maždaug valandą per dieną. Jie gerai pasirodo varžybose, kai reikia bėgti, šokinėti ir atnešti daiktą. Šiuos šunis reikia protiškai stimuliuoti, kad neišsivystytų elgesio problemų.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Bedlingtono terjerų kailio priežiūra gali reikalauti nemažai pastangų. Kailį reikia maždaug penkias minutes per dieną šukuoti ir bent kartą per savaitę perbraukti šukomis. Maždaug kas du mėnesius šunų kailį reikia pakirpti. Tai gali atlikti profesionalus šunų kirpėjas, nes kirpimas nėra įprastas. Taip pat galima iš veisėjo išmokti šunį apkirpti pačiam. Ruošiant kailį parodai reikalaujama, kad kailis visose vietose būtų ne ilgesnis nei colis, todėl priežiūra gali užtrukti dar ilgiau.