Koks yra PURINA ėdalas?

Koks yra PURINA ėdalas?

PURINA yra viena iš lyderių, jau daugiau kaip 85 metus tobulinanti augintinių priežiūrą ir mitybą. Mūsų mitybos ekspertai, mokslininkai, veterinarijos ir gyvūnų elgesio specialistai aistringai siekia padėti, kad augintiniai gyventų ilgai, laimingai ir sveikai. Kadangi mityba, kurią jūsų augintinis gauna iš duodamo ėdalo, yra vienintelis ir svarbiausias dalykas bendrai sveikatai užtikrinti, mes vykdome daug mokslinių tyrimų, kad galėtume gaminti visavertį, subalansuotą ir skanų augintinių ėdalą, kuris sustiprintų ir palaikytų augintinio sveikatą ir gerovę.

Augintinių ėdalo gamyba yra griežtai reglamentuojama, kad būtų užtikrinta aukščiausia kokybė. Europos teisės aktai, pramonės kodeksai ir rekomendacijos padeda gamintojams laikytis įsipareigojimų gaminti saugų ėdalą augintiniams. Būdama aktyvi įvairių Europos augintinių ėdalo gamintojų asociacijų narė (ir remdama Europos augintinių ėdalo pramonės federaciją FEDIAF), PURINA savo veikloje taiko geriausią pramonės praktiką.

PURINA augintinių ėdalo asortimente yra žinomiausių ir mėgstamiausių prekių ženklų produktų, dauguma kurių jau gaminami kelias kartas. Optimaliai gyvūnų sveikatai užtikrinti reikalinga visavertė, subalansuota ir skani mityba. Siekdami tinkamos maisto medžiagų pusiausvyros ir patrauklumo augintinių skonių receptoriams, ėdale naudojame gyvulinės kilmės žaliavas (vištieną, jautieną, avieną ir žuvis), daržoves, javus, vitaminus ir mineralus.

Skaitykite toliau ir sužinosite daugiau apie dažniausiai augintinių ėdalui naudojamas sudedamąsias dalis.

Mėsa ir gyvulinės kilmės produktai

Gyvulinės kilmės žaliavoje (pvz., vištiena, jautiena, aviena) paprastai yra daug baltymų, visų pirma riebalų rūgščių, geležies ir tam tikrų B grupės vitaminų. Dėl jų produktas tampa skanesnis ir gerai virškinamas. „Mėsa ir gyvulinės kilmės produktai“ – tai teisinis terminas, vartojamas ženklinant augintinių ėdalą ir reiškiantis visas gyvulinės kilmės sudedamąsias dalis. Vadovaujantis teisės aktais, šios sudedamosios dalys turi būti gautos iš gyvūnų, kurie buvo patikrinti prižiūrint veterinarui ir patvirtinti kaip tinkami vartoti žmonėms, bet dažnai žmonių maisto pramonėje tapę pertekliniais. Taigi PURINA ėdale yra gyvulinės kilmės žaliavų iš tų pačių gyvūnų, kuriuos valgome mes, pvz., jaučių, ėriukų, paukščių ir kiaulių. Griežtais teisės aktais užtikrinama baltymų kokybė, todėl į augintinių ėdalą nepatenka tokios sudedamosios dalys kaip stuburas, gyvūnų po eutanazijos ar ligotų gyvūnų mėsa.

Žuvys ir žuvų produktai

Žuvys yra puikus kokybiškų baltymų šaltinis, todėl naudojame jas daugumoje PURINA ėdalo receptūrų. Baltymai – tai kūno statybinė medžiaga, būtina kūnui augti ir atsigauti. Baltymai padeda išlaisvinti energiją ir formuoti raumenis, odą, plaukus, antikūnus ir hormonus.

Žuvų raumenyse yra jodo. Ruošiant žuvį kaulai dažnai sutrinami, todėl gaunamas ir puikus kalcio bei fosforo šaltinis. Riebių žuvų audinyje yra vitamino A ir D, tai pat omega 3 rūgščių.

Daržovės

Daugumoje PURINA ėdalo rūšių daržovės derinamos su baltymų šaltiniais. Daržovėse yra daug vitaminų, mineralų ir skaidulų. Sojų pupelėse yra baltymų ir energijos, omega 6 riebalų rūgščių, B grupės vitaminų, skaidulų ir mineralų.

Vitaminai, mineralai ir aminorūgštys

Kaip ir žmonėms, katėms ir šunims reikalingas tinkamas vitaminų ir mineralų balansas kūno struktūrai ir gyvybinėms funkcijoms palaikyti. Vitaminai padeda įvairioms kūno funkcijoms, įskaitant imuninę sistemą, regą, kaulų struktūrą, raumenis ir sąnarius, taip pat padeda gaminti antioksidantus. Mineralai subalansuoja kūno skysčius, gerina medžiagų apykaitą, stiprina kaulus ir dantis.

Vitaminai, mikroelementai ir aminorūgštys klasifikuojami kaip ėdalo mitybiniai priedai. Šie priedai padeda sukurti visavertį ir subalansuotą ėdalą, atitinkantį augintinio mitybos poreikius. Keli pavyzdžiai: vitaminas A stiprina regą, kalcis ir fosforas padeda augti kaulams bei dantims ir palaiko jų sveikatą, geležis (geležies sulfato monohidratas) gerina kraują, o cinkas (cinko sulfato monohidratas) padeda stiprinti imuninę sistemą.

Kiti priedai

Kiti priedai – tai skoninės medžiagos, konservantai, antioksidantai ir dažikliai. Priedai svarbūs siekiant, kad ėdalas būtų patrauklus ir skanus, taip pat kad augintinio mityba butų sveika ir subalansuota. Priedus naudojame tik mažais kiekiais, kurie yra saugūs ir leistini pagal griežtus ES gyvūnų augintinių ėdalo teisės aktus. Visų šių priedų rastumėte ir savo maiste.

Konservantai yra tokio priedo pavyzdys. Jie gali būti dirbtiniai arba natūralus, tačiau bet kuriuo atveju jie saugo, kad nesugestų ėdalo sudedamosios dalys, pvz., riebalai. Jie labai svarbūs siekiant išsaugoti gerą ėdalo kokybę, skonį ir saugumą.

Dar vienas pavyzdys – antioksidantai. Įrodyta, kad jie svarbūs siekiant ilgalaikės augintinių sveikatos ir gerovės Tam tikrais atvejais į ėdalą galime pridėti antioksidantų, pvz., vitamino C, vitamino E ir seleno (natrio selenito), kad padėtume stiprinti sveikatą ir neutralizuoti laisvuosius radikalus.

Dažikliai mūsų gaminiuose naudojami tik mažais kiekiais. Mūsų atsargiai naudojami dažikliai ir kiti priedai reglamentuojami kelių valdžios institucijų (Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) ir Europos Komisijos) ir yra leidžiami naudoti kačių, šunų ir žmonių maisto produktuose visose ES valstybėse narėse. Visi PURINA produktai atitinka griežtus ES teisės aktus dėl augintinio ėdalo, taip pat yra saugūs ir subalansuoti.

Javai

Paprastai angliavandeniai augintinių ėdale gaunami iš javų. Javų, pvz., kukurūzų, ryžių, kviečių ar miežių, yra daugumoje PURINA ėdalo rūšių, nes tai svarbus energijos šaltinis, iš jų gaunama dalis baltymų ir kitų maisto medžiagų, įskaitant B vitaminą. Papildomos naudos suteikia ir tam tikros skaidulos, pvz., sėlenos, kurios stiprina virškinimo trakto sveikatą.

Riebalai

Riebalai yra esminė augintinių mitybos dalis ir svarbus energijos šaltinis, iš kurio gaunama dvigubai daugiau energijos nei iš baltymų ar angliavandenių. Riebalai taip pat pagerina ėdalo skonį ir palengvina virškinimą.

Nepakeičiamosios riebalų rūgštys apskritai svarbios augintinių sveikatai – dėl jų žvilga kailis ir yra sveika oda, sąnariai, imuninė ir reprodukcinė sistema, be to, riebalų rūgštys padeda nuo juosmens atsikratyti riebalų.

Mes dažnai jaudinamės dėl „gerųjų“ ir „blogųjų“ riebalų savo maiste, bet, skirtingai nei žmonėms, veterinarijos medicinoje iš esmės manoma, kad katėms ir šunims nėra rizikos dėl užsikimšusių arterijų.

Visos PURINA ėdalo sudedamosios dalys, įskaitant riebalus, yra kruopščiai pritaikytos, kad augintinis gautų tinkamą jų kiekį pagal individualų gyvenimo etapą ar gyvenimo būdą. Tai reiškia, kad skirtinguose produktuose riebalų kiekis yra skirtingas. Pavyzdžiui, šuniukams skirtame PURINA ėdale yra daugiau riebalų nei suaugusiems šunims skirtame produkte, o vyresnio amžiaus šunims ir svoriui kontroliuoti skirtame ėdale riebalų yra mažiau.

Druska

Druska yra vienas iš pagrindinių mitybos mineralų, kurie būtini katėms ir šunims. Natrio chlorido pavidalo druska yra svarbi siekiant efektyvaus nervų sistemos funkcionavimo. Be to, tinkama tam tikrų mineralų, vadinamų elektrolitais (pvz., natrio, kalio, kalcio ir magnio), pusiausvyra glaudžiai susijusi su vandens pusiausvyros organizme palaikymu, kad kūnui jo nepristigtų (neatsirastų dehidratacija) arba kad nebūtų per daug. Druskos PURINA ėdale yra tik tiek, kiek naudoti saugu, ir tai yra dalis 100 % visavertės ir subalansuotos mitybos.

Cukrus

Cukrų sudaro sacharozė (cukranendrių arba cukrinių runkelių), fruktozė ir gliukozė – visa tai yra natūralūs produktai, kurių yra žmonių maisto produktuose, pvz., vaisiuose, daržovėse. Cukrus, kaip baltymas, yra energijos šaltinis. Tačiau jis nesudaro svarbios dalies augintinių ėdalo pramonėje. Pažiūrėkite etiketę (visada sudedamosios dalys nurodomos mažėjimo tvarka): jei pamatysite, kad yra cukraus, jis bus netoli pabaigos.

Jei norite sužinoti, kokius produktus naudojame mes, mūsų PURINA„PetCare“ komandos ekspertai mielai jums padės. Daugiau informacijos apie ėdalo sudedamąsias dalis galima rasti ir Gyvūnų augintinių ėdalo gamintojų asociacijos