Your Pet, Our Passion.
Šunų sportas ir mankšta
niūrus šuo eina į maniežą

Šuniuko aptvaro nauda

Perskaitoma per 4 min.

Nauji šuniukai yra pilni energijos ir mėgsta išdykauti, o dėl begalinio smalsumo savo nosytes kiša visur. Taip jie mokosi, bet būtent taip pat prisidaro bėdų!

Didinamasis šuns aptvaras gali labai praversti. Galėsite būti ramūs tiksliai žinodami, kur yra jūsų keturkojis draugas ir su kuo žaidžia, o jis turės daug vietos saugiai žaisti. Turėdamas aptvarą šuniukas jausis saugiau naujoje aplinkoje, taip pat jis turės vietą, kurią su pasididžiavimu galės laikyti sava.

Vadovaukitės mūsų naudingais patarimais ir sužinokite viską, ką turėtumėte žinoti norėdami savo žaismingam šuniukui parūpinti tobulą aptvarą.

Pagrindai

Šuniuko aptvarą galite įsigyti daugumoje gerų gyvūnų prekių parduotuvių arba internete. Kad jūsų nuotykių ieškotojas nepabėgtų, ieškokite didinamojo aptvaro pakankamai aukštais šonais! Dauguma aptvarų būna mažo, vidutinio ir didelio dydžių, todėl pasirinkite tinkamą pagal savo šuniuko veislę ar tipą. Geriausia, jei šuniuko aptvaras yra su tinklais ar apkaltas lentjuostėmis, kad šuniukui būtų saugu, bet galėtų matyti, kas dedasi aplinkui, ir įprastų prie vaizdų ir garsų savo naujuose namuose. Šuniukų aptvarus galima naudoti ir lauke, ir viduje, bet atsižvelkite į orą ir niekada nepalikite šuniuko lauke vieno ar saulėkaitoje.

Jei šuniukas vis dar neišlavinęs tualeto įgūdžių ar tiesiog norite apsaugoti kilimą nuo nelaimingų atsitikimų, stebėkite įspėjamuosius ženklus, rodančius, kad šuniukui reikia atlikti gamtinius reikalus. Galite pastebėti šniukštinėjimą, sukimąsi ratu ar tūpčiojimą. Svarbu pasistengti, kad besimokydamas šuniukas savo aptvaro nesusietų su vieta, skirta atlikti gamtinius reikalus.

Šuniukai gali būti labai energingi, bet jiems taip pat reikia daug miego, todėl aptvare įtaisykite patogų guolį, kad prireikus šuniukas galėtų nusnūsti.

Ėdalas ir gėrimai

Augimas kelia troškulį, todėl šuniukui visada turi būti padėta švaraus geriamojo vandens. Atminkite, kad būdamas aptvare, šuniukas negali išeiti ir susirasti vandens be jūsų pagalbos, todėl padėkite jam dubenėlį švaraus, šviežio vandens, kad žaisdamas šuniukas galėtų palakti.

Nebloga mintis gali būti ir šerti šuniuką aptvare. Taip jis, netrukdomas kitų augintinių ar vaikų, galės ramiai ir tyliai paėsti, išmoks, kad šėrimas yra tylus ir ramus metas.

Žaislai ir reikmenys

Juk norite, kad šuniukui aptvare būtų smagu, todėl duokite jam įvairių žaislų, su kuriais jis galėtų žaisti. Šuniukai tyrinėja nasrais, todėl saugūs kramtomieji žaislai padės atitraukti augančio šuniuko dėmesį nuo jūsų baldų ir pirštų! Taip pat tokie žaislai padės augti ir stiprėti šuniuko dantims, padės mokytis ir išnaudoti dalį kunkuliuojančios šuniuko energijos.

Šuniukai gali būti labai energingi, bet jiems taip pat reikia daug miego, todėl aptvare įtaisykite patogų guolį, kad prireikus šuniukas galėtų nusnūsti. Kadangi poilsis augančiam šuniukui ypač svarbus, greičiausiai šuniukas norės nusnausti kelis kartus per dieną, todėl aptvaras tam bus puiki vieta.

Šuniukui nereikės aptvaro visam laikui, todėl nesijaudinkite, kad jis taps nuolatiniu baldu jūsų namuose. Kai šuniukas išmoks elgtis namuose ir gerai apsipras, galėsite jį supažindinti su visais namais. O iki tol galite atsipalaiduoti žinodami, kad aptvare šuniukas bus saugus ir patenkintas.