Your Pet, Our Passion.
Šuns priėmimas namuose
Rudas spanielis su raudona apykakle priešais geltoną sieną.

Patarimai dėl šuns draudimo

Perskaitoma per 6 min.

Šunys mūsų gyvenimui suteikia daug džiaugsmo, bet jiems susirgus gydymo išlaidos kelia nemažą rūpestį. Štai tokiu atveju bus naudingas šunų draudimas! Mes esame pasirengę jums padėti rasti tinkamą polisą, kuris būtų naudingas ir jums, ir jūsų augintiniui.

Veterinarijos paslaugos nuolat tobulėja. Deja, toks gydymas gali būti brangus, o šuniui susirgus, mažiausiai norėtumėte jaudintis dėl pinigų.

Šuns draudimas gali garantuoti ramybę, sumažindamas kai kuriuos rūpesčius, kurių kyla esant daugeliui stresinių situacijų. Vis dėlto turite būti atidūs ir pasirinkti tinkamą bendrovę ir tinkamą polisą savo augintiniui, kadangi jie gali labai skirtis – nelabai smagu, bet šiuo atveju tikrai privalote perskaityti tai, kas parašyta smulkiomis raidėmis!

Pasikalbėkite su veterinaru apie šunų draudimą ir įvairią jums naudingą draudimo apsaugą. O kol kas pateikiame trumpą sąrašą dalykų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti ieškant naujojo poliso.

Į ką atsižvelgti renkantis draudimo bendrovę

Kai galvojate, kaip pasirinkti šuns draudimą, verta pasidomėti ne tik siūloma apsauga, bet ir pačia draudimo bendrove. Gera draudimo bendrovė – tai mažiau streso jums, jeigu šuniui prireiktų gydymo.

  • Kalbant apie pretenzijų istoriją, pateiktų pretenzijų tipus ir jų teikimo dažnį, šuns draudimo bendrovė turėtų pasižymėti gera reputacija. Dėl to pasikonsultuokite su veterinaru arba tokios informacijos ieškokite bendrovės svetainėje.
  • Šuns draudimo bendrovė turėtų teikti paprastą, sąžiningą aptarnavimą. Pasidomėkite tokiais dalykais, kaip jų aptarnavimo centro darbo laikas ir kokio sudėtingumo yra jų pretenzijų teikimo formos.
  • Bendrovė, kurią renkatės šuniui apdrausti, turi būti atvira užklausoms, draugiška ir pasirengusi padėti. Jums gali tekti į juos kreiptis sudėtingu metu, todėl svarbu, kad jie būtų pasiekiami.

Į ką atsižvelgti renkantis šuns draudimo polisą

Kai galvojate, kaip pasirinkti augintinio draudimą, reikia atsižvelgti į daugelį dalykų. Pavyzdžiui, svarbu ne tik draudimo kaina, bet ir pasiūlymo sąlygos bei apribojimai. Pateikiame kelis klausimus, kuriuos būtų naudinga užduoti ieškant geriausio draudimo poliso.

Poliso kaina

Ar prieinamos mėnesinės draudimo įmokos?

Nors ir norite geriausios apsaugos savo šuniui, turėtumėte pagalvoti, kiek galite sau leisti mokėti kiekvieną mėnesį. Jei išlaidos bus per didelės, dėl to patirsite daugiau streso ir galiausiai išvis nebenorėsite mokėti už šuns draudimą!

Kokią priemoką turėsite mokėti?

Priemoka yra pradinė suma, kurią turite sumokėti už gydymą, kol draudimo bendrovė padengs likusią sumą. Jei priemoka yra labai didelė, galbūt nesikreipsite dėl draudimo išmokos esant ne tokiems rimtiems atvejams, o tai turi atsispindėti mėnesio išlaidose.

Ar šunų draudimo polisas apima visas augintinio gydymo išlaidas?

Pasidomėkite, ar bus padengtos tokios išlaidos, kaip augintinio buvimas stacionare, vaistai, anestetikai, operacijos, vaizdų gavimas (pvz., rentgenas ir ultragarsas) bei laboratoriniai tyrimai. Tai apima išlaidas už specialistų paslaugas, jei šunį pas specialistą siunčia veterinaras. Taip pat galite atsižvelgti, ar dengiamos elgesio sutrikimų gydymo išlaidos, o taip pat išlaidos už papildomus vaistus ir procedūras, pavyzdžiui, akupunktūrą.

Kokia yra didžiausia suma, per metus išmokama už sveikatos sutrikimą?

Reikia tikėtis, kad jūsų šuniui taip niekada nenutiks, bet kartais gali prireikti ilgo gydymo specializuotuose centruose. Tai gerai šuniui, bet brangu jums! Maža didžiausia išmoka gali reikšti, kad negalėsite tokio gydymo sau leisti net ir turėdami draudimą. Pavyzdžiui, didžiausia išmoka, lygi 1 000 GBP, gali atrodyti didelė suma, bet lūžus kojai sąskaita už gydymą gali būti dvigubai didesnė. Pagalvokite apie galimas gydymo išlaidas ir palyginkite jas su siūloma išmoka.

Kai kurios šunis draudžiančios bendrovės taip pat taiko kasmet išmokamos bendros sumos apribojimą nepaisant to, kiek kartų šuo suserga. Taigi, galbūt norėsite pagalvoti ir apie tai.

Ar įmokos dydis priklauso nuo gyvenamosios vietos ir šuns veislės?

Jei gyvenate labiau urbanizuotoje vietovėje, įmokos gali būti didesnės. Taip pat turėtumėte išsiaiškinti, ar dengiamos įgimtų arba paveldimų ligų gydymo išlaidos. Tai svarbu veisliniams šunims, kadangi kai kurioms veislėms būdingos paveldimos ligos ir dėl to juos reikia atitinkamai apdrausti.

Ar draudimo apsauga apima išlaidas trečiosioms šalims?

Jei jūsų draudimo apsauga apima išlaidas trečiosioms šalims, būsite apsaugoti nuo žalos ar sužalojimų, kuriuos padarytų jūsų šuo. Netgi jei jūsų augintinis nekelia rūpesčių, nelaimingų atsitikimų kartais nutinka, todėl galite apsvarstyti tokį draudimą. Taip pat turėtumėte pasidomėti savo namų ir turto draudimu, kadangi kai kurie polisai apima teisinę atsakomybę už augintinių padarytus sužalojimus ar žalą.

Ar taikomos nuolaidos pensininkams arba kelių augintinių šeimininkams?

Dauguma draudimo bendrovių taiko nuolaidas, jei namuose laikote kelis augintinius, todėl verta pasidomėti plačiau ir išsiaiškinti galimybes.

Ką polisas siūlo jums?

Ar draudimo apsauga trunka ilgiau nei metus vienam sveikatos sutrikimui?

Nemažai šunų ligų gali būti neišgydomos, pavyzdžiui, diabetas. Trumpesnę apsaugą siūlantys polisai jūsų šuniui vis tiek gali būti tinkami, bet turite žinoti apie tokius apribojimus, jei teiksite pretenziją.

Ar bendrovė padengs išlaidas dėl atšauktų atostogų, jei augintiniui nutiktų nelaimė?

Pavyzdžiui, šuniui gali prireikti operacijos, kai būsite susiruošę vykti atostogauti. Kai kurie polisai gali padengti išlaidas už atšauktas atostogas. Kiti polisai gali padengti išlaidas už šuns prieglobstį, jei jums patiems prireiktų atsigulti į ligoninę. Jei manote, kad tokie dalykai būtų naudingi, ieškokite poliso, apimančio tokius dalykus.

Ar bus išmokėta vienkartinė išmoka, jei šuo dingtų, būtų pavogtas ar pasiklystų?

Ar bus išmokėta vienkartinė išmoka, jei šuo dingtų, būtų pavogtas ar pasiklystų?

Ar padengiamos išlaidos už specialią dietą?

Kai kurie polisai gali apimti visas ar dalį išlaidų už specialią, veterinaro rekomenduotą dietą. Pasidomėkite, jei manote, kad to gali prireikti.

Ar išmokama vienkartinė suma, jei šuo užmigdomas?

Tai gali būti svarbu, jei turite veislinį šunį, kadangi kai kurie grynaveisliai šuniukai kainuoja kelis šimtus svarų. Reikia tikėtis, kad jūsų šuo ilgai bus sveikas ir laimingas, bet nutikus blogiausiam atvejui toks polisas jums gali būti naudingas.

Apribojimai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti

Ar draudimo apsaugai turi įtakos jūsų šuns amžius?

Vyresniems šunims gali prireikti specialaus augintinių draudimo. Kai kurie polisai neteikia apsaugos vyresniems šunims arba gali paprašyti padengti dalį šuns gydymo išlaidų, šuniui sulaukus tam tikro amžiaus.

Ar šuo jau turi sveikatos sutrikimų?

Jei taip, greičiausias naujasis polisas nepadengs jų gydymo išlaidų, o tik išlaidas, patiriamas gydant sutrikimus, atsiradusius poliso galiojimo laikotarpiu. Vis dėlto kai kurios bendrovės iš naujo pritaiko apsaugą, jei šuniui kurį laiką nereikėjo gydymo dėl tokių sutrikimų, todėl pasiteiraukite bendrovės, jei manote, kad tai galėtų būti taikoma ir jums.

Ar bus išmokėta vienkartinė išmoka, jei šuo dingtų, būtų pavogtas ar pasiklystų?

Nors reikia tikėtis, kad taip nenutiks, kai kurios šunis draudžiančios bendrovės išmoka vienkartinę išmoką, jei augintinis pradingsta. Kitos bendrovės prisideda prie skelbimų apie dingusį augintinį rengimo išlaidų ir atlygio, siūlomo už rastą šunį.

Ar padengiamos išlaidos už specialią dietą?

Kai kurie polisai gali apimti visas ar dalį išlaidų už specialią, veterinaro rekomenduotą dietą. Pasidomėkite, jei manote, kad to gali prireikti.

Ar išmokama vienkartinė suma, jei šuo užmigdomas?

Tai gali būti svarbu, jei turite veislinį šunį, kadangi kai kurie grynaveisliai šuniukai kainuoja kelis šimtus svarų. Reikia tikėtis, kad jūsų šuo ilgai bus sveikas ir laimingas, bet nutikus blogiausiam atvejui toks polisas jums gali būti naudingas.

Ar polise taikomi kiti apribojimai?

Pavyzdžiui, kai kurie polisai nepadengia šunų dantų gydymo, nebent veterinaras kasmet tikrintų šuns dantis. Kiti polisai gali reikalauti, kad šuo būtų laiku paskiepytas visais skiepais ir būtų atlikta kitokia sveikatos patikra. Pasiskaitykite, kas parašyta smulkiu šriftu, ir sužinokite, kokie apribojimai taikomi, kad būtumėte informuoti ir tikri, jog jūsų keturkojis draugas visada bus apsaugotas.

Nors atrodo, kad reikia apsvarstyti daugelį dalykų, šiek tiek paieškoję netrukus rasite sau ir šuniui tinkamą polisą. O išsprendę šį klausimą galėsite grįžti prie smagių dalykų – žaisti, atsipalaiduoti ir mėgautis vienas kito draugija!