Your Pet, Our Passion.
paklusnus šuo žiūri į kamerą

Tolesnė dresūra. Vyresnių šunų dresūra

Perskaitoma per 3 min.

Mokantis naujų įgūdžių džiūgauja ne tik maži šuniukai – taip stiprinamas jūsų abiejų emocinis ryšys. Suaugę ir vyresnio amžiaus šunys taip pat mėgsta tolesnį mokymą, be to, jis jiems yra naudingas, ypač jei šiek tiek pasikeičia gyvenimas.

Turėdami gerai išdresuotą šunį kur kas lengviau persikelsite į kitus namus arba jis gali tapti puikiu pavyzdžiu ką tik prie šeimos prisijungusiam šuniukui!

Dresuojant vyresnius ir suaugusius šunis stiprinami tarpusavio ryšiai, linksminamasi ir padedama palaikyti šuns fizinę ir protinę sveikatą. O kai šuo išmoks pagrindų, tikrai nustebsite sužinoję, ko dar jį galite išmokyti. Galbūt yra smagesnis būdas surinkti iš sodo jo žaislus – galite išmokyti, kad jūsų bičiulis pats juos sudėtų į dėžę! Arba kodėl neišmokius savo vyresnio šuns atnešti jums šlepečių ar rasti dingusį televizoriaus nuotolinio valdymo pultelį?

Gerai išdresuotas šuo yra ir kur kas saugesnis, su juo smagiau prie kitų žmonių. Jei šuo viešoje vietoje arba apsilankius svečiui pernelyg susijaudina, gali būti sudėtinga suvaldyti situaciją, bet ėmusis šiek tiek dresūros, jūsų šuo bus geriausiai išauklėtas iš visų! Beveik kiekvieną šunį galima išmokyti paklusnumo ir dar daug ko. Veislė, patirtis ar amžius visai nesvarbu.

Suaugusių ir vyresnių šunų dresūra

Šuns mokymas priklausys nuo jūsų keliamų tikslų ir šuns įgūdžių – juos galite aptarti su profesionaliu šunų dresuotoju. Galbūt jums reikės paklusnumo atnaujinimo kursų, o gal jūsų šuo yra naujas ar paimtas iš prieglaudos ir jums labiau tiktų asmeninis mokymas arba mokymas su kitais suaugusiais šunimis. Galite netgi kartu išbandyti naują hobį ir imtis naujo šunų sporto, pvz., treniruotis vikrumo arba skrendančio kamuoliuko rungtyse.

Jei lankyti dresūros kursų nenorite, yra begalė knygų, iš kurių galite daug sužinoti apie vyresnių šunų dresavimą namuose. Norėdami imtis naujo hobio su savo geriausiu draugu, paieškokite šunų dresavimo knygų vietos bibliotekoje arba internete.

Vyresnio amžiaus šunų dresūra

Pasirodo, išmokyti naujų triukų įmanoma ir seną šunį – tiesą sakant, vyresnio amžiaus šunys mokomi taip pat, kaip ir suaugę šunys! Šuniui svarbu suteikti iššūkių, kad jis liktų budrus būdamas bet kokio amžiaus. Nauji įgūdžiai yra svarbūs ir jo kognityvinei sveikatai. Galvokite apie smegenis kaip apie raumenis – nemankštinami jie silpsta. Ir nesvarbu, ar pradedate su nedresuotu pagyvenusiu iš prieglaudos paimtu šunimi, ar tiesiog naujų pratimų mokote vyresnį šeimos šunį – jis brangins kiekvieną kartu mokantis praleistą minutę. Deramai motyvuojamas ir apdovanojamas šuo bus uolus mokinys, o jei vienas kitą jau pažįstate seniai, dar geriau: vyresniam šuniui mokymasis su mėgstamu asmeniu gali būti toks pat malonus bei džiuginantis, kaip ir mėgstamiausio seno žaisliuko kramtymas!

Į ką reikėtų atsižvelgti dresuojant vyresnio amžiaus šunis

Kaip ir dresuodami su atlygiu bet kokio amžiaus šunį, nepamirškite to atlygio išskaičiuoti iš kasdienės šuns ėdalo normos. Tai ypač svarbu vyresnio amžiaus šunims, nes jų medžiagų apykaita lėtesnė ir jie gali būti linkę priaugti svorio – o jūs norite, kad jų būklė būtų kuo geresnė, todėl jų mityba turi būti tinkamai subalansuota. Šunų priskyrimas vyresniam amžiui priklauso nuo šunų veislės dydžio. Vis dėlto vidutiniškai vyresnio amžiaus šunimi laikomas šuo, kuriam daugiau nei septyneri metai (mažesnių šunų veislių šunys sensta vėliau nei didesnių šunų veislių).

Dresuodami vyresnio amžiaus šunis atsižvelkite į galimus savo bičiulio sveikatos poreikius. Pavyzdžiui, jei šunį kamuoja artritas, neapkraukite jo sąnarių pernelyg dideliu fiziniu krūviu ir nedresuokite jo ant slidžių medinių grindų.

Jūsų vyresnio amžiaus šuo norės jus pamaloninti ir toliau linksmintis, todėl galbūt nenorės parodyti, kad jam jau gana. Būkite atsargūs, kad šuns per daug nenuvargintumėte, nes jis gali ir toliau atkakliai stengtis, net jei jau norėtų palakti vandens ir šiek tiek pasnausti! Dresuojant vyresnį šunį reikia daug koncentracijos, galbūt net fizinės įtampos, o tai gali labai varginti. Geriau dresuoti po truputį, bet dažnai, nei po daug, bet retai. Trumpa, bet dažna dresūra gali būti ir įdomesnė. (Norite sužinoti daugiau apie vyresnio amžiaus šunis? Pažiūrėkite šį vadovą.)

Jei stebėsite šuns poreikius ir turėsite linksmą, ne per daug įtemptą mokymosi planą, jums abiem bus smagu ir galbūt turėsite geriausiai išdresuotą šunį iš visų pažįstamų!