Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Mylėkite savo augintinį

Mylėkite savo augintinį

Perskaitoma per 4 min.

Dirbdami PURINA mes tikime, kad #MesGeresniKartu. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip parodyti meilę savo katei ar šuniui, taip pat – kaip sustiprinti jūsų ypatingą ryšį.

Kaip mano augintiniui žinoti, kad jį myliu?

Nors gyvūnų emocijos nėra tokios pačios, kaip žmonių, jie tikrai gali su jumis palaikyti meilės ryšį. Būdamas gyvūno šeimininku tai žinote instinktyviai, bet turbūt norėtumėte žinoti, kaip savo katei ar šuniui galėtumėte parodyti savo jausmus.

Gera žinia ta, kad yra daugybė būdų, kaip galite parodyti savo meilę ir padėti sustiprinti jūsų ir augintinio tarpusavio ryšį, nesvarbu, ar žaistumėte drauge, šukuotumėte jį, ar mokytumėte naujų gebėjimų.

Mankšta drauge

Niekas kitas taip nesustiprina jūsų ir jūsų augintinio tarpusavio ryšio, kaip bendra energinga veikla. Nesvarbu, ar vesitės šunį pasivaikščioti į jūsų abiejų mėgstamą vietą, ar su kate žaisite naują žaidimą, kokybiškai drauge leidžiamas laikas yra geriausias būdas parodyti augintiniui, kad jį mylite.

Bendra mankšta su augintiniu yra puiki mintis dėl daugelio priežasčių. Jau žinome, kad mankšta svarbi mūsų sveikatai ir gali padėti mums jaustis gerai, bet jei pasirūpinsime, kad mūsų augintinis gautų pakankamai fizinės veiklos, sveikesnis gyvenimo būdas jam taip pat bus naudingas. Trumpai tariant, mankšta su augintiniu bus naudinga abiem!

Jei nežinote, nuo ko pradėti, išbandykite toliau nurodytus pasiūlymus, kuriais pasinaudoję sustiprinsite ryšį su augintiniu.

 • Kambaryje sukurkite saugų kliūčių ruožą katei ar šuniui (naudokite kartonines dėžes, vamzdžius ir kitus namuose esančius objektus, pro kuriuos jūsų augintinis galėtų pralįsti ar juos peršokti).
 • Žaiskite žaidimus, per kuriuos reikia daug mankštintis, pavyzdžiui, duokite katei vaikytis žaislą arba liepkite šuniui atnešti numestą daiktą.
 • Išsiveskite šunį pasivaikščioti, o dar geriau – pabėgioti.
 • Jei jūs ir jūsų šuo mėgstate iššūkius, kodėl neišbandžius šunims tinkamo sporto?

Puoselėkite savo augintinio išvaizdą

Mažai kas akivaizdžiau parodo, kad mylite savo šunį arba katę, nei nuolat išpuoselėta jūsų augintinio išvaizda. Be to, kad jūsų augintinis atrodo gražus ir sveikas, pats šukavimo procesas yra puikus būdas parodyti augintiniui, kad jį mylite.

Kol šukuosite savo katę ar šunį, abu gerai praleisite laiką. Pasinaudokite šia proga ir pamaloninkite savo augintinį; paglostykite, patrinkite pilvą ar pakasykite už ausų, o už gerą elgesį galite ir pavaišinti sveiku gardėsiu.

Ne visi šunys ir katės vienodai reaguoja į šukavimą, todėl neverskite augintinio išbūti nejudant ilgiau, nei reikia. Vis dėlto daugumai gyvūnų patinka, kai juos lepinate, net jei tai tebūtų pretekstas šiltai įsitaisyti jums ant kelių. Šukavimas yra nuostabi susiejanti patirtis – tai ne tik naudinga sveikatai (tuo pačiu metu galite atlikti paprastą sveikatos patikrą), bet ir suartina jus.

Mokykite juos naujų gebėjimų

Skirti laiko mokyti savo augintinį yra puikus būdas parodyti jam, kaip jis jums rūpi, be to, tai bus kokybiškai drauge praleistas laikas. Tai padeda išlaikyti žvalų augintinio protą, yra puiki pramoga (ypač per lietų, kai neinate į lauką), taip pat tai gali būti ir fizinė veikla. Perskaitykite mūsų straipsnį apie pagrindines šunų dresavimo komandas, kuriame rasite kelias paprastas idėjas.

Ar laikote katę? Daugelis žmonių mano, kad kačių neįmanoma išdresuoti, bet yra nemažai naudingų įgūdžių, kurių gali įgyti ir katės, pavyzdžiui, atpažinti savo vardą. Daugiau informacijos rasite mūsų straipsnyje apie kačių dresūrą.

Teprasideda linksmybės!

Rodykite fizinę meilę

Norėdami savo augintiniui parodyti, kad jį mylite, kartais su juo bendraukite fiziškai – jei gerai patrinsite augintinio pilvą ar maloniai pakasysite jo mėgstamą vietą, tai suteiks malonumo jums abiem.

Kad užvestume jus ant kelio, pateikiame kelis patarimus, kaip turėtumėte glamonėti šunį.

 • Daugumai šunų patinka, kai jiems glosto pečius, pakaklę ir krūtinę.
 • Stenkitės neliesti šuns kojų, snukio ir letenų.
 • Šuns glostymas gali būti gera terapija jums abiem – glostykite pagal plauką, o ne atvirkščiai.
 • Glostydami šunį švelniai jį pakasykite.
 • Šuo greitai parodys, kas jam patinka, todėl toms vietoms skirkite daugiau dėmesio

Kaip glostyti katę

 • Daugumai kačių patinka, kai joms glosto pasmakrę arba pakaušį – pradėkite nuo šių vietelių.
 • Jei katei patinka, kai ją glamonėjate, pereikite prie glostymo nuo pakaušio iki uodegos.
 • Kai katė pasilenkia ar trinasi jums aplink kojas, tada žinote, kad jai tikrai malonu!
 • Glostydami katę paraginkite atsitūpti jums ant kelių.

Pavaišinkite augintinį

Daugelis mūsų instinktyviai siekiame gardėsių maišelio, kai norime augintiniui pasakyti, kad jis šauniai pasirodė, o kartais tiesiog tada, kai norime jam parodyti savo meilę. Dauguma kačių ir šunų tikrai neatsisakys gardėsio, o kartais netgi parodys, kad nori dar – tokiam prašančiam žvilgsniui tikrai sunku atsispirti!

Pavaišinkite savo augintinį gardžiu kroketu ar kažkuo panašiu, jei jis padarė ką nors labai gero (pavyzdžiui, išmoko triuką arba ramiai elgėsi per kelionę pas veterinarą). Taip duodami gardėsiai bus dar įdomesni. Augintiniui duodamus gardėsius įskaičiuokite į jo ėdalo dienos normą, o ne duokite papildomai. Gardėsiai yra geras dalykas, bet jei norite parodyti savo augintiniui, kad jį mylite, pasirūpinkite, kad jis gyventų sveikai. Pernelyg lepinamas augintinis gali gauti per daug kalorijų, o tai bus negerai ir jo kūno būklei, ir sveikatai.

Gera žinia ta, kad be maisto yra daugybė kitų būdų, kaip galite palepinti savo augintinį. Jei norite savo katei ar šuniui pasakyti, kad jį mylite, pilvo patrynimas ar pakasymas už ausų gali būti ne mažiau efektyvūs nei užkandis. Jei norite padaryti ką nors ypatinga, kodėl nenupirkus naujo žaislo, kuris jūsų augintiniui patiktų?

Visi esame uždavę klausimą: „Ar mano šuo žino, kad jį myliu?“ arba svarstę, ar katės mums taip pat jaučia meilę. Atsakymas paprastas: jei drauge smagiai leisite laiką, nesvarbu, ar žaistumėte, augintinį šukuotumėte ar dresuotumėte – jūsų tarpusavio ryšys stiprės. Meilė yra abipusė – kai augintinis glaustosi prie jūsų, prašo jūsų dėmesio, murkia ar vizgina uodegą jus pamatęs – žinote, kad jis jus myli!