Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Your Pet, Our Passion.
Šuo sėdi ant kalno su žmogumi

Kelionės su šunimi kontrolinis sąrašas

Perskaitoma per 3 min.

Vykstant atostogauti šuo neprivalo likti namie – tiesą sakant, šuo gali būti puikus padėjėjas kelionėse. Visoje Lietuvoje yra šunis priimančių viešbučių ir jiems pritaikytų kelionių, taigi nė neabejojame, kad galėsite puikiai praleisti laiką kartu!

Patogi kelionė su šunimi

Nepamirškite kelių paprastų dalykų, ir atostogos su šunimi bus daug lengvesnės. Pasiruoškite rašiklį ir būtinai apgalvokite viską, kas nurodyta šiame sąraše. O kai tai padarysite, jums tereiks nekantriai laukti kelionės.

  • 1. Kuo anksčiau supažindinkite šuniuką su kelionėmis automobiliu, kad kelionės jam keltų mažiau streso. Pripratinkite jį prie automobilio gardėsiais, žaislais ir daugybe pagyrų!
  • 2. Lekuodamas šuo gali netekti daug skysčių, tad pasiimkite dubenį ir daug butelių vandens, kad jam nepritrūktų skysčių.
  • 3. Nepamirškite pasiimti pakankamai plastikinių maišelių šuns išmatoms surinkti. Juk ir keliaudami jie turi tų pačių poreikių, kaip visada.
  • 4. Nesvarbu, ar atostogauti vyksite traukiniu, laivu ar lėktuvu, svarbu turėti šunų kelionėms skirtą transportavimo dėžę, ypač jei jūsų automobilyje nėra didelės ir saugios bagažinės. Pradėkite ieškoti tinkamiausios transportavimo dėžės kuo anksčiau.
  • 5. Pasiteiraukite oro linijų ar geležinkelio bendrovės dėl transportavimo dėžės dydžio ir reikalavimų, kurie gali skirtis dėl šuns aukščio ir svorio. Taip išvengsite skubos paskutinę minutę!
  • 6. Jei šuo dar nėra pratęs prie transportavimo dėžės, supažindinkite su ja likus kelioms savaitėms iki kelionės. Palikite ją atvirą ir prieinamą, paklokite minkštą patiesalą ir kartkartėmis paslėpkite gardėsių.
  • 7. Įsitikinkite, kad nakvynės vietoje priimami šunys, ir, jei gyvensite svetimuose namuose, iš anksto išsiaiškinkite, ar bus kur vedžioti šunį.
  • 8. Nepamirškite pagalvoti apie kitus augintinius (kelionėje arba atostogų vietoje), kurie gali turėti įtakos jūsų šuns elgesiui. Pavyzdžiui, gal jūsų šuo norės vaikytis svečių namų katę arba aploti kartu keliaujančius šunis?
  • 9. Prieš vykdami atostogauti su šunimi, ypač lėktuvu, nuveskite šunį patikrinti pas veterinarą. Ne visus šunis galima gabenti visomis transporto priemonėmis – kai kuriems tai gali kelti per didelį stresą.

Ženklinimas mikroschema

Šuns ženklinimas mikroschema yra labai svarbus – dauguma šunų netikėtai leidžiasi į nuotykius, taigi, jei pažymėtas šuo per atostogas pasiklys, jį bus daug lengviau rasti ir grąžinti jums. Tai dar svarbiau, jei vykstate su šunimi į užsienį, nes nepažįstami vaizdai ir garsai net ir labiausiai nuspėjamus augintinius gali paskatinti nebeklausyti ir ką nors nusivyti!

Jei vykstate į užjūrio šalį pagal Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, šunį paženklinti mikroschema privaloma! Paprašykite veterinaro daugiau informacijos arba skaitykite apie šunų ženklinimą mikroschemomis mūsų straipsnyje.

Kelionei su šunimi į užsienį skirtos sistemos

Kad būtų lengviau su šunimi išvykti į užsienį, pasidomėkite pateikiama informacija Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (www.vmvt.lt).

Pagal šią sistemą žmonės gali vežtis savo kates ir šunis į keletą kitų šalių ir sugrįžti su jais į Jungtinę Karalystę netaikant karantino. Šeimininkams tereikia įvykdyti tam tikras sąlygas!

Reikia užsisakyti kelionę patvirtintoje transporto bendrovėje, važiuoti patvirtintu maršrutu ir pasirūpinti, kad augintinis atitiktų sveikatos kriterijus, pvz., jam būtų neseniai atliktas kraujo tyrimas ir suleisti visi būtinieji skiepai. Trumpai tariant, keliauti į daugelį pasaulio vietų dabar tapo kur kas paprasčiau, todėl jūs ir jūsų šuo patirsite mažiau streso.

Vis dėlto, jei ketinate vykti su šunimi, nepamirškite, kad kai kuriose šalyse vis dar gali būti taikomos specialios įvažiavimo sąlygos arba gali būti reikalaujama tam tikrų dokumentų. Kai kuriose užsienio šalyse vis dar reikalaujama atvykus kurį laiką palikti šunį izoliuotą.

Šuns palikimas namuose

Žinoma, ne su visais šunimis galima keliauti: jei šuo yra senas, ligotas arba praeityje patyręs baimę dėl izoliacijos arba kelionės, galbūt vertėtų jį palikti namuose su patikimu šuns prižiūrėtoju arba šunidėje.

Atsižvelgdami į savo biudžetą galite rinktis iš įvairių galimybių, taigi, pasirūpinkite rasti ką nors tinkamo savo šuniui. Kad būtų lengviau išsirinkti, kas tinkamiausia jums abiem, pradėkite nuo skaitinių apie šunų priežiūrą ir šunų viešbučius.

Jei ieškote šuns prižiūrėtojo ar šunidžių arba norite rasti šunis priimančią apgyvendinimo įstaigą, paskaitykite mūsų šunų katalogą.

Nesvarbu, ar šuo keliauja atostogų su jumis, ar lieka namuose, atsižvelkite į tai, kas būtų geriausia jam. Jei jis bus patenkintas, jūsų atostogos irgi bus puikios!