Your Pet, Our Passion.
Kodėl mano šuo loja?
Auksaplaukis šuo uostydamas žolę

Kodėl šuo ėda žolę?

Perskaitoma per 2 min.

Jeigu šuo ir toliau ėda žolę, nerimauti nereikėtų – bet kokiu atveju, nors ir gali atrodyti keistokai, ši elgsena pasitaiko gana dažnai.

Priežastys, kodėl šunys ėda žolę, yra neaiškios, bet yra keli šio jų pomėgio paaiškinimai.

Šunų mitybai gali reikėti žolės

Vienas aiškinimas, kodėl šunys ėda žolę, siejamas su jų evoliucija. Ši teorija grindžiama faktu, kad laukiniai šuniniai žvėrys (pavyzdžiui šunims giminingi vilkai ir lapės) pagavę suėda visą gyvūną.

Laukiniai šuniniai žvėrys – jūsų šuns protėviai – paprastai medžiodavo ir ėsdavo žolėdžius gyvūnus. Tai reiškia, kad ėsdami šiuos gyvūnus, laukiniai šuniniai žvėrys galiausiai galėdavo suėsti ir daug grobio viduriuose buvusios žolės bei augalų.

Be to, žinoma, kad lapės ir panašūs laukiniai šuniniai žvėrys ėda tam tikras uogas ir kitokią augalinę medžiagą. Dėl to galima manyti, jog šunys žolę ėda dėl to, kad ši yra jų įprasto ėdesio dalis.

Kol šunys sau nekenkia, galima jiems leisti ir toliau taip elgtis.

Kodėl žolės prisiėdęs šuo vemia?

Jeigu pastebėjote, kad taip elgiasi jūsų šuo, ir dėl to suglumote ar susirūpinote – jūs tokie ne vieni. Paėdę žolės vemia daugelis šunų, ir tai visiškai normalu.

Niekas nėra tikras, kodėl šunys ėda žolę; bet svarbiausia – nerimą kelia ne tai.

Jack Russell in the long grass with a red collar

Gali būti, kad šunys paėda žolės, o paskui tyčia vemia; o gal jie vemia todėl, kad paėdė žolės. Bet kokiu atveju, kol jie ims jaustis gerai, nereikia nieko daryti.

Kai kurie šunys augalus ėda tada, kada sutrinka jų skrandžio veikla. Sunerimti vertėtų tada, jeigu atrodo, kad jie ėda jiems kenkiančius augalus. Norėdami sužinoti daugiau, žiūrėkite šunims žalingų medžiagų ir maisto sąrašą.

Iš tikrųjų ėsti žolę – normali šunų elgsena, ir dėl jos jaudintis nereikėtų, nebent augintinis jos ėda labai daug. Kita priežastis sunerimti gali būti staiga pakitęs šuns elgesys, pavyzdžiui, jeigu jis pradeda daug jos ėsti, nors anksčiau ji jo nedomino.

Jeigu vis dar jaudinatės, kad šuo ėda žolę, patartumėme apie tai dėl visa ko pasikalbėti su veterinaru. Tam, kad galėtumėte be rūpesčių džiaugtis vienas kito draugija, dėl šventos ramybės jis mielai apžiūrės šunį.