Your Pet, Our Passion.
Purina ONE logo
imbierinė katė guli šalia pelės žaislo

Smagūs kačių žaidimai

Perskaitoma per 3 min.
Purina ONE logo
Remia Purina One®

Laikant katę, svarbu su ja žaisti ir leisti laiką drauge. Žaidimas yra ne vien smagi mankšta jums abiem, bet tai ir padeda stimuliuoti katę.

Jūsų dėmesiui siūlome penkis smagius žaidimus katėms, kad pasisemtumėte idėjų, kaip su savo kailiniuota drauge linksmintis ištisas valandas.

Burbulai

Burbulai skirti ne tik vaikams; tai puikus žaidimas ir katėms! Burbulai mūsų sąraše yra pirmoje vietoje, kadangi jie suteikia tiek daug smagumo ir jums, ir jūsų katei. Atminkite, kad turėtumėte pirkti gyvūnams nekenksmingus burbulus. Ne visi burbulai yra saugūs augintiniams, todėl tinkamų ieškokite gyvūnų prekių parduotuvėse.

Nusipirkę burbulų, keliaukite namo ir linksmybės prasidės. Dauguma kačių bando pulti nusileidusius burbulus; taip yra todėl, kad jų nenuspėjamas judėjimas gali sužadinti katės medžioklės instinktus. Kai kurios katės netgi šokinėja aukštyn ir mėgina pagauti burbulus ore!

ginger kitten playing in a box

Pelė ant virvelės

Pomėgis vaikytis daiktus yra stereotipas, kuriuo jūsų keturkojė draugė mielai vadovaujasi. Tai viena iš priežasčių, kodėl katės taip noriai žaidžia su žaislinėmis pelytėmis. Jei dar neturite žaislinės pelės ant virvelės, lengvai tokią rasite kiekvienoje gyvūnų prekių parduotuvėje.

Iš pradžių pamaskatuokite pele priešais katę. Taip turėtumėte atkreipti jos dėmesį ir ji pasiruoš prisidėti. Kai katė susidomės, lėtai vilkite pelytę per grindis – katė arba turėtų pradėti ją vaikytis, arba bandyti ją puldinėti. Vilkdami pelytę per grindis, judėkite po visą kambarį – taip paskatinsite katę daugiau judėti ir mankštintis. Žaisdami taip pat galite pritemdyti šviesą – juk katės natūraliai mėgsta medžioti naktį.

Kartoninė dėžė

Kaip daugelis šeimininkų žino, katėms patinka slėptis po įvairiausiais buityje esančiais daiktais arba jų viduje. Dėžės nėra išimtis, su jomis katė ar kačiukas gali smagiai leisti laiką ištisas valandas. Jums tereikia padėti dėžę ant grindų ir žiūrėti, kaip katė ją tyrinės. Dauguma kačių mėgins įlįsti į dėžę; jai įlindus, kodėl priešais dėžės angą grindimis neparidenus žaislo? Taip katę paraginsite iššokti iš dėžės ir pabandyti sugauti žaislą. Jei žaisite šį žaidimą, naudokite žaislą ant virvelės, kad gaudydama žaislą katė netyčia jūsų neįdrėkstų.

Žaidimas su stalo teniso kamuoliuku

Jei jūsų katei reikia pasimankštinti, šis smagus kačių žaidimas jai puikiai tiks. Šiam linksmam žaidimui pakanka stalo teniso kamuoliuko ir medinių grindų. Iš pradžių su kate nueikite į kambarį ar koridorių su medinėmis grindimis, tada lėtai paridenkite kamuoliuką per grindis. Katė vaikysis kamuoliuką po kambarį ir bandys jį sugauti letenomis. Šis smagus kačių žaidimas yra puiki mankšta ir itin tinka namuose gyvenančioms katėms, kadangi paprastai jos yra mažiau aktyvios.

ginger cat playing with an ipad game

Žaidimai planšetiniame kompiuteryje

Žaidimai planšetiniame kompiuteryje suteikia nemažai smagumo ir katėms, ir jų šeimininkams. Jei turite planšetinį kompiuterį, pasižiūrėkite programėlių parduotuvėje, kiek daug įvairių katėms tinkamų žaidimų galite atsisiųsti. Šie kačių žaidimai paprastai skatina katę interaktyviai bendrauti su ekranu. Pavyzdžiui, katei gali būti rodomas vaizdo įrašas su judančia pele ar žuvimi. Kai katė paliečia judančią pelę, ji gauna tašką ir tada pasirodo nauja pelė, kurią katė gali pabandyti pagauti. Tokį kačių žaidimą bus smagu stebėti ir jums.

Žaidimų patarimai

Žaisdami su kate visada įsitikinkite, kad aplinka saugi. Tai reiškia, kad turite surinkti nuo grindų visus daiktus ir patraukti bet kokias dekoracijas ar objektus, kuriuos katė galėtų nuversti. Taip pat svarbu baigus žaisti patraukti katės žaislus į šalį – taip katei žaislai nepabos ir ji vėl džiaugsis, kai paimsite juos žaidimams kitą dieną.

Jei norite sužinoti, kaip dar galėtumėte pažaisti su savo kate, perskaitykite mūsų straipsnį apie geriausius kačių žaislus. Daugumą straipsnių ir patarimų rasite mūsų svetainės kačių žurnalo skyriuje.

Susiję straipsniai:

Purina One®