Sasekso spanielis

Sasekso spanielis

Sasekso spanieliai yra vidutinio dydžio, tvirto sudėjimo drūti šunys gan trumpomis ir stipriomis kojomis. Jų galvos plačios, antakiai suraukti, žvilgsnis klausiamas. Trumpas, vešlus kailis būna ypač gražios – sodrios auksinio atspalvio rudos – spalvos, auksinio atspalvio ir ausų galiukai. Suaugę Sasekso spanieliai būna 38–41 cm ūgio ir sveria apie 23 kg.

Sasekso spanielis
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Sasekso spanielis
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Paukštšunis
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Sasekso spanielis
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Sasekso spanielis jau buvo žinomas XIX a. pradžioje ir priklausė įvairių sausumos spanielių grupei. Pirmasis šia veisle rimtai susidomėjo ponas Fulleris, Sasekso žemvaldys, kuris augino kelių veislių spanielius, taip pat ir Sasekso spanielius. Jis veisė juos darbui, ir ši veislė priklausė jam 50 metų iki XIX a. šeštojo dešimtmečio. Antrojo pasaulinio karo metu veisiamų Sasekso spanielių buvo likę nedaug, manoma, kad po karo jų liko tik 5. Laimė, ši veislė turėjo ištikimų gerbėjų, kurie ją atgaivino, bet ji tebėra negausi.

Charakteris

Šie linksmi ir lengvai prisitaikantys šunys būna labai romūs, bet, kol subręsta, svarbu nuolat pratinti prie vaikų, šunų, automobilių ir kt. Jie labai mėgsta medžioti ir kai kada būdami lauke labiau domisi medžioklės galimybėmis nei kuo nors kitu, todėl labai svarbu juos dresuoti, kol jauni. Šiam šuniui skirtas laikas atsipirks su kaupu, nes turėsite linksmą ir ištikimą draugą.

Sveikata

Sasekso spanieliai gan tvirtos veislės šunys, vis dėlto, kaip ir daugelį kitų veislių šunų, juos gali varginti klubo displazija (liga, dėl kurios atsiranda judėjimo problemų) ir stuburo diskų ligos. Taip pat jie linkę į ausų infekcijas.

Mankšta

Labai jaunų šunų negalima pervarginti mankšta. Juos reikia skatinti, antraip jie ima nuobodžiauti. Iš esmės Sasekso spanieliai yra kaimo vietovių šunys, ir suaugęs šunys turi mankštintis daugiau kaip dvi valandas per dieną.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis. Kai kuriems šios veislės šunims išsipučia skrandis. Šią riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis ėdalo porcijomis, bet dažniau.

Priežiūra

Keliskart per savaitę šunį būtinai reikia iššukuoti šepečiu arba šukomis. Ausis reikia valyti ir reguliariai prižiūrėti, ar nieko nėra prilindę. Reikia reguliariai pakirpti plaukus apie letenas ir patikrinti, ar į letenas nėra prilindę žolių sėklų.