Skajaus terjeras

Skajaus terjeras

Šis dailus, mažo arba vidutinio dydžio terjeras turi ilgą kūną ir yra žemas – suaugę Skajaus terjerai būna maždaug 25–26 cm ūgio ir maždaug 105 cm ilgio nuo nosies iki uodegos galiuko. Patelės šiek tiek mažesnės. Suaugę šunys sveria 16 iki 18 kg. Ilgas kailis yra standus ir tiesus. Ant galvos jis trumpesnis, krinta ant akių, bet matyti netrukdo. Ausys gali būti stačios arba nulėpusios ir apaugusios plunksnišku kailiu. Kailis būna kelių spalvų (išsamią informaciją žr. veislės standarto aprašyme).

Skajaus terjeras
 • Dydžio kategorija: Mažas
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Skajaus terjeras
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Terjeras
 • Mankšta: Iki 1 val.
Skajaus terjeras
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Skajaus terjerai kilę iš Hebridų salyno Skajaus salos Škotijos šiaurės vakaruose ir buvo naudojami kenkėjams gaudyti, ši veislė žinoma maždaug nuo XVI a. pradžios. Manoma, kad šunys, išsigelbėję iš sudužusių Ispanijos armados laivų, susiporavo su vietiniais škotų terjerais, taip atsirado ilgaplaukiai šunys, panašūs į šiandien žinomus Skajaus terjerus. Škotų terjerai galėjo būti pirmieji kernterjerai, o kiti galėjo turėti Švedijos valhundų, atkeliavusių vikingams kolonizuojant regioną, kraujo.

Charakteris

Kad šie šunys pasirenka vieną žmogų ir būna ištikimi savo šeimininkui, liudija Greyfriars Bobby istorija – Skajaus terjeras 14 metų gulėjo ant savo šeimininko kapo. Šie stiprios valios šunys nepasitikti nepažįstamaisiais, bet būna gero charakterio. Žinoma, labai svarbu anksti pratinti bendrauti – ne tik su žmonėmis, bet ir su šunimis bei kitais gyvūnais.

Sveikata

Skajaus terjerus dažniausiai varginanti sveikatos problema yra priekinių galūnių kaulų negalavimas, užklumpantis šuniukams augant. Kaip ir kitų veislių šunis, kurių trumpos kojos ir ilgas stuburas, juos taip pat dažnai vargina stuburo ligos.

Mankšta

Ne taip, kaip kiti ypač aktyvūs terjerai, Skajaus terjerai būna gan tingūs ir jiems pakanka mankštintis maždaug po valandą per dieną.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Dvigubą kailį sudaro trumpas minkštas poplaukis ir standus tiesus viršutinis kailis, jis turėtų būti ilgas, bet neturi kliudyti šuniui judėti. Jei kailį du ar tris kartus per savaitę šukuosite, jis nesusivels ir neatsiras gumulų. Pasivaikščioję būtinai sutvarkykite kailį, nes jis šluoja tarsi šluota!