Škotų terjeras

Škotų terjeras

Nors škotų terjerai nedideli, atrodo stiprūs ir galingi. Jų kailis standus, išorinis kailio sluoksnis šiurkštus, o poplaukis minkštas ir tankus, antakiai ir ūsai dideli. Škotų terjerai būna juodi, kviečių spalvos arba rudmargiai. Suaugę škotų terjerai būna 25–28 cm ūgio ir sveria 8,5–10,5 kg.

Škotų terjeras
 • Dydžio kategorija: Mažas
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Škotų terjeras
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Terjeras
 • Mankšta: Iki 1 val.
Škotų terjeras
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Iki 1859 m. apie šią veislę nėra jokių rašytinių duomenų, vis dėlto tais metais škotų terjerai dalyvavo parodoje kaip grynaveisliai, bet pagal vietovę, kurioje daugiausia auginami, jie buvo vadinami „Aberdyno terjerais“. Tačiau tikrai žinoma, kad artimai susiję yra Vakarų aukštikalnių baltieji ir škotų terjerai – jų protėviai kilo iš Blakmaunto regiono Perte ir Ranocho dykros. Šie šunys buvo auginami kenkėjams iš uolų traukti, žiurkėms iš po žemės ir kitiems parazitams daržinėse gaudyti.

Charakteris

Škotų terjerai mano, kad yra dideli šunys, taigi ir narsūs bei drąsūs. Pašaliniams škotų terjerai gali pasirodyti šiek tiek paniurę ir rimti, bet šeimos nariams ir draugams jie ištikimi ir meilūs, su jais būna linksmi. Nors ištikimi šeimininkams, škotų terjerai yra nepriklausomi šunys, ir dresuojant juos reikia labai kantriai skatinti ir sudominti.

Sveikata

Dažniausiai škotų terjerus varginančios sveikatos problemos yra tam tikra žandikaulio kaulų liga, raumenų liga, dėl kurios vargina spazmai, be to, jie dažniau suserga tam tikros rūšies, ypač pūslės, vėžiu. Kaip ir daugelį kitų veislių šunų, juos taip pat gali varginti paveldimos akių ligos, todėl svarbu prieš veisiant atlikti akių tyrimus.

Mankšta

Škotų terjerai nereiklūs – jiems nereikia daug mankštintis, jie lengvai prisitaiko prie esamos aplinkos. Per dieną suaugęs šuo turėtų mankštintis valandą, bet jie mielai mankštintųsi daugiau.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Tris keturis kartus per metus škotų terjerus reikia profesionaliai nukirpti, apkerpama rūtinė, kojos ir galva. Tarp kirpimų kailį reikia reguliariai šepečiu ir šukomis šukuoti, ypač apie burną, nes ant barzdos ir ūsų prilimpa maisto likučių.