Portugalų vandens šuo

Portugalų vandens šuo

Kampuotos formos, vidutinio dydžio, raumeningų portugalų vandens šunų kailis būna dvejopas: vienų šunų būna gan ilgas ir banguotas, kitų trumpesnis, šiurkštesniais plaukais stangriomis garbanomis. Parodinių šunų kailis pakerpamas (ant snukio, pasturgalio ir dalies uodegos). Kailis būna juodas, baltas, rudas, juodas ir baltas arba rudas ir baltas. Suaugę patinai būna 50–57 cm ūgio, sveria 19–25 kg, o patelės būna 43–52 cm ūgio ir sveria 16–22 kg.

Portugalų vandens šuo
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kasdien
 • Kailio ilgis: Susivijęs / gauruotas
Portugalų vandens šuo
 • Šėrimasis: Nėra
 • Alergijos: Taip
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Darbiniai
 • Mankšta:Iki 1 val.
Portugalų vandens šuo
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Panašus į portugalų vandens šunį juodakailis, gauruotas šuo pirmą kartą paminėtas maždaug XII a. Jie buvo auginami, kad padėtų žvejams ištraukti tinklus ir pagelbėtų dirbant visus kitus vandenyje atliekamus darbus, pavyzdžiui, į kitą valtį perkelti tinklą. Prireikus toks šuo saugodavo ir valtį. XX a. septintajame dešimtmetyje, kai pasikeitė žvejybos metodai ir šunų paslaugų nebereikėjo, šios veislės gyvūnų skaičius sumažėjo ir šie šunys tapo rečiausiais veisliniais šunimis, tačiau šia veisle imta domėtis ne kaip tradiciniais žvejybiniais, o kaip parodiniais šunimis ir šeimos draugais.

Charakteris

Ramaus charakterio ir aktyvūs portugalų vandens šunys yra drąsūs ir imlūs. Šis ištikimas ir budrus šuo yra geras namų sargas ir, nors gali būti užsispyręs, jei nėra tinkamai motyvuojamas, paprastai būna klusnus brangiems šeimynykščiams.

Sveikata

Kaip ir daugelį kitų veislių šunų, portugalų vandens šunis gali varginti paveldimos akių ligos ir klubo displazija (liga, dėl kurios atsiranda judėjimo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę. Taip pat reikėtų atlikti DNR tyrimus dėl retos, bet sunkios paveldimos širdies ligos, kuri pasitaiko šioje veislėje.

Mankšta

Portugalų vandens šunys turi kasdien bent po valandą, geriau daugiau, mankštintis. Nekeista, kad šie šunys yra „kaip žuvys vandenyje“ – jie ne tik mėgsta taškytis, bet ir smagiai panardyti! Būtinai vedžiokite jį su pavadėliu tose vietose, kuriose lipti į vandenį gali būti nesaugu (prie užšalusių ežerų ir kt.).

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Kaip jau minėta, kailis būna dvejopas. Ir vieno, ir kito tipo kailį reikia reguliariai šukuoti, o jei norite, kad šuo visada būtų kaip iš parodos, – reguliariai apkirpti. Daugelio augintinių kailis apkerpamas visas, dailiu „šuniuko“ stiliaus kirpimu. Perkant šuniuką veisėjas išsamiai patars, kaip prižiūrėti šių šunų kailį; žinoma, galite naudotis ir profesionalaus kirpėjo paslaugomis, bet reikia atsižvelgti į tai, kad reguliariai turėsite papildomų išlaidų.