Lenkų žemumų aviganis

Lenkų žemumų aviganis

Lenkų žemumų šuo yra šiek tiek kampuotos formos, vidutinio dydžio ir gauruotas, jis kresnas, stiprus ir raumeningas. Gan ilgas tankus kailis yra šiurkščios tekstūros su minkštu poplaukiu. Plaukai krinta ant akių, o kailis būna įvairių spalvų. Suaugę šunys yra 45–50 cm, o patelės – 42–47 cm ūgio, svoris – maždaug 18–20 kg.

Lenkų žemumų aviganis
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kasdien
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Lenkų žemumų aviganis
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Ganymo
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Lenkų žemumų aviganis
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Polski Owczarek Nizinny – taip vadinamas lenkų žemumų aviganis gimtojoje šalyje – tikriausiai yra kilęs iš Tibeto arba Mongolijos šuns. Keliaudami su klajoklių būriais kaip bandų aviganiai jie išsivystė į šiandien Šiaurės Europoje žinomos veislės šunis. Manoma, kad ši veislė padarė įtaką barzdotųjų kolių veislei – šie šunys turi daug panašių savybių, – mat 1514 m. vienas lenkų prekeivis davė škotų piemenims tris šunis.

Charakteris

Lenkų žemumų veislės šunys būna gyvastingi ir greitai mokosi, jiems labai patinka dresūra. Jie pasižymi nepaprastai gera atmintimi. Šis gero charakterio šuo iš prigimties yra ganytojas ir sargas, o namuose būna budrus draugas. Šie šunys būna labai meilūs savo artimiesiems ir labai mėgsta būti šalia šeimininko, bet iš pradžių gali šalintis nepažįstamų žmonių.

Sveikata

Lenkų žemumų aviganių veislės šunys būna sveiki, bet, kaip ir daugelį kitų veislių šunų, juos gali varginti įvairios paveldimos akių ligos ir klubo displazija (liga, dėl kurios atsiranda judėjimo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Šios veislės šunys išveisti dirbti atšiauriomis sąlygomis, tad šiam energingam šuniui bent dvi valandas per dieną – geriau dar daugiau – reikia mankštintis, ir jo nesulaikys jokie bjaurūs orai! Žinoma, pasivaikščiojus reikia išrankioti apkibusį kailį ir jį kruopščiai išsausinti.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Šiam kailiui prižiūrėti reikia daug pastangų ir kasdienio dėmesio. Šių šunų kailis ne tik ilgas, bet ir tankus, todėl reikia reguliariai jį šukuoti, kad šiurkštus viršutinis kailis ir tankus minkštas poplaukis nesusiveltų į gumulus.