Niufaundlandas

Niufaundlandas

Niufaundlandai tiksliausiai apibūdinami kaip švelnūs milžinai. Jų kaulai stambūs ir sunkūs, kailis didelis ir tankus. Kol šuniukai, jie primena minkštučius meškučius, bet tai ilgai netrunka, nes jie labai greitai užauga. Jų kailis gali būti juodos, rudos spalvos, taip pat baltos ir juodos spalvos (landsyrai). Suaugę patinai vidutiniškai yra 71 cm ūgio, sveria 64–69 kg; suaugusios patelės yra 66 cm ūgio, sveria 50–54,5 kg.

Niufaundlandas
 • Dydžio kategorija: Labai didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Vidutinis / ilgas
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Niufaundlandas
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paprastai tylus
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Darbiniai
 • Mankšta: Iki 1 val.
Niufaundlandas
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Beveik nėra abejonių, kad niufaundlandai kilo ne iš Niufaundlando. Vis dėlto saloje vietiniai gyventojai ir jų į vilkus panašūs šunys apsigyveno XV a. Šie šunys buvo naudojami medžioklei, laimikiui atnešti ir kroviniams vežti. Salą pradėjus okupuoti europiečiams, išliko tik naudingiausi ir paklusniausi šunys. Išlikusieji veisėsi su kitais į salą atvežtais prekiautojų šunimis, o jų atžalos buvo paliekamos pasirūpinti savimi pačios. Ilgainiui atsirado į dabartinius niufaundlandus panašių šunų. XVIII a. pradžioje žinia apie šiuos išskirtinius šunis, galinčius traukti sunkius krovinius ir padėti žvejams, pasklido Europoje ir prasidėjo uolus jų veisimas.

Charakteris

Niufaundlandai yra paklusnūs ir švelnūs, tai puikūs augintiniai šeimai, gerai sugyvenantys su žmonėmis ir kitais gyvūnais. Jie pasižymi prigimtiniu instinktu gelbėti gyvybę, kuris netgi gali pasireikšti tuo, kad šuo jus nuolat bandys ištempti iš vandens! Šie mėgstantys bendrauti šunys džiaugiasi gyvenimu ir laikomi viena iš draugiškiausių veislių.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, niufaundlandams gali išsivystyti klubo ar alkūnės displazija (sąnarių būklė, kuri gali būti skausminga ir dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Taip pat jie linkę į tam tikras pūslės ir širdies ligas.

Mankšta

Jaunų šunų fizinį aktyvumą reikia kontroliuoti, kad nebūtų pažeisti augantys kaulai ir sąnariai. Jie mėgsta vandenį, plaukimas jiems yra viena iš mėgstamiausių mankštos formų. Per dieną lieknas, sveikas suaugęs šuo turėtų mankštintis bent valandą, bet mielai mankštintųsi ir daugiau.

Mityba

Milžiniškų šunų veislių šunys pasižymi didžiuliu apetitu, dėl skirtingų sąnarių ir kremzlių poreikių jiems reikalingas kitoks mineralų ir vitaminų balansas. Niufaundlandai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Dvigubas kailis tankus, riebaluotas ir atsparus vandeniui. Jį prižiūrėti nėra paprasta. Niufaundlandus reikia šukuoti kasdien, ypatingą dėmesį skiriant plunksniškam kojų kailiui, kuris gali susivelti.