Malinua

Malinua

Malinua yra vidutinio dydžio trumpaplaukiai šunys, kurių kontūrai primena kvadratą. Nors žmonės malinua dažnai painioja su vokiečių aviganiais, jų profilis panašesnis į kvadratą, kaulai lengvesni, o galva dailesnė. Malinua būna gelsvai rudos, rusvos ar pilkos spalvos, plaukų galiukai yra juodo atspalvio. Jų uodegos paprastai tamsesnės arba su juodu galiuku, snukis atrodo tarsi su juoda kauke, o ausys dažniausiai juodos. Suaugusių šunų ūgis siekia 61–66 cm, o patelių 56–61 cm. Jie sveria nuo 27,5 iki 28,5 kg.

Malinua
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Malinua
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Ganymo
 • Mankšta: Iki 2 val.
Malinua
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Belgų aviganiai yra keturių atmainų – lakenua, terviurenai, griunendaliai ir malinua, visi pavadinti pagal Belgijos regionus, iš kurių yra kilę. Darbštūs Belgijos aviganiai žinomi dar nuo viduramžių. XIX a. paskutiniame dešimtmetyje Belgijos veterinarijos mokslų mokyklos profesorius užregistravo įvairių belgų aviganių tipų standartus. Buvo pastebėta, kad jie visi panašūs, o pagrindinis skirtumas – kailis. Profesorius šunis suskirstė į atmainas ir rekomendavo veisti kaip atskiras veisles. Malinua buvo pirmieji iš belgų aviganių, kurie įgavo savo tipui ir veislei būdingų bruožų. Taip pat jie pirmieji išpopuliarėjo.

Charakteris

Malinua nėra veislė, tinkama tiems, kas nori „tiesiog šuns“ – tai prieraišūs, atsidavę kompanionai, saugantys savo namus ir šeimą. Kaip ir visų veislių šunų, turinčių polinkį saugoti, nepatartina malinua sarginių instinktų skatinti jaunystėje, nes šuo gali neteisingai suprasti ir imti saugoti jus netinkamose situacijose. Prigimtiniai saugojimo instinktai prabunda tada, kai to reikia.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, visų atmainų belgų aviganiams gali išsivystyti paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Malinua reikia dvi ar daugiau valandų per dieną mankštintis, taip pat būtina stimuliuoti protą. Jie pasiduoda dresūrai ir gerai pasirodo vikrumo, klusnumo ir kitokio šunų sporto rungtyse. Tai labai aktyvūs šunys, ir nederėtų jų laikyti kaip augintinių, jei jie bus paliekami visai dienai vieni.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis.

Priežiūra

Malinua yra trumpaplaukiai šunys su vilnoniu poplaukiu. Jų kailis storesnis uodegoje ir aplink kaklą; pasturgalyje plaukai ilgesni, o uodega pūkuota. Malinua kailiui daug priežiūros nereikia, užtenka kartą per savaitę iššukuoti.