Labradoro retriveris

Labradoro retriveris

Labradorai yra dideli, stiprūs šunys, jų tvirti kaulai. Šių šunų galva plati, akys švelnios ir protingos. Uodegos unikalios, panašios į ūdros. Trumpas ir tankus kailis būna vientisos juodos, geltonos ir šokolado / rausvai rudos spalvos. Suaugę patinai būna 56–57 cm ūgio ir sveria apie 30 kg, suaugusios patelės būna 55–56 cm ūgio ir sveria apie 28 kg.

Labradoro retriveris
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Labradoro retriveris
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Paukštšunis
 • Mankšta: Iki 2 val.
Labradoro retriveris
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai: Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Veislė kilo ne iš Labradoro, bet iš Niufaundlando pakrantės XVII a. Šie šunys buvo išmokyti per ledinį vandenį žvejams parnešti žvejybos tinklus, o XIX a. pradžioje buvo atgabenti į Didžiąją Britaniją, Pulo uostą. Jie buvo tokie patrauklūs, kad žvejai iš Anglijos gyventojų sulaukė nesuskaičiuojamų prašymų juos parduoti. Šie šunys iškart pasirodė kaip puikūs paukštšuniai. Šiais šunimis (tada jie buvo vadinami šv. Jono vandens šunimis) susižavėjo Malmsberio grafas ir, pavadinęs Labradoro šunimis, pradėjo juos veisti.

Charakteris

Renkantis augintinį šeimai šie šunys tikrai patenka į populiariausiųjų trejetuką! Tai draugiški, gero būdo šunys, kurie meilūs su visais. Jie lengvai prisitaiko ir iš prigimties yra socialūs gyvūnai. Jie gerai sutaria su vaikais, yra kantrūs ir atlaidūs. Kitiems augintiniams nekelia pavojaus. Šie šunys išskirtinai ištikimi ir mėgsta dalyvauti visoje šeimos veikloje. Jie loja, kad atkreiptų jūsų dėmesį į nepažįstamuosius, bet juos sutinka meiliai.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, labradorams gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų, taip pat klubo arba alkūnės displazija (sąnarių būklė, kuri gali būti skausminga ir dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Šie šunys pasirengę prisitaikyti prie jūsų galimybių, kiek galėsite skirti jiems laiko, bet atsiminkite, kad mankštintis jie turėtų pakankamai – sveikam suaugusiam šuniui idealiu atveju reikėtų poros valandų per dieną. Jie mėgsta gana ilgus pasivaikščiojimus su galimybe palakstyti be pavadėlio ir pažaisti. Šiems šunims patinka atnešti numestą daiktą, jie be galo mėgsta vandenį, tad būdami prie vandens būtinai pasirūpinkite, kad jiems būtų saugu.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Labradorai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Jų kailį prižiūrėti paprasta. Kailis storas ir tankus su nepalankiam orui atspariu poplaukiu. Pakanka kartą per savaitę iššukuoti, bet daugiau dėmesio reikia skirti, kai kailis šeriasi.