Gordono seteris

Gordono seteris

Gordono seteriai, dideli šunys plačia krūtine ir raumeningomis kojomis, atrodo oriai ir išdidžiai, yra stiprūs ir akivaizdžiai pajėgūs medžioti ištisas valandas. Jų kailis šilkiškas ir tiesus, juodos ir gelsvai rudos spalvos. Ant kojų, krūtinės, pilvo, ausų ir uodegos kailis tankus ir plunksniškas. Suaugę patinai yra 66 cm ūgio, sveria 29,5 kg; suaugusios patelės yra 62 cm ūgio, sveria 25,5 kg.

Gordono seteris
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Gordono seteris
 • Šėrimasis: Nėra
 • Alergijos: Taip
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Paukštšunis
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Gordono seteris
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai: Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Gordono seterių kilmę galima atsekti iki 1620 m., kai jie buvo žinomi kaip juodi ir rudai geltoni seteriai. Jie kilę iš ispanų pointerių ir įvairių ankstyvų spanielių veislių. Veislė pavadinimą gavo pagal IV Gordono kunigaikštį, kuris 1827 m. oficialiai suformavo veislę savo pilyje Banfe, Škotijoje. Gordono seteriai yra vieninteliai vietiniai Škotijos paukštšuniai ir buvo veisti specialiai medžiojamiems paukščiams, ypač kurapkoms, gaudyti. Gordono seteriai yra ištvermingesni nei kiti medžiokliniai šunys, jiems gerai sekasi medžioti durpynuose. Žinoma, kad jie parnešdavo daugiau paukščių nei kiti paukštšuniai, nors laukuose ir užtrukdavo ilgiau.

Charakteris

Tai švelnūs ir jautrūs šunys, kurie yra puikūs kompanionai, jei gauna pakankamai pasimankštinti, antraip gali tapti gana hiperaktyvūs. Gordono seteriai yra draugiški ir mėgsta bendrauti, jie atsidavę savo šeimininkui, bet per kelias minutes gali pripažinti nepažįstamą žmogų. Reikia nepamiršti, kad Gordono seteriai yra labiau užsispyrę nei kitų medžioklinių veislių šunys ir juos reikia nuolat dresuoti.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, Gordono seteriams gali išsivystyti paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Šie šunys buvo išveisti, kad būtų stiprūs ir ištvermingi – jie garsėja kaip sunkiausiai ir ilgiausia dirbti galintys paukštšuniai. Dėl to, jei šuo laikomas kaip augintinis, turi labai daug mankštintis, kad būtų sveikas ir patenkintas – suaugusiam šuniui reikia daugiau nei dviejų valandų kasdien. Patartina juos įtraukti į kokią nors veiklą, kur jie galėtų išnaudoti savo medžioklės instinktus, pavyzdžiui, dresūrą naudotis uosle ir darbinių savybių bandymus laukuose.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Gordono seteriai gali būti linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Kadangi Gordono seterių kailis pusiau ilgas, šunį reikėtų reguliariai bent du kartus per savaitę šukuoti šepečiu ir šukomis. Ausis taip pat reikia reguliariai valyti, nes jos ilgos ir nukarusios – jose susilaiko oras, todėl gali išsivystyti infekcija.