Čiau čiau (glotnaus kailio)

Čiau čiau (glotnaus kailio)

Čiau čiau yra trumpi, kompaktiško ir kampuoto sudėjimo šunys. Uodega užsirietusi virš nugaros. Nasrai ir liežuvis yra mėlynai juodos spalvos. Kailis būna dviejų tipų – šiurkštus ir švelnus, įvairių spalvų (juodos, rusvos, melsvos, gelsvai rusvos, kreminės ar baltos). Suaugę patinai yra 48–56 cm ūgio, sveria apie 26–32 kg. Suaugusios patelės yra 46–51 cm ūgio ir 20–25 kg svorio.

Čiau čiau (glotnaus kailio)
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kasdien
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Čiau čiau (glotnaus kailio)
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paprastai tylus
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Universalūs
 • Mankšta: Iki 1 val.
Čiau čiau (glotnaus kailio)
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Čiau čiau kilmė gana paslaptinga, bet greičiausiai šie šunys kilo iš Mongolijos ir Mandžiūrijos, kur jų mėsa kažkada buvo delikatesas, o kailis buvo naudojamas aprangai. Vėliau šie šunys pateko į Kiniją. Kai kurie istorikai turi įrodymų, kad šie šunys atsirado XI a. pr. Kr. Prieš šimtus metų jie saugodavo šventyklas nuo piktųjų dvasių. Aristokratai čiau čiau taip pat laikė medžioklei, apsaugai nuo įsibrovėlių, rogėms ir vežimams traukti, taip pat kaip sarginius šunis. Manoma, kad špicų veislės iš pradžių kilo iš čiau čiau.

Charakteris

Čiau čiau laikosi nuošaliai ir gali būti užsispyrę. Jie gali prisirišti prie vieno žmogaus, o pajutę sau ar šeimininkui kylančią grėsmę gali grybštelėti. Nors jie panašūs į gauruotus meškučius, iš tiesų tokie nėra. Veisėjai pastaraisiais metais gerino šių šunų charakterį; manoma, kad daugelis blogo būdo čiau čiau tokie yra todėl, kad nebuvo nuo mažens tinkamai dresuoti ir socializuoti. Problemų galima išvengti prie vaikų, kačių ir kitų naminių gyvūnų pratinant nuo mažens.

Sveikata

Labiausiai įprastos čiau čiau sveikatos problemos yra alkūnės displazija ir akių vokų problemos. Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems taip pat gali išsivystyti klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl svarbu prieš veisiant įvertinti šunų klubų būklę.

Mankšta

Čiau čiau nebūtina daug mankštintis – užtenka maždaug valandos per dieną, bet jie mėgsta būti lauke, todėl būna patenkinti galėdami kieme užsiimti savais reikalais. Esant šiltam ar karštam orui jiems reikia vėsios vietos pavėsyje, kur jie galėtų pasislėpti. Dėl per didelio fizinio krūvio per jauname amžiuje vėliau gali išsivystyti kaulų ir sąnarių problemų, todėl fizinį krūvį reikėtų kontroliuoti.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Abiejų tipų čiau čiau kailis yra tankus ir tiesus. Šiurkščiakailių šunų kailis yra šiurkščios tekstūros, pasišiaušęs, nelabai ilgas, o poplaukis yra švelnus ir vilnonis. Aplink kaklą ir šlaunų užpakalinėje pusėje kailis storesnis. Šiurkštų kailį reikia kasdien šukuoti. Lygus kailis trumpesnis, jį reikia šukuoti du ar tris kartus per savaitę.