Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis

Šie maži spanieliai, pasižymintys trumpu, bet išraiškingu snukučiu, didelėmis rudomis akimis ir šilkišku kailiu, būna juodos ir rusvos, rubino, rusvos ir baltos (Blenheimo) spalvos, taip pat trispalvis (kaštoninės žymės perlo baltumo fone). Suaugę šunys yra 30–33 cm ūgio ir 5,5–8 kg svorio.

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis
 • Dydžio kategorija: Mažas
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Žaisliniai
 • Mankšta: Iki 1 val.
Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Pirmieji kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai kilo iš nykštukinių spanielių, vaizduojamų XVI, XVII ir XVIII a. dailininkų, pvz., Ticiano ir Geinsboro paveiksluose. Jie buvo labai dažni damų augintiniai, jų paskirtis buvo šildyti skraitą. Karalius Karolis II taip mylėjo savo spanielius, kad negalėjo nuo jų atsiskirti. XIX a. išpopuliarėjo atmaina su trumpa riesta nosimi, ir originalūs spanieliai beveik išnyko. Tik Molboro kunigaikštis išlaikė šią veislę, veisdamas šunis Blenheimo pilyje. 1926 m. amerikietis Roswellas Eldridge‘as bandė atkurti pradinę kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių išvaizdą, pasiūlydamas prizą šuniui, kurio išvaizda būtų panašiausia į istoriniuose portretuose vaizduojamų šunų. Prizas buvo įteiktas „Crufts“ šunų parodoje, tai buvo 25 svarai – tuo metu svari suma.

Charakteris

Tai prieraišūs, nereiklūs šeimos šunys, puikiai „sutariantys“ su vaikais ir vyresniais žmonėmis. Jie nelabai daug loja, bet praneša apie nepažįstamuosius. Kadangi daugumą žmonių sutinka šiltai, tai nėra sarginiai šunys. Kavalieriai gerai „sutaria“ su visais, įskaitant kates ir kitus nedidelius augintinius. Kadangi jie gana maži ir gero būdo, tai geri ir kelionės kompanionai.

Sveikata

Labiausiai įprasta paveldima kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių problema yra širdies ligos ir smegenų / stuburo sutrikimas (siringomielija). Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, jiems taip pat gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant labai svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų, smegenų / stuburo bei širdies būklę.

Mankšta

Šie šunys prisitaiko prie aplinkybių, ir jiems pakanka tiek mankštintis, kiek galite pasiūlyti, bet vis dėlto mankštintis reikėtų reguliariai, antraip jie priaugs svorio. Rekomenduojama mankštintis maždaug valandą per dieną.

Mityba

Mažų šunų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielius kartą per savaitę reikėtų kruopščiai iššukuoti. Kartą per mėnesį reikia nukirpti nagus ir iškarpyti plaukus tarpupirščiuose. Šie šunys šeriasi, bet gerai prižiūrint kailį plaukų ant baldų neturėtų prisirinkti per daug. Ypač reikėtų rūpintis ausimis – jos yra nukarusios, todėl prasta oro cirkuliacija. Šie šunys linkę į infekcijas, taigi būtina jais tinkamai rūpintis.