Bulmastifas

Bulmastifas

Bulmastifai yra kompaktiški, galingi ir raumeningi šunys su didele kvadratine galva. Kailis trumpas, standus ir atsparus oro sąlygoms. Gali būti gelsvai rusvos, rusvos spalvos arba keršas, o snukis juodas. Suaugę patinai yra 64–69 cm ūgio, sveria 50–59 kg; suaugusios patelės yra 61–66 cm ūgio, sveria 41–50 kg.

Bulmastifas
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Rečiau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Bulmastifas
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Paprastai tylus
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Darbiniai
 • Mankšta: Iki 2 val.
Bulmastifas
 • Vienišas: Ilgiau nei 3 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Bulmastifai iš pradžių buvo vadinami jėgerių naktiniais šunimis, jie padėdavo gaudyti brakonierius. Pagrindinę bulmastifų dalį – 60 procentų – sudaro anglų mastifai, o 40 procentų sudaro buldogai. Jie buvo išveisti XIX a. pabaigoje. Kai jėgerių ir bulmastifų poreikis sumažėjo, šunys pradėti naudoti sportui. Žmonės nubėgdavo ir pasislėpdavo tankiame miške, tada būdavo paleidžiami bulmastifai, jie ir bandydavo žmones surasti. Jie nebuvo mokomi draskyti ar žudyti, bet buvo mokomi jėga įveikti taikinį. Visi įrašai tvirtina, kad šie šunys niekada nepasiklysdavo.

Charakteris

Šie šunys labai saugo savo šeimos narius ir kitus namų augintinius, todėl nuo mažens turi būti socializuojami. Nepažįstamus žmones bulmastifai priima tik tada, jei juos pristato patikimas asmuo. Įsibrovėliai sustabdomi iškart. Ši veislė nėra skirta naujokams šunų šeimininkams, nes šie šunys stiprūs, užsispyrę ir pernelyg sargūs.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, bulmastifams gali išsivystyti įvairių paveldimų regos sutrikimų, taip pat klubo ar alkūnės displazija (sąnarių būklė, kuri gali būti skausminga ir dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę. Taip pat jie linkę į tam tikras pūslės ligas ir kelių raiščių problemas (kryžminių raiščių ligą).

Mankšta

Šiuos šunis reikia rūpestingai kontroliuoti, kol sulauks bent 12 mėnesių amžiaus. Dėl per didelio fizinio krūvio per jauname amžiuje vėliau gali išsivystyti kaulų ir sąnarių problemų. Jie mėgsta mankštintis ir žaisti su šeima, suaugusiems bulmastifams reikėtų mankštintis porą valandų per dieną.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis. Bulmastifai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Prižiūrėti bulmastifų kailį gana paprasta, nes kailis yra trumpas ir daug priežiūros jam nereikia. Pakanka naudoti šukavimo pirštinę negyviems ir išsišėrusiems plaukams pašalinti.