Nykštukinis bulterjeras

Nykštukinis bulterjeras

Nykštukiniai bulterjerai viskuo identiški bulterjerams, išskyrus dydį – suaugę šunys yra iki 35,5 cm ūgio, o sveria apie 11–15 kg. Tai raumeningi, galingos išvaizdos šunys kiaušinio formos galva. Trumpas kailis gali būti įvairių spalvų derinių, įskaitant baltą, juodą, keršą, rusvą, gelsvai rusvą, taip pat būna trispalvis. Visą informaciją rasite veislės standarto aprašyme.

Nykštukinis bulterjeras
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / lygus
Nykštukinis bulterjeras
 • Šėrimasis: Vidutinis
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Terjeras
 • Mankšta: Iki 2 val.
Nykštukinis bulterjeras
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Mažas
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Nedideli bulterjerai buvo veisiami atrankiniu būdu nuo XIX a., norint išveisti nykštukinius bulterjerus, kurie turėjo tarnauti kaip žiurkiautojai ir kompanionai. Vis dėlto didesni bulterjerai pasirodė populiaresni ir, XX a. pradžioje praradus susidomėjimą, 1918 m. mažesnio dydžio šunys buvo pašalinti iš šunininkystės klubo veislių registro. Laimei, atsidavę veislės entuziastai toliau palaikė šią veislę ir 1938 m. buvo įsteigtas klubas.

Charakteris

Nykštukiniai bulterjerai, žinomi dėl savo artimumo žmonėms, yra smagūs ir gerai nusiteikę, nors be tinkamos motyvacijos gali būti užsispyrę, Nors šie drąsūs ir energingi šunys mažesni už savo įprasto dydžio prototipus, jie patys to nežino! Tai dideli šunys mažame kūne – susidūrę su didesniais šunimis nesileis įbauginami. Svarbi ankstyva ir nuosekli socializacija, taip pat mokymas vaikščioti su pavadėliu, nes jie mėgsta tempti!

Sveikata

Labiausiai įprasta šios veislės sveikatos problema yra kurtumas, dažniausiai pasitaikantis baltos spalvos bulterjerams. Ar šuo nėra kurčias, galima patikrinti jaunystėje. Gali pasitaikyti paveldimų inkstų problemų, taip pat širdies ligų. Gana dažnos odos ligos.

Mankšta

Jiems reikia mankštintis maždaug valandą per dieną, nors, jei tam skirsite daugiau laiko, šis šuo galės ištverti daug daugiau.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Trumpas kailis yra šiurkščios tekstūros ir žvilgantis. Minkštesnis poplaukis gali atsirasti žiemos mėnesiais. Kailio priežiūra minimali – tereikia kartą per savaitę greitai perbraukti šepečiu. Vis dėlto šeriantis kailiui turbūt norėsite šunį šukuoti dažniau, du ar tris kartus per savaitę, kad pašalintumėte išsišėrusius plaukus ir jų nesikauptų ant kilimo, drabužių ir baldų!