Griunendalis (belgų aviganis)

Griunendalis (belgų aviganis)

Griunendaliai yra vidutinio dydžio ilgaplaukiai šunys, kurių kontūrai primena kvadratą. Nors žmonės griunandalius dažnai painioja su ilgaplaukiais vokiečių aviganiais, jų profilis panašesnis į kvadratą, kaulai lengvesni, o galva dailesnė. Jų judesiai lengvi ir greiti. Griunendaliai yra juodos spalvos, suaugusių šunų ūgis turėtų siekti 61–66 cm, o patelių 56–61 cm. Jie sveria nuo 27,5 iki 28,5 kg.

Griunendalis (belgų aviganis)
 • Dydžio kategorija: Didelis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Dažniau kaip kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Griunendalis (belgų aviganis)
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Ganymo
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Griunendalis (belgų aviganis)
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Didelis

Kilmė

Belgų aviganiai yra keturių atmainų – griunendaliai, terviurenai, malinua ir lakenua. Jie taip pavadinti pagal Belgijos regionus, iš kurių yra kilę. Darbštūs Belgijos aviganiai žinomi dar nuo viduramžių. XIX a. paskutiniame dešimtmetyje Belgijos veterinarijos mokslų mokyklos profesorius užregistravo įvairių belgų aviganių tipų standartus. Buvo pastebėta, kad jie visi panašūs, o pagrindinis skirtumas – kailis. Profesorius šunis suskirstė į atmainas ir rekomendavo veisti kaip atskiras veisles. Griunendaliai buvo išveisti sukryžminus juodą belgų aviganių kalę su kitu juodu ganymo šunimi. Atsivesta vada tapo griunendalių pirmtakais.

Charakteris

Griunendaliai yra prieraišūs, atsidavę kompanionai, kurie nori visur dalyvauti. Jie saugo savo namus ir šeimą, bet nepatartina jo sarginių instinktų skatinti jaunystėje, nes šuo gali neteisingai suprasti ir imti saugoti jus netinkamose situacijose. Prigimtiniai saugojimo instinktai prabunda tada, kai to reikia. Būtina ankstyva ir nuosekli socializacija.

Sveikata

Kaip ir daugeliui kitų veislių šunų, visų atmainų belgų aviganiams gali išsivystyti paveldimų regos sutrikimų ar klubo displazija (tai būklė, dėl kurios gali kilti judrumo problemų). Todėl prieš veisiant svarbu patikrinti šunų akių regą ir įvertinti klubų būklę.

Mankšta

Griunendaliams reikia dvi ar daugiau valandų per dieną mankštintis, taip pat būtina stimuliuoti protą. Jie gerai pasirodo vikrumo ir klusnumo rungtyse. Tai labai aktyvūs šunys, ir nederėtų jų laikyti kaip augintinių, jei jie bus paliekami visai dienai vieni.

Mityba

Stambių šunų veislių šunys pasižymi dideliu apetitu, jiems reikalingas kitoks maisto medžiagų, įskaitant mineralus ir vitaminus, balansas, palyginti su mažesnių šunų veislių šunimis.

Priežiūra

Griunendaliai yra ilgaplaukiai šunys, kuriuos reikia šukuoti kelis kartus per savaitę. Jie turi ilgą, tiesų ir tankų išorinį kailio sluoksnį bei išskirtinai tankų poplaukį. Patinų kailis ilgesnis nei patelių, be to, patinams labiau pastebimi „karčiai“ aplink kaklą.