Didysis Vandėjos grifonas basetas

Didysis Vandėjos grifonas basetas

Šie vidutinio dydžio, gerą uoslę turintys skalikai yra šiek tiek didesnio ilgio nei ūgio. Oro sąlygoms atsparus kailis yra šiurkštus, gali būti baltos ir citrinų, oranžinės, juodos, sabalo spalvos, trispalvis ar žilstelėjęs. Šie šunys išsiskiria būdingais apžėlusiais antakiais, barzda ir ūsais. Suaugę patinai yra apie 40–44 cm ūgio, o patelės užauga iki 39–43 cm.

Didysis Vandėjos grifonas basetas
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Didysis Vandėjos grifonas basetas
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Skalikas
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Didysis Vandėjos grifonas basetas
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Didelis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Didžiojo Vandėjos grifono baseto kilmę galima atsekti iki XVI a. Šie šunys kilę iš Vandėjos, vakarų Prancūzijos kaimiško regiono. Vandėjos grifonai basetai yra dviejų tipų – didieji ir mažieji. Iš pradžių abiejų tipų šunys būdavo iš vienos vados ir tik nuo XX a. 8 dešimtmečio buvo uždrausta šias dvi rūšis kryžminti. Šie šunys ir šiandien pavieniui ar po kelis naudojami šernams ir elniams medžioti, triušių ir kiškių pėdsakams aptikti.

Charakteris

Didieji Vandėjos grifonai basetai yra nerūpestingi šunys, mėgstantys aktyvų gyvenimą. Gyvenimas mieste jiems nelabai tinka; šie šunys prisitaikę gyventi kaime. Jie gali būti balsingi, užsispyrę, nepriklausomi ir įžūlūs, bet visada nori įtikti. Svarbu pasirūpinti saugiu kiemu, nes užuodę nedidelį laimikį jie gali pabėgti.

Sveikata

Didieji Vandėjos grifonai basetai nedažnai patiria regos sutrikimų, bet akis tikrinti rekomenduojama, nes mažiesiems Vandėjos grifonams basetams pasitaiko paveldimų akių ligų. Epilepsija serga ir didieji, ir mažieji grifonai basetai.

Mankšta

Didieji Vandėjos grifonai basetai turi nemažai – dvi valandas per dieną ar daugiau – mankštintis, taip pat daug laiko praleisti lauke. Šie šunys labai gyvybingi, mėgsta medžioti ir užsiimti kitokia veikla lauke. Atrodo, kad jie niekada ilgai nenusėdi vietoje, todėl puikiai tinka aktyviam gyvenimui užmiestyje.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis.

Priežiūra

Didžiųjų Vandėjos grifonų basetų kailis sudarytas iš vidutinio ilgio šiurkštaus viršutinio kailio ir storo poplaukio. Jų kailiui daug priežiūros nereikia – užtenka kartą per savaitę iššukuoti, kad pasišalintų išsišėrę plaukai ir nešvarumai. Kad neatsirastų problemų, ilgas ausis reikia tikrinti ir valyti reguliariai.