Gaskonės mėlynasis basetas

Gaskonės mėlynasis basetas

Mėlynieji basetai yra aristokratiškos išvaizdos šunys, kuriems būdingas tipinis ilgas basetų kūnas ir trumpos kojos. Jie galingi ir atletiški, tai nėra sunkūs ir gremėzdiški šunys. Šie vidutinio dydžio šunys visiškai suaugę būna 30–38 cm ūgio, sveria apie 8–10 kg. Labiausiai išskirtinis bruožas yra kailio spalva – juoda baltame fone, padengta juodomis dėmėmis, todėl atrodanti tarsi mėlyna. Taip pat pasitaiko įprastų skalikams būdingų rudo atspalvio žymių (išsamią informaciją žr. veislės standarto aprašyme).

Gaskonės mėlynasis basetas
 • Dydžio kategorija: Vidutinis
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kartą per savaitę
 • Kailio ilgis: Trumpas / šiurkštus
Gaskonės mėlynasis basetas
 • Šėrimasis: Mažas
 • Alergijos: Ne
 • Triukšmas: Ne per daug triukšmingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Skalikas
 • Mankšta: Ilgiau nei 2 val.
Gaskonės mėlynasis basetas
 • Vienišas: Nuo 1 iki 3 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Vidutinis

Kilmė

Prancūzija yra daugelio medžioklinių šunų tėvynė, taip pat ir Gaskonės mėlynųjų basetų, kaip galima nuspėti iš pavadinimo. Šie šunys kilę iš Gaskonės regiono pietų Prancūzijoje. Mėlyni medžiokliniai šunys iš šio regiono paminėti dar XII a., sakoma, kad jie padėdavo medžioti šernus ir vilkus, taip pat elnius. XX a. pradžioje veislė buvo beveik išnykusi, bet, vykdant veisimo programas, buvo pasitelkti Gaskonės mėlynieji skalikai ilgesnėmis kojomis, taigi mėlynieji basetai išliko.

Charakteris

Mėlynieji basetai yra meilūs savo šeimos nariams ir draugams, bet su kitais žmonėmis yra santūresni. Šie šunys turėtų būti sumanūs ir ryžtingi – toks apibūdinimas retai pasitaiko šunų veislių standarte, taigi šie šunys tikrai išskirtiniai! Kaip ir visi pėdsekiai, mėlynieji basetai laimingiausi tada, kai gali prispaudę snukį prie žemės sekti įdomių kvapų pėdsakais.

Sveikata

Kiek žinoma, mėlyniesiems basetams nebūdingos įvairios paveldimos ligos. Kaip ir kiti panašios kūno formos šunys, jie gali būti labiau linkę į stuburo ligas ir nenormalų sąnarių vystymąsi.

Mankšta

Sekdami savo uosle jie, kaip ir dauguma skalikų, gali aplink save negirdėti nieko, todėl labai svarbu patikimai išmokti šį šunį prisikviesti, taip pat be pavadėlio derėtų vedžioti tik saugiose vietose, kur nėra eismo. Šie šunys buvo išveisti ilgai trunkančioms, lėtoms medžioklėms, todėl jiems labiau priimtina lėtai bėgti ilgas distancijas, o ne lėkti trumpus atstumus. Kad išeikvotų susikaupusią energiją, jiems reikia mankštintis kelias valandas per dieną.

Mityba

Jūsų šuns mityba turi būti tinkamai subalansuota ir turi apimti visas pagrindines maisto medžiagų grupes. Taip pat nuolat turi būti padėta šviežio vandens. Taip pat labai svarbu atlikti reguliarų įvertinimą siekiant užtikrinti, kad šuo būtų idealios formos. Nepamirškite jo šerti bent dukart per dieną, remdamiesi konkretaus jam skirto ėdalo šėrimo rekomendacijomis. Mėlynieji basetai linkę į skrandžio išsipūtimą ir kitas skrandžio problemas. Šio sutrikimo riziką galima sumažinti šeriant mažesnėmis porcijoms, bet dažniau.

Priežiūra

Trumpam, tankiam kailiui daug priežiūros nereikia, pakanka kartą per savaitę iššukuoti, kad būtų pašalinti išsišėrę plaukai, o kailis atrodytų sveikas. Prireikus kartais galima išmaudyti. Rūpestingai reikia prižiūrėti jų ausis, nes dėl riboto oro patekimo gali išsivystyti ausų infekcijos.