Australų šilkinis terjeras

Australų šilkinis terjeras

Šių žaislinių šuniukų žavingas ilgas kailis yra su sklastymu per nugarą, gali būti mėlynos ir gelsvai rudos spalvos, pilkai melsvas ir gelsvai rudas, sidabriškas ir gelsvai rudas arba sidabriškai mėlynas ir gelsvai rudas. Visą informaciją rasite veislės standarto aprašyme. Visiškai suaugę šie šunys yra apie 23 cm ūgio, o sveria apie 4–5 kg. Nors jie atrodo išpuoselėti, bet nėra gležni – šie šunys gali gaudyti žiurkes!

Australų šilkinis terjeras
 • Dydžio kategorija: Žaisliniai
 • Kailio priežiūros reikalavimai: Kasdien
 • Kailio ilgis: Vidutinis / ilgas
Australų šilkinis terjeras
 • Šėrimasis: Nėra
 • Alergijos: Taip
 • Triukšmas: Balsingas
 • Šunų grupės veisyklų klubas: Žaisliniai
 • Mankšta: Iki 1 val.
Australų šilkinis terjeras
 • Vienišas: Trumpiau nei 1 val.
 • Kiti augintiniai : Vidutinis
 • Tinkamumas sargauti: Mažas

Kilmė

Australų šilkinių terjerų, anksčiau dar vadintų Sidnėjaus šilkiniais, protėviai yra Jorkšyro terjerai ir australų terjerai. Manoma, kad veisėjai, XIX a. pabaigoje veisdami australų terjerus, naudojosi Jorkšyro terjerais siekdami pagerinti kailio mėlyną ir rusvą atspalvius. Išveisti šilkiško kailio šuniukai tapo mums dabar pažįstamos veislės pagrindu.

Charakteris

Nors šie šunys priklauso žaislinių šunų grupei ir buvo išveisti kaip draugiški, meilūs kompanionai, australų šilkiniai terjerai turi tam tikrų terjerų savybių – atsižvelgiant į protėvius tuo nereikia stebėtis. Šie šunys budrūs, pasitikintys savimi ir energingi. Iš dalies jie tebėra išlaikę graužikus ir net gyvates gaudžiusių protėvių medžioklinius instinktus!

Sveikata

Kaip ir daugelis smulkių šunų veislių, australų šilkiniai terjerai gali susidurti su laikino kelio girnelės išnirimo problema, klubų ir trachėjos problemomis.

Mankšta

Suaugusiam šuniui pakaktų poros 20 minučių trukmės pasivaikščiojimų per dieną, taip pat jam patiktų pažaisti namuose ar kieme. Šiems šunims nebūtina daug fiziškai mankštintis, bet jiems daug džiaugsmo teikia kokybiškai praleistas laikas su artimais žmonėmis. Šiam sumaniam šuniukui svarbi protinė veikla, kad nereikėtų nuobodžiauti.

Mityba

Žaislinių šuniukų medžiagų apykaita greita, taigi jie greitai degina energiją, nors dėl mažo skrandžio turi ėsti po nedaug ir dažnai. Mažų šunų veislių šunims skirtas ėdalas specialiai sukurtas parenkant tinkamą pagrindinių maisto medžiagų kiekį, o kroketai yra mažesni, kad tilptų mažuose nasruose. Be to, taip lengviau kramtyti, pagerėja virškinimas.

Priežiūra

Ilgą šilkišką kailį tereikia kasdien kelias minutes pašukuoti, kad jis nesusiveltų, atrodytų sveikas ir žvilgantis. Po pasivaikščiojimo kailį būtinai apžiūrėkite, nes 13–15 cm ilgio kailyje vaikščiojant gali prisirinkti įvairiausių nešvarumų!